Günümüz dünyasında, insanoğlunun en kıymetli hazinelerinden biri yardım elini uzatan hayırseverlerdir. İnsanlığın ortak acılarına ve ihtiyaçlarına duyarlılıkla yaklaşan bu özel kişiler, adeta birer ışık kaynağı gibi karanlıkta umut saçarlar. Onlar, maddi veya manevi olarak destek olmak için ellerinden geleni yaparlar, sevgi dolu gönülleriyle dünyayı biraz daha yaşanılır kılmak için çaba gösterirler. Hayırseverlik, sadece zenginlerin yapabileceği bir eylem değildir; herkesin yapabileceği, küçük de olsa anlamlı katkılarda bulunabileceği bir davranış biçimidir. Bir dilimiyle doyan, diğer dilimini paylaşan insanlar arasında hayırseverliğin gerçek anlamı yatar. Bu, sadece maddi değil, aynı zamanda duygusal ve manevi destek de sağlamayı içerir. Bu noktada Konyalı hayırseverler çok sayıda insana yardım elini uzatmıştır.

Mehmet Yılmaz

MEHMET YILMAZ, ALTINYILMAZ A.Ş

Konyalı hayırseverlerden olan Mehmet Yılmaz, 1964 yılında Göçü Köyü’nde doğdu. 1980 yılında Konya’ya geldi ve sarraf olarak ticaret hayatına başladı. Altınyılmaz A.Ş.’nin kurulması ile ticaret hayatına burada devam etti.  Altınyılmaz A.Ş. 1993 yılında Ekerler Grubu tarafından Ekerler Petrol ve Mot. Araç. Tic. ve San. A.Ş. olarak kuruldu. 26 Aralık 1996 tarihinde Göçülü Yılmazlar Sarraflık Ltd. Şti. ise ortakları olan Ahmet Yılmaz, Mehmet Yılmaz, Mustafa Yılmaz, Ali Yılmaz tarafından kuruldu. İlkelerinden ödün vermeden büyümesini devam ettiren Altınyılmaz Şirketler Grubu çok sayıda kişiye iş imkanı, enerji sektörüne ve ekonomiye katkı sağlamanın mutluluğunu yaşadı. Bunun yanında hayırsever Mehmet Yılmaz’ın Karatay Göçü Köyü İlköğretim Okuluna büyük katkıları olmuştur.

Kamil Akkanat

KAMİL AKKANAT

Konya’nın Derebucak ilçesi Durak Köyünde 1960 yılında doğdu. İlköğrenimini Durak Köyünde, orta öğrenimini Beyşehir’de tamamladı. Askerlik görevinden sonra bir süre Almanya’nın Achen kentinde çalıştı.1985 yılında abisi Ali Akkanat tarafından kurulan Beyteks Anonim Şirketinde görev yaptı. Akkanat Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Kamil Akkanat, bunun yanında Beyşehir Kamil Akkanat Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezinin yapımına vesile olmuştur.

Hüseyin Özkan

Konya çok güzel bir şehir Konya çok güzel bir şehir

HÜSEYİN ÖZKAN

Konya’nın Ağsaklı köyünde 1933 yılında doğdu. 1941 yılında Konya’da Köprübaşı İlkokulunda öğrenimine başladı. İlkokuldan sonra Konya Ortaokulu’ndan ve Konya Lisesi’nden mezun oldu. 1953 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Fakültesi’nde tahsiline devam ederek 1958 yılında Yüksek Makine Mühendisi olarak mezun oldu. 1961-1966 yıllarında mesleğiyle ilgili Almanya ve İsviçre’de çalıştı. 1966 yılında Konya’ya dönerek Konya Çimento Fabrikası’nda makine şefi olarak çalışmaya başladı. Aynı yıl öğretmen olarak görev yapan eşi Ayşe Özkan’la evlendi. Yine aynı yıl İstanbul Çelik Halat ve Tel Sanayi’nde işe başladı. Bir yıllığına Fransa-Le Havre kentinde çelik tel ve halat öğrenmek üzere gönderildi. 20 yıla yakın bu şirkette müdür olarak çalıştı. Emekli olduktan sonra 15 yıl kendi işinde çalışmaya devam etti. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ve Karatay Belediyesi’nin yardımlarıyla Ayşe-Hüseyin Özkan İlköğretim Okulunu yaptırdı ve 2008 yılında eğitim-öğretime başladı.

Ayşe Özkan

Foto Altı: Ayşe Özkan

455773

20104416 Whatsappimage20231120At09.54.222

K 03131157 Whats App Image 2022 04 03 At 13.11.50

K 24001522 Whats App Image 2019 10 24 At 00.03.03

Muhabir: TUBA KAYA