Açıldığı günden bu yana şehrin uğrak mekanlarından biri halini gelen Selçuklu Seyir Tepesi, doğayla iç içe vakit geçirmek isteyenler için sunulan bir rota olmasının yanı sıra içerisindeki Koku Bahçesi, Selçuklu Seyir Kafe ve piknik imkanlarıyla hafta sonlarının vazgeçilmezlerinden biri! Tüm Konya’yı ayaklarınızın altında hissedeceğiniz müthiş manzarasıyla özellikle ailelerin tercihi olan Selçuklu Seyir Tepesi, Seyir Kafe’deki lezzetleri ve Koku Bahçesindeki 128 farklı bitki kokusuyla keyifli bir alan sunuyor. Spor alanları, çocuk parkı ve mescidiyle ailelerin tüm ihtiyaçlarına cevap veren Seyir Tepesi, bu yönüyle açıldığı günden bu yana birçok ziyaretçi ağırlamaya devam ediyor.

Başkan-4

YEŞİL VE PİKNİKLİK ALANIYLA EŞSİZ!

Selçuklu Belediyesi, ilçeyi güzelleştirirken; var olan güzellikleri de koruyarak vatandaşlar için destinasyon alanları oluşturuyor. Hafta sonu ailesiyle keyifli bir vakit geçirmek ya da doğayla iç içe vakit geçirmek isteyenlerin yeni gözde Selçuklu Seyir Tepesi, geniş alternatif alanlarla doğada vakit geçirme imkânı sunuyor. Özellikle akşam saatlerinde şehir manzarasıyla bir çay içmek isteyenlerin ‘hayır’ diyemeyeceği Selçuklu Seyir Tepesi, 50 bin metrekarelik alanı ve 119 kamelyasıyla geniş bir oturma alanı oluştururken; 35 bin metrekare yeşil alanıyla da eşsiz doğayı yeşille buluşturuyor.

Başkann

BİN 300 METRE RAKIMDA GENİŞ HİZMET ALANI

Ayrıca doğada keyifle yapılabilecek birçok aktiviteye de imkân tanınan Selçuklu Seyir Tepesi’nde geniş çim spor sahada sportif aktiviteler yapılabiliyorken, 210 araçlık otoparkı, lavabo ve mescit gibi ihtiyaçlara yönelik alanlarıyla hizmet veriyor. Bin 300 metre rakımda bulunan tepenin yaklaşık 1 milyon metrekarelik kullanım alanının içerisinde ikinci etap proje çalışmaları kapsamında restoran, çay bahçesi ve kamp alanı oluşturularak daha geniş hizmet alanı oluşturuldu.

Img 9808 Kopya

SEYİR KAFE’DE HER MEVSİM EŞSİZ MANZARA!

Sille Seyir Tepesi içerisinde hizmeti açılan ve tepe keyfini ikiye katlamak isteyenlerin her mevsim vakit geçirebileceği Seyir Kafe’de hizmette. 136 metrekare iç restoran ve 120 metrekare dış restoran alanından oluşan Seyir Kafe, 218 kişi kapasitesiyle hizmet veriyor. Kahvaltıdan, sıcak ve soğuk içeceklere, eşsiz ve taze tatlılardan atıştırmalık lezzetlere kadar birçok ürünün yer aldığı Seyir Kafe, vatandaşların Konya manzarası eşliğinde kahvaltı yapılabilmesine, yemek yeme ya da çay, kahve, diğer meşrubatlarını içip güzel vakit geçirebilmelerine olanak sağlıyor.

Img 9785 Kopya

Konya’nın moda ikonu! Konya’nın moda ikonu!

ANTİK KENTE GELEN LER TEPEYİ DE ZİYARET EDİYOR

Konya için önemli bir değer olarak şehre kazandırılan Selçuklu Seyir Tepesi, binlerce yıllık tarihe şahitlik etmek için gidilen Sille Antik Kentin yol üzerinde bulunarak yerli ve yabancı turistlerin de uğrak noktalarından biri oluyor. Konya’ya değer katan manzarada yemek yemek ya da vakit geçirmek isteyenlerin ağırlandığı Seyir Kafe ise, Konyalı vatandaşların, yerli ve yabancı misafirlerin ağırlandığı keyifli alanlardan biri haline geliyor.

Sıcacık+Ve+Taze+Kahvaltılıklarımızla+Gününüzü+Güzelleştiriyoruz.++#Selçuklu+#Seyirtepesi+#Seyircafe

EŞSİZ KOKULARDA KAYBOLUN!

Eşsiz doğada yetişen birbirinden güzel bitki çeşitlerinin yer aldığı Koku Bahçesi de Selçuklu Seyir Tepesi’nde yerini aldı. 7 bin 500 metrekarelik alanda 128 farklı bitki türünün yer aldığı bahçe, Seyir Tepesine renk katarken tepede bulunan herkesin mest olacağı güzel kokuları da beraberinde yayıyor. 16 adet banklı tag, 8 adet gül tagı ve bin 650 metrekare yürüyüş yoluyla fotoğraf çekilmeye de imkan tanınan Koku Bahçesinde vatandaşların keyifli vakit geçirmesi için her şey düşünülmüş.

Img 9802 Kopya

HACER CEYLAN

Editör: Birkan Bakay