Tevafukun böylesi: Ölümü de ömrü gibi oldu! Tevafukun böylesi: Ölümü de ömrü gibi oldu!

Ömrünü sevgiye vakfeden, yaptığı yüzlerce güzel şeyin temeline önce sevgiyi koyan Aynur Kasabalı, 1935 yılının Kadir Gecesi'nde Çanakkale Kirazlı'da doğdu. Asker bir ailenin üç çocuğundan birisi olan Aynur Hanım, ilkokula Kalkan'da başladı. Babasının görevi dolayısıyla İzmir Urla İskelesi, Muğla, Fethiye, Kaş ve Kalkan gibi yerleri görme fırsatı yakalayan Kasabalı, babasının sivil yaşama geçmesi ve ailesinin de Konya'ya taşınması ile babasının da yeni görev yeri olan DSİ 4. Bölge Müdürlüğü'nde çalışmaya başladı. 1964 yılında PTT Genel Müdürlüğü'ne tayin edildi.

10 9-4

ONUN GELECEĞE PARLAK BAKAN ÇOK SAYIDA EVLADI VAR

Aynur Kasabalı, hizmet süresini doldurunca emekli olup İstanbul'a taşındı. İlk sosyal çalışmasına burada Türkiye Görmezleri Eğitim ve Himaye Derneği'nde Kadın Kolu Başkanlığı yaparak başladı. Bu çalışma meyvesini verdi ve 5 yıl içerisinde Hukuk Fakültesinden 30 görme engelli mezun edilerek iş sahibi yapıldı. Daha sonra Kasabalı 'PTT Mensupları Eşleri Derneği' adı altında yine birçok sosyal faaliyet gerçekleştirdi. 1989 yılında babası Nejat Kasabalı’nın hastalanması ile başlayan zor günler 4,5 yıl sürdü ve Nejat Kasabalı 1994 yılında hayata gözlerini yumdu. Bunun üzerine hem Konya'da yaşayan annesine destek olmak hem de buradaki işlerini yakından takip etmek isteyen Aynur Kasabalı Konya'ya yerleşme kararı aldı. Yaşamını halen Konya'da devam ettiren Aynur Kasabalı evlat sahibi olamadı ancak; o, bu boşluğu her birini öz evladı gibi gördüğü üniversite öğrencilerine burs vererek doldurmayı düşündü. Şimdi gelecekleri kadar parlak gözleriyle ona teşekkür eden o kadar çok evladı var ki…

10 16

KONYALILAR ONU ÇOK SEVİYOR

Aynur Kasabalı, eğitim alanında yaptığı hayırlarda durmak bilmedi. Konyalı öğrencilerin eğitimini görmesi için Karatay’da Aynur Kasabalı İlkokulu’nun yapımına destek sağladı. Bunun yanında aziz şehitlerimizin hatırasını yaşatmak ve küçük yaşlardan itibaren çocuklarda bu konu hakkında farkındalık oluşturmak amacıyla Karatay Aynur Kasabalı İlkokulunda Şehitlik Köşesi'ni hayata geçirdi. Ayrıca Karatay Belediyesi tarafından arsa tahsisinin gerçekleştirildiği alanda hayırsever Aynur Kasabalı tarafından yaptırılan ve hayırseverin ismini taşıyan Karatay 2 Nolu Aynur Kasabalı Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu düzenlenen törenle hizmete girmişti. Bunların yanında Aynur Kasabalı öncülüğünde pandemi döneminde başlatılan kampanya ile 90 adet tablet bilgisayar Ermenek’te ihtiyaç sahibi öğrencilere teslim edilmişti. Kısacası Kasabalı, eğitimden sağlığa kadar birçok alanda insanlara her zaman yardım elini uzatan bir insan oldu ve Konyalılar tarafından çok sevildi.

10 3-6

10 5-8

10 15

10 7-5

Muhabir: TUBA KAYA