HAMAS’IN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ.

       Geçmişte, 1996-97 Yılları Refahyol Hükümeti dönemi/Adalet Bakanlığı yapmış, Rahmetli Şevket Kazan’ın bir hatırasını iktisap ediyorum/ alıntılıyorum. Sene 1987 HAMAS’ın kuruluş yıldönümü dolayısıyla Ürdün’de bir program düzenlenmiş ve Erbakan Hoca’mız davet edilmiş.

*Erbakan Hoca’mız kendisini temsilen toplantıya, Şevket Kazan Bey’in katılmasını istemiş ve Toplantıya katılmış, konuşma sırası kendine gelince “Euzu besleme” çekerek Fil Suresi’ni okuyup, sürenin izahını yapmış. Daha sonra sözlerini aşağıdaki gibi tamamlamış;

“Gelelim bu olayın bugünle alakasına, bugün yeryüzünde yaşayan Müslümanlar sizlerden ibaret olsaydı, bu Yahudi zulmü karşısında Cenab-ı Allah tıpkı Ebrehe’nin ordusuna yaptığı gibi gökyüzünden size yardım etsinler diye Ebabil kuşlarını gönderir, o kuşların pençelerinden yeryüzüne inen taşlarla bu zalim Yahudi milletini yerle yeksan ederdi.

*Etmiyor. Çünkü yeryüzünde bir buçuk milyar Müslüman var ve bu Müslümanlar size yapılan bütün bu zulümler karşısında hiçbir şey yapmıyor, sadece seyrediyorlar. İşte bu bir buçuk milyar Müslüman’dan mahşer günü hesap sorulsun diye Ebabil kuşları gelmiyor. Allah adil-i mutlaktır. Bu duyarsızlığın hesabını bu bir buçuk milyar Müslüman’dan o gün elbette soracaktır.”

*TBMM. DE SAADET-GELECEK GRUP TOPLANTISI.

*TBMM. De Saadet/Gelecek Grup toplantısını izliyorum/Takip ediyorum. Her Hafta her grup toplantısında ilk evvela Filistin konusunu olmak üzere Dünya ve Türkiye meseleleri/ sorunları İç ve Dış Politikalar gündeme getirirler ve konuşurlar.

*Filistin konusu başta olmak üzere Memleket Meseleleri/ sorunlarını; Sosyal hayattan tutunda Ekonomiye, Eğitime, Kültüre dair meseleler ile birlikte çalışanların; İşçi, Memur ve Emeklilerin sorunlarına kadar akla ne gelirse Deprem bölgesi İllerin sorunlarını gündeme getirilerek Hükümete/İktidara yol gösterici ve çözüm önerileri/teklifleri sunarlar. 

*Önemine binaen, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Meclisteki konuşmasını iktisap ediyorum/alıntılıyorum.

“Yahudilerin Avrupa’da yaşamaları mümkün değildi, çıkarıldılar onlara kim kucak açtı? Müslüman ülkeler. Geldiler, sığındılar onlara her türlü imkan tanındı. Ama şimdi güç kazanınca, Bu topraklar bize Cenab-ı Hak tarafından Vaad edilmiştir. Bu topraklara hakim olabilmek için elimizden gelen bütün gücü sarf edeceğiz. İhtiyaç duyarsak katliamları da gerçekleştireceğiz diyorlar.”

“Savunma hakkıymış Ne savunma hakkı? O topraklarda yaşayan Filistinliler Yüzyıllardır yaşıyorlar, yeni değil siz gideceksiniz bir Filistinliyi evinden çıkaracaksınız. Diyeceksiniz ki buraya ta dünyanın öbür tarafından benim ırkıma mensup insanları getirdim, onlar yaşayacaklar. Bu ne küstahlık! Senin inancın beni bağlamaz.” diyerek konuşmasına devam ediyor, “Batı sömürgecidir, tahakkümcüdür. Biz batılılarla bu noktalarda işbirliği yapamayız; aynı kanaatlere sahip değiliz çünkü.

*Bu bağlamda Merhum Erbakan hocamın bir sözünü hatırlıyorum. “İnsanlık Batılıların eline bırakılamaz, İnsanlığın kurtuluşu, ancak Hak’kı üstün tutan bizim Medeniyetimizle mümkündür.”buyurmuştur.

*Grup toplantısında ikinci Söz, Başbakanlık yapmış olan Gelecek partisi Genel başkanı Ahmet Davutoğlu’nda, İsrail-Filistin Savaşının Tarihi seyrini anlatıyor.

 “1964 Savaşı namı değer 6 Gün savaşında İsrail dört ülkeyle savaştı; Mısır, Ürdün, Suriye ve Lübnan. Savaş 6 gün sürdü. İsrail Sina yarımadasını Mısır’dan, Kudüs ve Batı Şeria’yı Ürdün’den, Golan tepelerini Suriye’den Şebaa Çiftliklerini Lübnan’dan aldı.

“Bugün 46.gün o günlere göre çok daha güçlü İsrail ordusuna, ABD.-İngiliz donanma desteğine rağmen, Filistinliler dünyayı dar ediyorlar. Savaş Filistin-İsrail arasındadır. Irkçı Siyonistlerle insanlık vicdanını savunanlar arasında, Bu savaş, ABD başta olmak üzere yedi düvelin emperyalist gücüne karşı özgürlük savaşıdır.” Selam olsun Gazze’ye, Kudüs’e,  Mescid-i Aksa’ya diyerek Sayın Davutoğlu konuşmasını sonlandırmıştır.