Türkiye ve Avrupa’da isminden sık sık söz ettiren ve binicilik konusunda da gurur kaynağı olan Konyalı İş İnsanı Hulki Karagülle, sportif hayatının yanı sıra iş dünyasındaki başarılı çalışmalarından bahsetti. Ford, Fiat, Renault, Dacia, Chery markalarının binek ve ticari araç bayilikleri ile otomotivle ilgili tüm çözümleri tek çatı altında buluşturarak, yeni ve ikinci el satış, satış sonrası, sigorta hizmetleri ile müşterilerle buluşturan Tan Oto Yönetim Kurulu Başkanı Hulki Karagülle, memleketi olan Konya’yla olan bağlantılarından da bahsetti.

Sizleri tanıyabilir miyiz?

Hulki Karagülle, 1963 doğumluyum. Uzun yıllardır Ankara'da yaşamaktayım. Bu süre zarfında hem iş hayatımda hem de spor geçmişimde önemli başarılar elde ettim. 16 yaşında binicilik alanında Türkiye'nin Balkan Şampiyonu oldum ve birçok kez Türkiye'yi milli takımda, yurt dışında temsil ettim. Kariyer hayatımda ise Tanoto olarak, otomotiv sektöründe 30 yılı aşkın süredir faaliyet göstermekteyim. Memleketimiz Konya’dan sonra İzmir’e taşınan babam, sonrasında da Ankara'ya yerleşti. Ben de büyük şehrin sağladığı avantajlarla Ankara’da yaşamımı sürdürüyorum.

Sağlıklı iletişim, sorunlara deva Sağlıklı iletişim, sorunlara deva

Şirketinizle ilgili neler yaptığınız hususunda bilgi verir misiniz?

Otomotiv sektöründe, 1992 yılından bu yana bulunan Tanoto; Ford, Fiat, Renault, Dacia, Chery markalarının binek ve ticari araç bayilikleri ile otomotivle ilgili tüm çözümleri tek çatı altında buluşturarak, yeni ve ikinci el satış, satış sonrası, sigorta hizmetleri ile müşterilere en iyi satın alma ve satış sonrası hizmet deneyimini yaşatmayı amaçlıyor. Ayrıca kendi markalarımız olan TanFilo, Tanoto2, Tanotoİhale ve Maslak Sigorta ile uçtan uca kapsamlı ve kaliteli hizmet anlayışımızla otomotiv ile ilgili tüm çözümleri geliştirmeyi sürdürüyoruz.

Whatsapp Image 2024 02 09 At 17.38.46

550’nin üzerinde uzman kadromuzla sürdürdüğümüz çalışmalarımızda her zaman üstün hizmet kalitesi sunmak ve güven yaratmak öncelikli amacımız olmuştur.

İşiniz koşulları ve sektörünüz, bulunduğunuz şehirde ve Konya’da ne gibi farklılıklar gösteriyor; açıklar mısınız?

İşimizin, koşullarının ve sektörümüzün Konya ile Ankara arasındaki farklarını değerlendirdiğimizde, her iki şehirdeki rekabet ve nüfus etkenlerinin iş stratejilerimizi şekillendirdiğini gözlemliyoruz. Ankara, büyük metropol yapısı, geniş müşteri kitlesi ve yoğun rekabet ortamı sunarken, Konya daha küçük bir pazar ve yerel müşteri sadakatiyle karakterizedir. Rekabet açısından Ankara'da birçok firma arasında yer almak zorlu bir ortam yaratırken, Konya'da daha sınırlı sayıda işletme olması avantaj sağlıyor ve yerel bağlantıları güçlendiriyor. Bu farklılıkları anlamak ve buna uyum sağlamak, iş stratejisi oluşturabilmemiz için kritik bir öneme sahip oluyor.

İş konusunda ya da sosyal alanda Konya’yla hala bağlantılarınız var mı; bu bağlantıları nasıl koruyorsunuz?

Konya Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı ile olan çalışmalarımız ve Konya’da ikamet eden akrabalarımız ile sürdürdüğümüz yakın ilişkiler sayesinde Konya ile bağlarımız devam ediyor. Ayrıca TanFilo uzun dönem araç kiralama markamızın müşterileri arasında çoğunlukla Konyalı iş insanları ve şirketler de bulunuyor.

Konya’yı şehir dışında temsil etmek nasıl bir duygu; bu konuda yaptığınız çalışmalardan bahseder misiniz?

İş ve spor alanındaki kimliğimle yurt içinde ve yurt dışında Konya'yı temsil etmek benim için gurur verici bir deneyim. KONEV öncülüğünde eğitim, kültür ve sağlık alanlarına katkı sağlamaya çalışarak, topluma faydalı olacak projelerde yer almaya devam ediyorum.

Konyalı iş insanlarına ihracat ya da diğer şehirlere yapılan yatırımlar kapsamında neler söylemek istersiniz?

Konya'da yapılan yatırımların birçok sektörü geliştirmeye yönelik olması ve aktif olunmayan ancak katma değeri yüksek alanlara odaklanılması önemlidir. Giyim, sağlık, yiyecek-içecek sektörleri gibi alanlarda özellikle yerli ve milli markaların yurt içinde ve yurt dışında tercih edilmesi gurur vericidir. Tamamlanmış ve devam eden, ihracata artı yönde etkisi olan birçok proje sayesinde Konya, yatırımın da merkezi olacaktır.

Teşekkür ederiz.

MUSTAFA ARSLAN 

Editör: Birkan Bakay