Pazarda zam furyası! Pazarda zam furyası!

Spor yatırımlarıyla ilçede, özellikle, gençlerin spora olan yönelimlerini artıran Selçuklu Belediyesi, sportif faaliyetlere olan desteğini her fırsatta gösterirken; okullarda hayata geçirdiği projelerle, öğrencilerin sürekli olarak vakit geçirdikleri okullarda spor aktivitelerine de olanak sağlıyor. Spor salonlarından yeşil alana, çim sahadan komplekslere kadar, okulun ihtiyacına göre tanımlanan yeni alanlar, öğrencilerin hizmetine sunulurken, eğitim ve spor yatırımlarına destek de aralıksız sürüyor. Bu kapsamda spor faaliyetlerinin okul çerçevesinde daha iyi sürdürülebilmesi için ilçedeki okullardan biri olan Selçuklu Fen Lisesi’ne kapalı spor salonu ve suni çim saha kazandırılacak. Kapalı spor salonu ve çim saha için yapım çalışmaları hızla devam ediyor.

G G Nfj S M X I A A F On F

İLÇENİN ‘HER ALANINDA SPOR’ İÇİN ÇALIŞILIYOR

Selçuklu Belediyesi yaptığı kompleks ve merkezlerle şehrin spor alanındaki çalışmalarına ivme kazandırıyor. Bu kapsamda ilçenin dört bir yanında yürütülen çalışmalar, vatandaşlara olanak sağlarken; diğer şehirlere de örnek oluyor. Türkiye’nin en büyük ve önemli amatör spor kulübünü de bünyesinde barındıran Selçuklu, halka açık mekanlar üreterek herkese eşit imkân sunma hedefiyle çalışmalarına devam ediyor. İlçe geneli yürüttüğü çalışmaların yanı sıra öğrenciler için en ulaşılabilir mekanlar olan okullarda da çalışan Selçuklu, okulun ihtiyacına göre çalışmalarıyla öğrencilerin spor alanındaki yeteneklerine ışık tutuyor. 

1704357407

SELÇUKLU, SPORDA BİLİNÇLİ NESİLLER İÇİN ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Gençlerin spora olan eğilimini, ilgisini ve spordaki başarılarını artırmak amacıyla ilçedeki yatırımlarına her gün yenisini ekleyen Selçuklu, okullarda öğrencilere sunulan imkanları da genişletiyor. Gençlerin her imkana kolay bir şekilde erişebilmesi adına inşa edilen merkezlerin yanı sıra okullarda da çalışmalara yer veren Selçuklu Belediyesi, Selçuklu Fen Lisesi’nde de önemli bir eksiği gideriyor. Eğitimle sporun iç içe olduğu mekanlar dizayn ederek sporda bilinçli nesillerin oluşmasına imkan sağlayan Selçuklu, bu kapsamda Selçuklu Fen Lisesi’nde kapalı spor salonu ve sun çim saha çalışmalarını sürdürüyor.

1704357403

TAMAMLANDIĞINDA YAZ- KIŞ ETKİNLİKLERE İMKAN TANINMIŞ OLACAK

Öğrencilerin en çok vakit geçirdiği mekanlardan biri olan okullarda Selçuklu Belediyesi bünyesinde yapılan çalışmalarla daha kaliteli bir eğitime olanak tanınırken, kültürel faaliyet, bilim ve teknoloji etkinlikleri ve spor alanında yürütülen projelerle okullar, öğrenciler için daha sıcak bir mekân halini alıyor! Selçuklu Fen Lisesi’nde yürütülen kapalı spor salonu inşaatı tamamlandığında ise, okul öğrencileri yaz- kış, sıcak-soğuk demeden daha rahat ortamda spor faaliyetlerini yürütebilecek. Okulun ihtiyaçlarına göre yürütülen projelerle, öğrencilerin en çok ihtiyacı olan alanlar belirlenerek, Selçuklu Belediyesi tarafından inşa ediliyor.

1704357378

BİR EKSİKLİK DAHA GİDERİLECEK!

Bodrum ve zemin kat olmak üzere 2 katlı olarak inşası devam eden yeni kapalı spor salonunun bodrum katında 4 adet spor salonu, 2 adet soyunma odası, teknik alanlar, lavabo, WC ve duşlar yer alacak. Zemin katta ise hentbol ölçeğinde spor salonu, 2 adet soyunma odası, bay-bayan öğretmenler odası, lavabo, WC ve duşlar bulunacak. Bu kapsamda öğrencilerin her mevsim faaliyetlerini gerçekleştirebileceği bir alan oluşturularak birden fazla sınıf öğrencilerinin aynı anda eğitim alması sağlanacak. Bahçenin yetersiz kaldığı Selçuklu Fen Lisesi, bir eksikliğini daha Selçuklu Belediyesi bünyesinde gidermiş olacak.

1704357389

MAÇLAR İÇİN ÇİM SAHA HAZIRLANIYOR

Kapsamlı olarak öğrenciler için inşa edilen kapalı spor salonu yanında inşası devam eden bir de suni çim saha bulunuyor. Daha önce çim sahası bulunmadığından yetersiz okul bahçesi ve sert zemine maruz kalan öğrenciler saha tamamlandığında daha iyi koşullarda ve daha güvenli bir ortamda maç yapabilme imkanına ulaşacak. Öğrencilerin imkanlarını karşılayacak olan spor salonu ve suni çim sahanın bu yıl sonuna doğru tamamlanması planlanıyor.

HACER CEYLAN

Editör: Birkan Bakay