HAMAS’ ın Siyonist İsrail karşısında Askeri, Silah, Teçhizat ve donanım açısından zayıf olduğunu düşünmekteydim ki, AKSA TUFANI Hareketinde anlamış oldum ki bütün bu teknik donanımlarla birlikte, İmanı, Rabbe güveni, cesareti, korkusuzluğu, Şahadetin cazibesini, dikkati nazara aldığımızda HAMAS’IN Güçlü olduğunu anlamış olduk.

*Siyonist İsrail, Sivil halkın katliamını yapmakta, soykırım uygulamakta ancak HAMAS’ ın askeri gücü karşısında çaresiz kalmaktadır.

“HAMAS, İsrail ordusunu pusuya düşürdü!” Haberleri gelmekte, Siyonist’in, Askeri, teçhizat ve silah kaybı artmakta olduğunu, Askerlerinin Psikolojilerinin bozulduğu, sayısız askerin intihar ettiği haberlerini almaktayız. 

*HAMAS’ ın askeri kanadı Kassam Tugayları, İsrail ordusuna düzenlediği operasyon görüntülerini yayınlamakta, çok sayıda İsrail tankı ve aracının havaya uçurulduğunu görmekteyiz.

*Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, “Düşman hatlarının arkasına geçerek muntazam bir saldırı gerçekleştirdik. Düşmanın bir tank taburunu tamamen imha ettik, çok sayıda ölü ve yaralılar var Bazılarını esir almaya başardık” dedi.

*HAMAS’IN zaferi, bu haberlerle sınırlı değil,

*Siyonist İsrail’in başbakanı, Netanyahu, “Gazze’ye giren İsrail ordusu perişan oldu!  “Gazze şehrinin kenar mahallelerine yaklaşıyoruz ve acı kayıplarımız var” ifade etmektedir.

* “Gazze’nin kuzeybatısında ilerleyen İsrail tanklarına saldırıldığını, bir binanın içindeki İsrail askerlerinin imha edildiğini,

*İsrail Ordu sözcüsü Hagari, son gelişmeleri aktardı, HAMAS’ın elindeki esir sayısının 242 ye yükseldiğini belirten,7 Ekim’den bu yana 332 askerimiz hayatını kaybetti.” ifadelerini kullandı.

*Siyonist sözcünün basın açıklamasında ki bu rakamlar gerçeği yansıtmamakta, Esir ve askeri ölümlerin bu rakamların kat kat daha fazladır.

HAMAS’IN zaferi, Milletlere/halklara moral olmaktadır.

*Cihat Yaycı açıkladı: Türkiye'nin 22 ili İsrail'in hedefinde!

*Emekli Tümamiral Cihat Yaycı, Medya tava TV’de yaptığı röportajın ikinci bölümünde, ABD. Ve İsrail’in PKKİSTAN adını verdiği bir devlet kurma hedefinin Türkiye’yi hedef aldığını iddia etmektedir.

*Yaycı, PKKİSTAN’IN İsrail’in kuklası olacağını ve İsrail’in, Suriye’nin doğusunda PKK tarafından kontrol edilen bölgelere yönelik işgal girişimlerinin Türkiye ile komşu olmasına yol açabileceğini öne sürdü.

*Röportajında Yaycı, İsrail’e vaat edilmiş topraklarda Türkiye’ye ait olduğunu iddia ettiği 22 vilayetin bulunduğunu söyledi ve bu nedenle PKK-YPG’NİN ABD VE İsrail tarafından desteklenerek Türkiye’ye karşı kullanılabileceğini savundu.

*Cihat Yaycı’nın bu röportajını makaleme almamın sebebi, Merhum Erbakan Hoca, derdi ki “Arz-ı mev’ud/Vaat edilmiş topraklarda küçük küçük Kürt devletçikleri kurulacak, sonra bu devletçikler birbiriyle çarpıştırılarak Büyük İsrail kurulmuş olacaktır.”

*İsrail, adım adım bu yönde ilerleme kaydetmektedir. Kuzey Irak’ta kurulan Barzani Hükümeti, Irak Kürtistan Devletinin bağımsızlığını ilan etmesiyle ilk kutlayan İsrail olmuştu. Sonrası ABD. NİN devreye girmesi ile bu bağımsızlığın ilanının erken olduğu, henüz olgunlaşmış olmaması, diğer Kürt devletçiklerinin kurulmamış olması nedeniyle “Kuzey ırak Kürt devleti” Mevcut Devlet faaliyetlerini yürütmekte, sadece bağımsızlığı askıya almış oldu.

*HAMAS’A Selam direnişe devam.