Türkiye, son yıllarda savunma sanayinde önemli bir dönüşüm ve gelişim sürecine girdi. Özellikle yerli savunma sanayi projelerine verilen destekler ve stratejik yatırımlar, Türkiye'nin uluslararası alanda rekabetçi bir konuma yükselmesini sağladı. Bu kapsamda, Türk savunma sanayiindeki yenilikler ve başarılar, ülkenin savunma kabiliyetini artırırken aynı zamanda yerli üretime dayalı bir savunma endüstrisi oluşturma hedefine doğru önemli adımların atıldığını gösteriyor. Bu konuda ülkeye önemli katkıları bulunan Mühendis Selçuk Bayraktar ise gündem konusu oldu ve bazı kesimler Bayraktar’a iftiralar atmaya başladı. Gazeteci-Yazar Abdurrahman Uzun da bu iftiraları şiddetle kınadığını ifade etti.

Fjhdgjkdgkgj

Mezuniyet sezonu açıldı Mezuniyet sezonu açıldı

“ÖMRÜNÜ ORTAYA KOYAN HİÇ KİMSEYE İFTİRALAR ATILMAZ”

Abdurrahman Uzun, dünyanın hiçbir yerinde ülkesinin savunma sistemine, gelecek nesillerinin bağımsızlık ve hürlük iradesine hizmet eden, akıl patlatan, emek veren, hayalleri ortaya koyan, dualarını, gayretlerini, imkanlarını, ömrünü ortaya koyan hiç kimseye iftiralar atılmaması gerektiğinin altını çizdi. Selçuk Bayraktar gibi insanların kendi ülke vatandaşları tarafından yıpratılmaya uğraşıldığına dikkat çeken Abdurrahman Uzun, “Bile isteye o adamlara itibar suikastları yapılmaz. Selçuk Bayraktar gibi kıymetli ve siyaset üstü adamlara, Özgür Özel’in sosyal medya hesabındaki, “Bir damat ekonomiyi yönetecek, bir damat SİHA üretecek, Hanımefendi Çevre Bakanından çok çevre projelerinde yetkilendirilecek. Bu aile devletine, şahıs devletine itirazdan ki parti içinden iki yeni parti doğmaktadır. Bundan sonra da yolcudur Abbas, bağlasan durmaz” paylaşım gibi bir saldırı yapılamaz. Bunun yanında, terör örgütü destekçisi Evren Barış Yavuz’un paylaştığı, “Jet yakıtı satmışlar” açıklaması gibi iftiralar da atılamaz. Üstelik bu iftiralara karşı Ekrem İmamoğlu kayıtsız kaldı ve Haluk Bayraktar’a dava açacağını duyurmuştu” diye konuştu.

Şhpoypouıpuı

“BU TAVIRLARI ORTAYA KOYANLAR ÜLKEMİZİN EVLATLARI OLAMAZ!”

Selçuk Bayraktarı sevmeyenler hakkında açıklamalarda bulunan Uzun, son olarak şunları kaydetti: “Bayraktar’ı; bu memleketin evlatlarını alıp dağa kaçırıp, ailesinden koparıp, vatanın, bayrağın bölünmesi için, ruhunu, bedenini satanlar, Kandil’de, Gabar’da, Cudi’de, Türkiye Cumhuriyeti’nin en verimli ve en zengin kaynaklarının olduğu toprakları yıllarca terör yuvalarıyla dolduranlar sevmez. Bu ülkenin hür ve bağımsız olmasını; havada, karada, denizde kendi kendine yeterli olmasını istemeyenler, Batılı Devletlere, Avrupa’ya, Amerika’ya methiyeler düzüp kendi coğrafyasının insanını ezik, yetersiz, zayıf gören, başaramaz diye bizim evlatlarımızı aşağılayanlar sevmez. Amerika, İngiltere, Almanya, Yunan, Çin ve İsrail de sevmez. Bu ülkeler hiçbir milletin kendilerinden daha iyi olmalarını istemezler. Ancak bu memleketin insanları niçin Selçuk Bayraktar’ı sevmiyor? Küçük bir icatla zengin olanlara helal olsun dersiniz, yabancı markaların ürünlerini, yedek parçalarını bu ülkeye satmayı sanayicilik diye bize yutturanlara alkışlar tutarsınız. Elin Amerikalısının evin garajında başlayan teknoloji maceralarını hayranlıkla izler konuşursunuz ama bu ülkenin istikbali ve geleceği için, savunma sanayi devrimi yapanları iftiralarla, yalanlarla ağzınızda sakız eder, devamlı yıpratmaya çalışırsınız. Bu tavırları ortaya koyanlar, Türkiye’mizin evladı olamaz.”

Şhlkşhkşnç.nmç.nö

Muhabir: TUBA KAYA