Değişen Dünyada Aile Uluslararası Din Görevlileri Sempozyumu Bildiriler Kitabı çıktı. Gençleri Evlendirme ve Mehir Vakfı, Genç Mehir Derneği, Mehir Aile Derneği, Konya Dostluk Grubu Derneği, Vicdan ve Merhamet Platformu önceliğinde ailenin önemini anlatan ve zengin içeriği ile dikkat çeken Değişen Dünyada Aile Uluslararası Din Görevlileri Sempozyumu Bildiriler Kitabı yayınlandı. Kitapta, Prof. Dr. İbrahim Kutluay, Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Çiftçi, Dr. Öğr. Üyesi Yusuf Bilal Kara, Dr. Öğr. Üyesi, İhsan Sütşurup, Arş. Gör. Muhammed Fatih Eren, Arş. Gör. Rale Zehra Cengiz, gibi önde gelen editörler görev aldı.

SEMPOZYUM KİTAP HALİNE GETİRİLDİ

Hainler asla bitmez! Hainler asla bitmez!

Kitap hakkında bilgi veren Mehir Vakfı Başkanı Mustafa Özdemir, ailenin günümüz şartlarında daha da önem kazandığını anlattı. Özdemir, “ Yeni dönemde, yeni aileler kuruluyor. Yeni ailelerin sorunlarını, yeni döneme göre çözüm üretme adına, 100’ün üzerinde oluşan akademisyen bir heyetle İzmir’de 3 günlük bir sempozyum düzenledik. Bu sempozyumun ortaklarından biriside Mehir Vakfı. Sempozyumun konuşmalarını, makalelerini, sunumlarını kitap haline getirdik. Mehir Vakfı’mızın 19. eseri olarak bastırdık. Aileyi dert edinen, kişi kurum ve kuruluşlara da hediye ve takdim ediyoruz.  Aileye değer veren, aileyi önemseyen, hizmet eden tüm kurumlara teşekkür ediyoruz. Vakfımıza nakdi ve manevi olarak tüm desteğini esirgemeyen hayırseverlerimize de teşekkür ediyorum” dedi.

TAMANEN AİLEYİ KAPSIYOR

Ailenin temel bir medeniyet olduğuna değinen Özdemir sözlerinin devamında şu ifadelere yer verdi, “Her ülke aile yapısı kadar kıymetlidir. Büyük projeler büyük güçlü aileler ile beraber yapılır. Ailenin olmayanın her şeyi eksiktir. Kitabımız tamamen aile ile ilgilidir. Kitabımız tamamen ücretsizdir. Arzu edenler Mehir Vakfı’mızdan temin edebilir”

Kaynak: ABDULLAH BAŞYEMENİCİ