*Önceki makalemde/yazımda, Devletimizi yöneten Hükümetin/iktidarın İsrail’in Zulmüne, soykırımına karşı yapması gerekenlerden bahsetmiştim.

*Bu defa kimler, hangi Politikacılar yahut Partilerin Genel başkanları veya grupları Hükümete/TBMM. De ne gibi planlama ve öneride bulunmuş olduklarını, Parlamentoda ne gibi karşılıklar/cevaplar öneriler gündeme gelmiş, onlardan bahsedeceğim.

BUNLAR YAPLIRSA SALDIRILAR DURUR!

MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat diyor ki;

*Türkiye’nin elinde katliamı durdurmak için 2 silahı var;

         1-Türkiye; İsrail Savunma Kalkan’ının önemli parçası Kürecik Üssü’nü derhal kapatmalı.

         2-Türkiye, AB. YE “Geri Kabul anlaşmasından çekileceğini açıklamalı. Bu ikisi yapılsın, bu gece İsrail saldırıları durdurur. (Milli Gazetenin,22 Ekim 2023 Cuma Nüshası)

 SAADET PARTİSİ'NDEN GAZZE'DEKİ VAHŞETİN SONLANDIRILMASI İÇİN ACİL EYLEM PLANI

“İsrail’in Gazze’de işlediği vahşet karşısında acil olarak atılması gereken adımlar” başlığı ile yayınlanan Saadet Gelecek partilerinin Acil Eylem Planını okudum/inceledim. Eksikliklerine rağmen yine de Parlamentoda bulunan diğer partilere göre somut öneride/teklifte bulunmuşlar. En Önemli bulduğum maddeleri alıntıladım.
1. “İslam İş birliği Teşkilatı(İİT) toplantıları kınama değil icraat toplantıları olmalıdır.” diyor. Ancak âcizane diyorum ki İsrail zulmünü/Savaşını durdurmak için İİT. Üye ülkeler her biri her alanda yaptırım, ambargo kararı almalı ve uygulamalıdır.

2. “D-8 Ülkeleri ve Türk Devletler Teşkilatı acilen toplanmalı; İsrail’e karşı güçlü ve caydırıcı yaptırımlar karara bağlanmalıdır.
3. “İslam ülkeleri İsrail’de bulunan diplomatik temsilciliklerinin faaliyetlerini tamamen durdurmalıdır.” Diyor, demesine de zaten Temsilciliklerde görevli personelin can güvenliği söz konusu olması nedeniyle behamal faaliyetleri durdurulmalı ve İsrail’den geri çekilmelidir.

4. “Türkiye ve diğer tüm İslam ülkeleri İsrail ile ikili anlaşmalarını, “normalleşme” süreçlerini ve karşılıklı ziyaret programlarını derhal iptal etmelidir.” Diyor.
5. “İslam ülkeleri, İsrail'e destek veren Batı ülkelerine petrol gönderimini yavaşlatmayı gündeme almalı ve gerektiğinde petrol sevkiyatını durdurmalıdır.” Diyor.
6. “Türkiye, özellikle Filistin’e ait enerji kaynakları üzerinde İsrail ile yapılan anlaşmalara derhal son vermelidir.”
7. “ İsrail, Filistin topraklarına ve Filistinlilere yönelik silahlı eylemlerini durdurmadıkça İsrail ile siyasi, ticari ve Sosyo-kültürel bütün ilişki ve etkinlikler sona erdirilmelidir.”
8. “ ABD ve İngiltere, İsrail’in haksız işgaline destek vermek üzere Gazze açıklarında konuşlanmış olan deniz ve hava kuvvetleri unsurlarını bölgeden derhal çekmelidir.”
9. “İsrail hakkında “soykırım suçu” temalı yargılama süreci başlatılmalıdır.”
İSRAİL’İN FİLİSTİN’DEKİ SUÇLARIN ARAŞTIRILMASINA CUMHUR ENGELİ.

*Saadet/ Gelecek Parti grubu TBMM. Ye verdiği İsrail’in suçlarının araştırılması önergesi, Cumhur ittifakı partileri AKP ve MHP. Milletvekillerinin oyları ile reddedildi. Ayrıca İktidar itidal ve tarafsızlık çağrılarının ardından araştırma önergesini reddetmiş olması, Cumhurbaşkanının bu konuda yaptığı çağrılarla çelişmiş oldu.(Milli Gazetenin,22 Ekim 2023 Cuma Nüshası)            

ÖLÜM İHRAÇ EDEN İSRAİL’E GIDA İHRAÇ EDİYORUZ.

*Filistinli mücahitlerin Aksa tufanı hareketinden sonra işgalci rejim zor günler yaşarken, Türk şirketlerinin de bulunduğu özel şirketler İsrail rejimine gıda sevkiyatı yaptığını, İsrail medyası duyurdu ancak Ulusal Medya’dan sadece Milli gazete haber yapabildi.

 *Âdete Siyonistler gıdalansın, güçlensin Filistinli kardeşlerimizi katletsinler diye bu ticareti/ ihracatı yapıyorlar. Allah akıl fikir versin, Allah’tan korkmazsanız bari kullarından utanın. 

*Selam ve dua ile Allah’a emanet olunuz.