Bir önceki yazımda, D-8 kuruluşundan bahsetmiştim. Filistin/Kudüs konusunda ki yazılarım birbirinin devamı niteliğinde olup birlikte okunup değerlendirilmesi halinde istifade etmiş/faidelenmiş olursunuz.

*D-8 Kuruluş amacı doğrultusunda (1997-2023-)26 yıl faaliyette bulunmuş olsaydı, işlerlik kazanmış olsaydı, Terör Devleti İsrail Bu Pervasızlığı Gösteremezdi! 

*1997 den beri işgali durdurur,

*FİLİSTİNLİLER katliama uğramazdı,

*İnsanlar şehit olmazdı, İslam coğrafyasında olan ülkeler BOP.(Büyük Ortadoğu Projesi)gereği;

*Irak, Libya, Suriye parçalanmazdı, İran başta olmak üzere diğer ülkelerde ise kargaşa, buhranlar, tufanlar olmazdı, velhasıl BOP. Uygulanamazdı.

*Belki de 23 yılın sonunda İsrail diye bir Devlet kalmazdı. Kalsa idiyse bu kadar büyümez, Devlet olarak varlığını sürdürmekte âdete can çekişir durumda olabilirdi.

*Üstad Sezai Karakoç’un yıllar önce dikkat çeken tespitleri;

 “Türkiye’nin, Mısır’ın, İran’ın, Suriye’nin, Ürdün’ün, Pakistan’ın, Tunus’un, Cezayir’in, Fas’ın ve diğer İslam ülkelerinin başında bulunanlar size sesleniyorum. Derhal bir araya gelip bir SAVUNMA ANLAŞMASI yapmanız ve bunu harfi harfine uygulamanızdır.”

*Herhangi bir İslam ülkesine saldırı olursa, ona hep birden karşı koyma hususunda anlaşma durumuyla karşı karşıyasınız.(DİRİLİŞ Dergisinde Ocak 1991 Tarihinde yayınlanan çağrının bir kısmını alıntıladım.)

*Üstadın bu çağrısından sonra, Irak işgal edildi, Bosna, Çeçenistan, Afganistan, Somali, Sudan, Suriye, Libya, Yemen olmak üzere birçok İslam ülkesi işgallere ve iç savaşlarla yerle bir edildi. Neden böyle bir anlaşmaya ihtiyaç olduğu ortaya çıkmıştır.

*Türkiye’de İnsanımız/Vatandaşımız, İsrail ve İsrail’e destek veren Ülkelerin ürünlerini boykot ederken, Diyanet İsrail'e destek olmanın haram olduğuna dair açıklamalar yaparken, TBMM. Ve Kamu kurumlarının Restoran, kantin, Lokanta vs. yerlerde yiyecek ve içeceklerin boykotu için genelgeler yayınlarken,

 

 * İsrailli Coca-Cola'ya destek!

*Resmi Gazete ’de yayımlanan belgelere göre Coca-Cola’ya devlet teşvik verdi. Ayrıca FETÖ’den soruşturma geçirenler, AKP’liler ve iktidara yakın isimler de teşviklerden faydalandı(Kaynak; Birgün gazetesi)

*Kocaeli' den kalkan! Bir yük gemisi İsrail savaş uçaklarının petrolü taşınıyor iddiası var,

*İsrail’in % 65 Demir Çelik ihtiyacı Türkiye’den karşılandığı,

*İsrail’le Ticari ilişkilerin/İthalat ve ihracatın devam ettiği, Basın ve yayın kuruluşlarında gündeme gelmektedir.

 

*İsrail ve destekçisi Ülkelerle ticari ilişkiler.

 

*İthalat/ihracat konusunda yaptırım gündeme gelsin, İsrail ve yandaşı Ülkeler Filistin/Gazze’deki savaşı durdurmaya mecbur kalacaklardır. Her çeşit ürünlerin İthalat ve ihracatın durdurulması fırsata dönüştürülebilir. Her çeşit ve her alanda Yerli üretim artışı olur, İstihdam/işgücü artar. fiyatlar düşer, Enflasyon olmaz. Dolayısıyla İç piyasada ticari canlılık oluşacaktır.

*Bu yüzden Millete/halka düşen toplumsal olarak algıların yönlendirilmesine müsaade etmemek, ekonomik olarak boykot, siyasi olarak da İktidarı/Hükümeti harekete geçirecek, İsrail ve İsrail destekçisi ülkelere yaptırım/Ambargo yaptıracak sivil baskı ve eylemlerde bulunulması gerekir.

        Hamas ve Askeri gücü Kassam Tugayları Sabır,sebat,direniş ve cihat sonucu Allah’ın izni ile Zafer yakındır.Selam ve dua ile