Trendyol Süper Lig 2023-2024 Futbol Sezonu Konyaspor için hiç rahat gitmiyor. Sezon içerisinde yaşanan hoca değişiklikleri, kongreler Konyaspor taraftarını bu zamana kadar stresli bir havaya sürükledi. Ama TÜMOSAN Konyaspor’un yapılan kongresinin ardından kulübün başkanlığına gelen Ömer Korkmaz ve ekibi Konyaspor’u bulunduğu yerden çıkarmak adına yoğun gayret sarf etti ve etmeye de devam ediyor. Ömer Korkmaz’ın başkanlığında yeniden birlik ve beraberlik içerisinde hareket edilmesi ile Konyaspor bunun meyvelerini de almaya başladı. Konyaspor Ankaragücü, Hatayspor, Pendikspor galibiyetleri ile nefes aldı. Süper Lig’de bu sezon üst üste ikinci galibiyetini alan Konyaspor, puanını 31’e çıkardı ve 13 hafta sonra düşme hattından çıktı. Konyaspor ilk deplasman galibiyetini sezonun ilk yarısında Başakşehir karşısında almıştı. 12 hafta sonra ikinci kez deplasmanda 3 puan kazandı.

Pendikspor galibiyetinin ardından Konyaspor taraftarı rahat bir nefes altı. İnşallah Konyaspor kalan maçlarında da güzel sonuçlar alarak Süper Lig’de yerini koruyacak. Pendikspor karşılaşmasında Konyaspor’u AK Parti Konya Milletvekilleri Selman Özboyacı, Mehmet Baykan, Konyaspor Divan Kurulu Başkanı Ahmet Şan yalnız bırakmadı. İnşallah kalan maçlarımızda hem iç sahada hem de deplasmanda Konya Valisi Vahdettin Özkan, Konya Milletvekillerimiz, Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız ile İlçe Belediye Başkanlarımız, Konyalı bakanlarımız, Oda ve STK Başkanlarımız Anadolu Kartalı Konyaspor’u yalnız bırakmayarak desteklerine devam ederler.

Konyaspor taraftarlarının da sezon sonuna kadar eleştirilerden uzak takımına desteğini güçlü şekilde sürdürmesi oldukça önemli. Özellikle Ankaragücü ve Hatayspor maçlarında taraftarların maça olan ilgisi muhteşemdi ve inşallah Adana Demirspor ve onun ardından oynanacak olan Trabzonspor maçında da yeşil beyazlı taraftarlar takımını yalnız bırakmamalı. İç saha maçları en az 30-35 bin taraftarla oynanmalı.

Kalan iç saha maçlarında stadyum çevresinde ve şehrin ana mekanlarında etkinlikler yapılmalı. Yine stadyumda taraftarların aynı anda aynı besteler ile takımlarına destek olması da önemli. Konyaspor taraftarlarının sosyal medyada maç öncesi kenetlenmesi ve birbirleri arasında etkileşimde bulunması da önemli.  İç saha maçlarına gelirken yeşil beyaz giyinme, forma, atkı konusunda da hassas olunması da oldukça önemli. 

Bu arada Konyaspor Kurumsal İletişim Ekibine de teşekkür etmeden geçemeyeceğim. Konyaspor’un sosyal medya hesaplarında güzel çalışmalara imza atan TÜMOSAN Konyaspor Kurumsal İletişim Direktörü Abdullah Uluyurt,  video, kurgu, montajda İbrahim Altınışık, grafiker Feride Elibol ve Fotoğrafçı Seyit Ali Gülcan’a tebrik eder, başarılı çalışmalarının devamını dilerim.  Konyaspor taraftarlarının dediği gibi, “Hükümet düşer, enflasyon düşer, Konyaspor babayı düşer...”