Kur’an ayeti ile söze/yazıya başlama gereği görüyorum; ilgililer insafa gelsin diye gelebilirlerse…“Ve en leyse li’l-insani illa ma sea” Meali “Ve insan için kendi çalışmasından başkası yoktur.” (Necm Suresi, 39’uncu Ayet)

 “Sa’y, çalışma, emek” demek ve sonunda 25-30-35 veya 40 yılını İş hayatına emek vererek geçirmiş ve sorunları saymakla bitmeyecek Emeklilerimizden bahsedeceğim.

*İktidarın/Hükümetin yöneticilerine de, sıradan Vatandaşa da, herkese her kesime de hitap eder, her Müslüman şahsı bağlar, uyulması, amel/icra edilmesi, uygulanması gerekir. Dolayısıyla herkes çalıştığının karşılığını görmekte/görecektir de,,,,,,,,,,

*Âcizane bende bir emekliyim. Hatta Emekli bir sendikanın da yöneticisiyim. Velakin bu kadar; Ekonomik olsun, sosyal olsun, Kültürel olsun hiçbir faaliyette bulunamayan emeklilerimiz var. Hayatın her alanında yoksulluk ve yoksunluk yaşıyoruz. Örneğin; bazı emeklilerimiz var ki özel iletişim için eşlerden biri ancak GSM. Telefon kullanmaktadır.

*Emeklilerin yoksulluk/yoksunluk örneklerini çoğaltabilir, saymakla, yazmakla bitiremeyeceğimiz nice hadiseler/olaylar işitmekte/duymaktayız. Anlatmakla da bitiremeyeceğimiz dertler/sorunlar had safhadadır.

*Memur emeklilerinin maaşları, Geçmiş yıllarda asgari ücretin % 35-40 üzerinde idi. Son 2 veya üçüncü yıl oldu maaşımız asgari ücretin altına düştü.

*Asgari ücretin yarısı kadar bir ücretle geçinmek mecburiyetinde kalan, S.S.K VE BAĞ-KUR emeklilerimiz var. Bunların sayıları küçümsenmeyecek kadar 6 Milyona yakın. Toplam emekli sayısı 15-16 Milyon civarındadır.

*Evet, iddia ediyorum bu seçimde en büyük seçmen kitlesi emeklilerdir. Emekliler Parti kursa veya odaklansa bir partide yer alsa, tercihini bu yönde yapsa Türkiye Büyük Millet Meclisi/ TBMM. DE 60 ila 70 Milletvekiliyle temsil edilecek konuma gelirler.

*Mevcut ekonomik düzenimiz Kapitalist düzen; borç al faiz öde, Vergi artır, vergilerin de % 70 Tüketimden alınmakta, Tüketici verginin vergisini de ödemektedir. Dolayısıyla bu ekonomik düzen terkedilip Adil ekonomik düzen kurulmadan, Dar ve sabit gelirliler; Memur ve emeklileri, çalışan kesimler, Dul ve yetimler velhasıl çalışan çalışmayan bütün kesimler insanımızın iki yakası bir araya gelmesi mümkün değildir.

 *Emeklilerin sosyal güvencesi ne olursa osun; Emekli Sandığı, SSK. BAĞ-Kurlu emeklilerimizin tercihi Hakk’ı üstün tutan Milli görüş partisi/Erbakan hocamın vasiyeti ve emaneti olan Saadet Partisi olmalıdır.

*Emeklilerimiz Neden Saadet partisini tercih etmeliler, Çünkü Adil Ekonomik düzende vergi yok, faiz yok dolayısıyla Enflasyon olmayacak/hayat pahalı olmayacak. Adil gelir dağılımı olacak, İnsanca yaşam olacak.

*Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocam,1996-97 Yılları arası 11 aylık REFAH-YOL Hükümeti Başbakanı olarak; İçten ve dıştan yeni/yeniden borç almadan, faiz ödemeden, gelmiş/geçmiş hükümetlerin yaptığı borçları da ödemekle kalmadı,

*Tek bir vergi çeşidi çıkarmadan, Vergi oranlarını artırmadan, Geliri/Gideri eşit olan Devletin bütçesi denk yapılmış oldu.

*Necmettin Erbakan hocamdan öğrendiğimiz Siyonist proje-Haum Naum doktrinleri; Aç bırakacaksın, İşsiz bırakacaksın, Yoksul bırakacaksın, Borca esir edeceksin ve Böl parçala yut prensipleri tıkır tıkır çalışmakta/ Yıllardır da İktidar/Hükümet çalıştırmaktadır.

*Kalın sağlıcakla,