Simdi diyecekler ki yanlı basın taraf oluyor falan filan birileri gene kulp takacak ama Kadınhanı ilçemiz için ilçeninim çocuklarının geleceği için taraflı bakmadığımız, siyasi parti gözetmediğimiz zaman ilçemizi hizmeti getirip geliştirip büyütürüz.

İlk önce köylerden başlayalım.

33 tane köyümüzün yüzde 95 sinin tüm sokakları kilitli tasları döşenip içme suyu ve kanalizasyonları yapıldı.

Köyler arası birçok köyümüzün ana kartellerinin yolların yapıldı.

Ayrım yapılmadan birçok köye hizmet gitti.

Kadınhanı ilçemizde kestel mesire alanının ışıklandırılması  mesire alanın en büyük sorunu WC’lerin yapılıp insanlarımızın kullanımına , ağaç islemeden  yapılan  hizmet alanları hizmete  açıldı

Camlık mevki ne güzel hale getirildi halkın kullanımına açıldı.

İlçede ilk defa tenis kortu, golf sahası. Basket, voleybol sahaları kapalı halı saha yapıldı.

Kapalı olan beton santralı işlev hale getirilip Kadınhanı’nın hazır beton ihtiyacı karşılandı şimdi hazır beton ihtiyacı taleplerden dolayı yetiştirilemiyor.

Kulu’nun parke tas tesisleri bedavaya alınıp Kadınhanı’na kurulup tüm çevre ilçelere ve Konya büyük şehir belediyesine dahi tas satar duruma getirildi.

Yapılması imkânsız olan ilçemizin en büyük projesi çarsı içi kentsel dönüşüm hayata geçirildi.

Kentsel dönüşüm bittiği zaman çarsının görünümü de değişecek

Kadınhanı ilçemizin batı çıkısına TOKİ’ler yapılacak TOKİ konutlarınında ihalesinin en kısa zamanda yapılacak

İlçenin mahallelerinin tümü asfal veya kilitli tasla sokaklar düzeltildi.

Kadınhanı Devlet hastanesi ek bina arsası tahsisi edildi   ihale aşamasına getirildi.

Kadınhanı kesimhanesi ve soğuk hava deposu ihalesi yapıldı ihaleyi alan firma  7 ay gibi kısa bir zamanda  teslim edecek .

Yine Atlantı mahallesi çıkısına oto galerisi ve oto pazarı  kurulacak  ihale aşamasına  geldi   10 gün İçerisinde  yapım aşamasına başlanacak .

Kadınhanı ilçemizin Kaplıca   isi 270 milyona mal olacak ve belediye  imkanları ile yapılıp plan proje isi  bitirilmiş  inşaatın   ihalesinde  beş 10 günden ihaleye çıkılacak .

Bir giyim tekstil firmasıyla  anlaşma yapılıp 80 kişinin  çalıştığı  tekstil fabrikası açtırılıp  Kadınhanı halkının  hizmetine sunulmuştu.  .

Sanayi bölgesi içinde bütün işlemler tamamlamadı en kısa zamanda oranında müldesini alırsınız.

İkinci bir 112 acil servis getirildi.

Birtek sorunu çözülemeyen yapımı ortada kalan sağlık ocağı binamız var oda sağlık il müdürlüğünden kaynaklanıyor oda inşallah  çözülür .

Kadınhanı meslek yüksek okulu karsısındaki yüzme havuzlu kafe halkın hizmetine acıldı. Kadınha’nın büyük bir ihtiyacı karşılandı.

Kadınhanı ilçesi Konya’nın ilçeleri  içericisinde  tam anlamıyla  kavuşamadığı  dogal gazın  yüzde 99   kavuştu .

Simdi Osmancık, kolukısa atlantı kasabası için dogal gaz müracaatı yapılıyor.

Daha yazmadığım yatırımlar var ama  vatandaş diyecekki  secimler yaklaşınca mı bu yatırımları yapıyor  belediye başkanı  diye .

Bir kentsel dönüşüm için uğraşılan zaman ne biliyormuşsunuz 3,5 yıldır uğraşılıyor kurumlara dosyayı götürüp biz su yatırımı yaptırmak iştiyoruz ilçemize dediğiniz zaman tamam dosyayı koy yarın başlayalım  demiyorlar  bunu bilin  gerekli izin ve onaylar prosütürler islemeye başlıyor

Buda zaman alıyor Kadınhanı’na  bireylerin  yapılması zaman alıyor  o kadar engel cıkartılıyorki bu zorlukları asmak  zaman istiyor .

Belediyemizin araç filosuna yenileri katıldı.

Ben burda belediye baskanı Mehmet Bademe teşekkür ediyorum ilçe bizim ilçemiz ne zorluklar cektigini ilçe için kimlerle kavga ettigini iyi bilen biriyim   kahvede oturup ahkam kesmekle bu işler olmuyor .

Atalar  derki  yiğidi öldür hakkını yeme  derler  biz yemeyelimde him neder se desin  .

Birde  Mehmet Bademin  arkasında bir kişi var    pek de  aramız  iyi değildi   ismet bayramın adamı  hakkında verelim belediye  başkan  yardımcısı  Sefa Cakar   çok yıprandı  allah için belediyenin  hizmet  yükü onun sırtında ondanda  Allah razı olsun  o da sever ilçesini .

Bu yazıyıda niye yazdım insanlar  hiçbir sey yapılmamış gibi  görüyor  ilçeyi  Allah’tan korkun  ya  dönünde  geriye bakın  .