2023-2024 Trendyol Süper Lig'de 4 hafta geride kalırken bu hafta sonu 5. hafta maçları oynanacak. TÜMOSAN Konyaspor cumartesi günü saat 17:00’da evinde Çaykur Rizespor’u ağırlayacak. Konyaspor ne yazık ki sezon başından bu yana oynadığı maçlarda yeteri kadar destek göremedi. Konyaspor taraftarı bilet fiyatlarının yüksekliğinden dolayı maça gitmediğini ifade ederken Konyaspor yönetimi de Süper Lig’deki bir takım için bilet fiyatlarının normal olduğunu ifade ediyor. Hem Konyaspor tarafları hem de Konyaspor yönetimi bu konuda kendi tarafından haklı olabilir. Ancak büyük Konyaspor taraftarının en azından takımını iç saha maçlarında yalnız bırakmaması da oldukça önemli. Bizler 42 bin kişilik stadyumu tamamen doldurduğumuz ya da 25-30 bin izleyiciyle oynadığımız maçları oldukça özledik. Bizlerin özlediği gibi bu şehrin markası için ter döken Konyasporlu futbolcuların da özlediğine inanıyorum.

Sezonun kalan maçlarında bahanelere sığınmadan Konyaspor’a destek olmak önemli. Bir şehrin Süper Lig’de takımı olması oldukça önemli. Süper ligde bir takımımızın olması Konya’nın tanıtımına da ciddi katkılar sağlıyor. Kulübümüze Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, İlçe Belediye Başkanlarımız ile işadamlarımız destek veriyor. Özellikle şehrimizin sanayicileri bu şehrin takımına daha çok destek vermeli. Bu arada çalışanlarına kombine ve bilet desteğinin yanı sıra Konya Store’den lisanlı ürün almaları da oldukça önemli. Bu konuda şehrimizdeki iş dünyasının temsilcilerinin Konyaspor’a canı gönülden destek olacağına inanıyorum. Konya Ticaret Odası (KTO), Konya Sanayi Odası (KSO), Konya Ticaret Borsası (KTB) ile Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB)’un Konyaspor’a destek olmaları ve Konyaspor’un maçlarının olduğu günlerde halkımızı maça davet ederek onların bilet alarak maça gitmesini teşvik edecek paylaşımlarda bulunması da önemli.

Konyaspor yönetimi taraftarı, sponsoru, yerel basını ile güçlerini birleştirdiği zaman büyük başarılar elde edecektir. Daha önce bu şekilde elde ettiğimiz başarıları unutmak nankörlük olur. Konyaspor Başkanı ve yönetimini sevmeyen taraftarımız ile eleştiren taraftarlarımız olabilir ama asıl olan Konyaspor’dur. Başkan Fatih Bey de bunu her fırsatta dile getiriyor. Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen’in destek çağrısına Orta Anadolu Un Sanayicileri Derneği Başkanı Emre Tekbaş ve Yönetim Kurulu Üyeleri kayıtsız kalmayarak 500 kombine aldı. Bu  destekleri için Emre Tekbaş ve Yönetimi kurulu üyelerini kutluyorum. Emre Tekbaş ve Yönetim Kurulu Üyeleri bu şehirde kazandıkları parayı yine şehrin istihdamına katkı sağlamanın yanı sıra Konya’nın markası Konyaspor’a da destek olarak gösterdi.

Konya Müteahhitler Birliği (KOMÜT) de Konyaspor’dan loca almanın yanı sıra Konyaspor’un bu sezon Antalyaspor ile oynadığı maçın masraflarını karşılayarak şehrin takımının yanında olduğunu gösterdi.  Konyaspor’a desteklerini Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Konya Şubesi, Asrın İşadamları Derneği (ASRİAD) Konya Şubesi, Dünya Erdemli İş Adamları Derneği (DERSİAD) Konya Şubesi, İpekyolu Sanayici ve İşadamları Derneği, Konyalı Sanayici ve İş Adamları Derneği (KONSİAD), Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şubesi’nin, Selçuklu Sanayici İşadamları Serbest Meslek Mensupları Derneği (SELSİAD)’ın, Tüm Sanayici İş Adamları Derneği (TÜMSİAD)  Konya Şubesi’nin, Tüm Üretken Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜRSİAD)’ın, Konya Tesisat ve İnşaat Malzemecileri Derneği (KONTİMDER)’in, Girişimci İşadamları Vakfı (GİV) Konya Şubesi’nin, Konya İş İnsanları Derneği (KONİAD)’ın ve Konya Genç İş İnsanları Derneği (KONYAGİAD)’ın da gereken desteği vermesi gerektiğine inanıyorum. İnanıyorum ki bu ismini bahsettiğimiz işadamları dernek başkanlarımız ve Yönetim Kurulu Üyeleri bu çağrımıza kayıtsız kalmaz. Haydi Konya! Çaykur Rizespor maçına... Biletini al, takımını yalnız bırakma.