Aksa Tufanı hareketi,75 yıldır devam eden İsrail işgaline karşı Filistinli mücahitlerin verdiği bir cevaptır.

*Medyadan sadece Filistinlilerin kaybı yayınlanıyor/haberleri veriliyor. Kısmen de Siyonistlerin kaybı verilmekte, ancak Siyonistlerin kaybı yayınlarda duyurulduğu gibi değil çok kayıpları var.(Kudüs TV. Yayınları ve Ö. Gündem Programları)

*Cephe genişlemiş, Yemenli mücahitlerin saldırılarının olduğu, bu saldırıların önlenmesini/engellenmesini bildiren Malatya’daki Kürecik radar üssü olmuştur.(Gazete haberleri)

*Lübnan’dan Hizbullah mücahitlerinin saldırıları sonucu Siyonistlerin askeri kayıpları artmakta, bir taraftan Iraklı mücahitlerin, Suriye ve Irak’taki Amerikan üslerine yaptıkları saldırılarda var.(Kudüs TV. Yayınları ve Ö. Gündem Programları)

*ABD. İsrail’e olan desteğinin karşılığını gördüğü için İsrail’in Gazze’ye Kara hareketi/savaşına tam destek veremediği gibi verse de Siyonist ordu kara hareketinde/savaşında mağlup olacağını, Siyonist esir askerlerin kurtarılması için kısmen yapılan kara savaşında kayıplarının daha da arttığını görmüştür.

*KATAR aracılığı ile Esir takası ve Ateşkesin görüşüldüğü haberleri gelmekte, Allah’ u alem Aksa tufanı hareketi İsrail’in sonunu getirecek, ABD’nin de Bölgede itibarı sarsılacaktır. Aksa Tufanı hareketi Bölgedeki Arap ve körfez devlet yönetimlerinin de uyanışına sebep olacağı kanaatindeyim.

 * İnsan haklarını savunmak, ülkelerin güvenliğini, barışını sağlamak için kurulmuş olan BM.(Birleşmiş Milletler) Siyonist kurum, Yüzyıla yakın bir zamandır aldığı sayısız kararlardan da belli ki İslam coğrafyasında, Filistin’de İsrail’in kurulmasını, büyümesini ve devlet olmasını sağlamıştır. 

HALKLAR AYAKTA YÖNETİMLER SESSİZ.

*Aksa tufanı hareketinden sonra Dünya Milletlerinden/Halklarından İsrail Terörüne, Filistin/Gazze’de yaptığı soykırıma karşı tepkiler var. Bir ayı bulan bu soykırımda devletleri yönetenler sessiz, sanki yetkileri yokmuş gibi Miting yapmaktalar, telin, kınamada bulunmaktalar.

ÖZGÜR FİLİSTİN.*Halkların eylemlerinde, protestolarında ve Mitinglerinde “ÖZGÜR FİLİSTİN” Demek, FİLİSTİN Bayrağı açmak Batılı/Avrupa ülkelerinin devletleri suç saymakta, insanları tutuklamaktadır. Hani Avrupa bir medeniyetti, Merhum Milli Şairimiz M. Akif Ersoy “Medeniyet dediğin tek dişi kalmış, canavar.” tanımını yapmaktadır.

*Türkiye’mizde ise; Devletimizin kurumları işlevsiz mi?  ki Devlet yöneticilerimiz Miting yapmaktadırlar. Oysa Devletin Askeri, Sınai, Ticari antlaşmaları ve ithalatı/ihracatı var.

*D 8-İslam işbirliği Teşkilatı (İ.İ.T) üye devletleri, hatta Türk Devletleri topluluğunu da yanına alarak Siyonist İsrail’e doğrudan veya dolaylı yoldan destek veren ABD. VE Avrupa ülkeleri başta olmak üzere diğer ülkelere Ambargo UYGULASA ve İthalatı/ihracatı durdursa, eminim ki hem o Ülkelerin Ekonomileri çöker, Bizim devletlerimizde/ Ülkelerimiz de yerli üretim artar, işbirliğimizi her alanda artırabiliriz.

*Devletimiz, Filistin’e “Barış gücü” gönderdiğini, ABD. NİN Türkiye’deki askeri üslerini kapattığını düşünün! İsrail ABD. NİN zoruyla ateşkes yapar, katliamları/soykırımı durdurur.

*Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM)de grubu olan iktidar veya muhalefet Partilerin Milletvekilleri fark etmez keşke Meclis Başkanlığı görevlendirme yaparak FİLİSİTİN/GAZZE’YE gidilmiş olsa, Katliamları/soykırımı yerinde tespit ve raporlandırsa Dünya Kamuoyunun dikkatlerini çekse olmaz mı?

* Ne yazık ki Sadece ve sadece Saadet –Gelecek Grubu Milletvekilleri FİLİSİTİN/GAZZE’YE gitmeye karar vermişler, Mısır B. Elçiliği ve Dışişleri Bakanlığı nezdinde gerekli girişimlerde bulunmuşlar.