Konya Sivil Toplum Platformu, Konya’daki sivil toplum kuruluşları iş birliğiyle Gazze için ‘İnsanlık Çadırı’ kurdu. Pazartesi günü itibariyle Zafer Yürüyüş Yolunda kurulan çadırda pek çok sivil kuruluşundan kadınlar, yapmış oldukları el emeği ürünleri Gazze halkı için satışa sundu. Çadırdaki anahtarlık, broş, atkı, giysi ve yiyecek türü ürünler, 10 Aralık Pazar gününe kadar vatandaşlara açık olarak satışa sunulacak.

2-9-56

10 ARALIK’A KADAR SÜRECEK

Konya Sivil Toplum Platformu’na bağlı olarak yardım çalışmaları yürüten ADEN Eğitim, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hamide Baloğlu, 27 Kasım’da kurulan İnsanlık Çadırı’nın 10 Aralık’a kadar Zafer Yürüyüş Yolunda kurulacağını ifade etti. Konya’daki sivil toplum platformuna kayıtlı bütün derneklerin katkılarıyla çadırı kurduklarını ifade eden Baloğlu, yardımdan elde edilen tüm gelirin Gazze’ye gönderileceğine dikkat çekti. Baloğlu, katkı sağlamak isteyen bütün duyarlı vatandaşları çadıra beklediklerini sözlerine ekledi.

2-6hamide baloğlu

SAVUNMASIZ OLDUĞUNDA FİL SURESİNİ HATIRLA!

Çadırsa satışa sunulan birçok farklı ürün çeşidi olduğunu söyleyen Baloğlu, bu ürünlerin kadınların el emeği olduğunu aktardı. Baloğlu, “Evde yapılan kek, poğaça türü yiyeceklerin yanı sıra Filistin temalı anahtarlık, atkı, kolyeleri satışa sunduk. Gönüllü arkadaşlarımız sabahtan akşama kadar çadırda olacak. Biz, elimizden gelen gayreti bu şekilde göstermeye çalışıyoruz. Küçük bir adım olsa da insanlık için teşvik edici bu çadırımıza herkesi bekliyoruz. Şu hayatta kendimizi ne zaman kuşlar gibi küçük ve savunmasız hissetsek, Fil suresini hatırladık. Bizler inanıyoruz ki, Allah isterse o minik kuşlar, filleri yener İnşallah.” diye konuştu.

2-10-43

Kültürünü resimle yaşatıyor Kültürünü resimle yaşatıyor

‘FİLİSTİN’E UMUT OLACAK!’

Konya’da öğrenci olarak bulunan, İki Doğu İki Batı Uluslararası Öğrenci Derneği üyesi Çadlı Cherifa Abdulkerim Saleh Djako da çadırda gönüllü olarak görev yapanlardan biri. Türkiye’deki depremlerde yardıma koşanlardan biri olarak görev alan Djako, şimdi de Filistin için yardıma gelenler arasında. Çadırda yapılan satışlarla Filistin’e destek olmaya çalıştığını belirten Djako, “İnşallah yaptığımız satışlar Filistin’e umut olacak. Çadırımıza herkesi bekliyoruz.” dedi.

2-7cherife

‘HABERLERİ GÖRDÜĞÜMDE ÜZÜLÜYORUM’

Arapların Filistin’e yardım etmediğiyle ilgili çıkan haberlerin asılsız olduğunu ve bu tür haberlerin kendisini üzdüğünü söyleyen Djako, ailesinin Suudi Arabistan’da olduğunu söyleyerek Arabistan’dan Filistin’e yapılan yardımlarla ilgili konuştu. Djako, “Sosyal medya hesabında karşınıza çıkmıyor olması, Arapların yardım etmediği anlamına gelmiyor. Bu tür çıkan haberlere üzülüyorum çünkü ailem Arabistan’da ve Gazze’ye oradan da yardım gidiyor.” ifadelerini kullandı.

2-11-30

2-12-20

HACER CEYLAN