Dünyada milyarlarca insan yaşıyor. Ve hayatınız boyunca hep insanlarla karşılaşacaksınız, insanlarla oturacaksınız, insanlarla alışveriş yapacaksınız…Bunu engellemenin şansı yok. Tek başına bir hayat günümüz şartlarında pek de mümkün görünmüyor. Bu nedenle insan ilişkilerinde iki önemli kavram ortaya çıkıyor; sevgi ve saygı.

Hayatta var olan, korunmaya değer en güzel duygudur bence sevgi

Seven kalp taşlanmaz, seven insan her zaman sevilip saygı duyulan insandır.

Dostluk, sevgiyle kurulan bir şeydir. En sağlam temeller, sevgiyle atılan temellerdir.

Her ne kadar bazı insanların bunlardan haberi olmasa da sadece maddi hayata değer vererek, manevi duygularını hiçe saysalar da sadece doğru yol, her zaman içinde doğruluk hak ve sevgi bulunduran yoldur. Ruhumuzun beslenmesi için bu duygulara ihtiyacımız vardır. Bunları önemsemeyen insanı kalbi taş olur.

Sevgi her yerde sevgidir, her yerde güzeldir ama hak edilene verilirse tabii.

SEVGİ VE SAYGI

Sevgi içten gelen bir duygudur, öğretilmez, saygı bir davranış biçimidir, eğitimsiz olmaz. Bu eğitim de ailede başlar. Sevgi ve saygı dolu bir ailede yetişen insanlar davranışlarından, hal ve hareketlerinden bunu belli ederler. Sevgisi olmayan insanları kimse sevmez. Ama sevgisi olan insanlar sıcakkanlıdır ve birçok kişi onları sever. Ama sevginin yanında saygı da önemlidir elbette İşte, insanlarda bu iki özellik de bulunursa tüm ilişkileri iyi olur, birçok kişi onları sever. Sevgi ve saygıya sahip olan insanlara her zaman daha farklı davranılır. İçinde sevgi barındırmayan insanlar aile hayatlarında, iş hayatlarında yalnız doğar, büyür ve ölürler İnsan sevdiklerine saygısız ve kırıcı davranmaz. Bu da gösteriyor ki sevgi her şeyin temelidir.