Çumra Belediye Başkanı Recep Candan Millet Bahçesinde Konyalı gazetecileri ağırladı ve bu ağırlama sırasında görevde bulunduğu üç buçuk yılın icraatlarını anlattı.

Recep Candan icraatlarını anlatırken en dikkat çeken şey daha önceden alışık olduğumuz “Enkaz devraldık” sözünü hiç kullanmadı. Yeri ve zamanı geldiğinde kendisinden önce yapılan işlerin hangi başkan tarafından yapıldığını açık yüreklilikle söyledi ve bu icraatından dolayı o kişiye teşekkür etti.

İnsanların birbirinin kuyusunu kazdığı, ayağını kaydırmaya çalıştığı ve iyiyi bile kötü olarak tanıtmaya çalıştığı bir dönemde sıra dışı bir görüntü verdi Çumra Belediye Başkanı Recep Candan. Bu meziyeti dahi takdire değer bence…

Burada Recep Candan’ın geride bıraktığımız üç buçuk yılda yaptıklarını sizlere anlatmayacağım. Zaten yapılanları gördünüz, takdir ettikleriniz olduğu gibi beğenmeyip eleştirdikleriniz de oldu. Bunlar geçmişte kaldı benim için. Ama yine de kişinin yaptıkları yapacaklarının aynasıdır demiş atalarımız. Ve ben atalar sözünü çok önemserim…

Recep Candan konuşmasında gelecek ile ilgili planlarını da anlattı. Organize Sanayiinin son zamanlarda ne kadar büyüdüğünü, yapılan yatırımları ve yapılacak olan yatırımları anlattı. Binlerce kişinin burada istihdam edileceğini söyledi, istihdam edilen bu kişilerin barınma ihtiyacını karşılamak için yapılacak konutlar hakkında bilgi verdi.

Bir tarım merkezi olan Çumra için bu alanda yapmayı düşündükleri yatırımlar hakkında bilgiler verdi. Bütün bunları toplantıda olan diğer gazeteci arkadaşlar yazmışlardır sanıyorum. Ben burada benim alanım olan kültür ve sanat alanında nelerin yapılacağı vaat edildi onları yazacağım.

Belediye Başkanı Çatalhöyük üzerinde özellikle durdu. Buraya gelen turist sayısının nasıl artırılabileceği ve bu turistleri nasıl Çumra’ya çekip onların ilçemize ekonomik olarak artı değer katacakları üzerinde çalışmalar yapıp projeler ürettiğini anlattı. Mesela Çumra- Çatalhöyük arasına demir yolu kurup bu hatta buharlı tren çalıştırma hayali var Recep Candan’ın.

İstasyonun hemen yanındaki boş alana bir Çumra tarihi müzesi yapmayı düşünüyor. İlçemiz halkının ve özellikle de gençlerin Çumra’yı çok iyi tanımasını istiyor Başkan Recep Candan.

Şu anda Toprak Mahsulleri Ofisinin bulunduğu alana bir kütüphane ve spor alanı kurmak hayali var Recep Candan’ın. Sırçalı’ya bir Amfi Tiyatro, Sinema Salonu ve gençlerin hoşça vakit geçirebilecekleri tesisler yapmayı düşünüyor.

Bütün Çumralıların şikayetçi olduğu sokak numaralarının çözümü içinde harekete geçtiklerini açıkladı Başkan Recep Candan. İlçemizi rakamlardan kurtarıp yeniden tarik ve çiçek isimleri taşıyan sokak isimlerine kavuşturma çalışmalarına başladıklarını – bu konuyu Büyükşehir Belediye Meclisine taşıma konusunda meclis kararı aldıklarını söyledi.

Bu numaralama işinden hepimiz şikayetçiyiz. Bu işlemin kimliksizleştirme işlemi olduğunu söylüyoruz yıllardır. Özellikle Ahmet Yıldız bu konuda onlarca yazı yazdı. İnşallah bu garabetten kurtulur ilçemiz.

Maddi olarak gelişmiş bir ilçe olan Çumra’nın kültür ve sanat alanında da gelişmesi için projeleri olduğundan bahseden Recep Candan, para kazanırken helal haram konusunda dikkatli olan Çumralının parasını harcarken de aynı rahatlığı duyabileceği tesislerin yapılacağını ilçe halkının bu konuda müsterih olabileceği eğlence ve alışveriş Merkezlerinin ilçeye kazandırılacağını söyledi.

Konyalı gazetecilere geçmiş bir sinevizyon ile anlatılırken gelecekte yapılması planlananlar da sinevizyon ile gösterildi.

Diğer başkan adaylarının da şayet varsa bu tür projeleri bizlere anlatmalarını bekliyoruz.

Biz Çumra’ya hizmet etmek için yola çıkan herkese aynı derecede yakınız. Ama bu konuda samimiyet arıyoruz. Toplantıda gördüğüm, Recep Candan Çumra’ya hizmet konusunda samimi ve içten.