Yeniden Refah Partisi Konya Milletvekili Ali Yüksel, Milli Gençlik Derneği Başkanı İbrahim Taşdöven ve vekil danışmanları Ahmet Köylü ve Murat Günvar’ın içinde bulunduğu heyet, Konya Yenigün Gazetesi Sorumlu Yazıişleri Müdürü Abdullah Akif Solak’ı ziyaret etti. Konya Yenigün Gazetesi’ni ziyaret eden Yeniden Refah Partisi Konya yönetimi, partilerinin Konya ve Türkiye genelindeki durumuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

‘KAVGA EDEREK DEĞİL, BARIŞ DİLİYLE ANLATACAĞIZ’

Türkiye ve özellikle Konya’da partilerine olan teveccühün her geçen gün arttığına işaret eden Yüksel, insanların artık siyaset kavgalarından bıktığına işaret ederek, kendi içinde kavga eden siyasetçiler yerine barışçıl bir dilin kullanıldığı siyasetçilerin kazanacağını ifade etti. Yeniden Refah Partisi olarak yapmayı planladıkları hizmetleri anlatırken karalama kampanyaları yerine kendi hizmetlerine odaklandıklarını söyleyen Yüksel, “İnsanlar artık siyaset kavgalarından bıkmış durumda ve bizler de kendi yapacaklarımızı anlatmak ve varlığımızı belli etmek için bir başkasını yok eden politikalar benimsemek yerine barışçıl bir dil kullanacağız. İnsanlara faydalı olmak için başkalarının yaptığı kötülükleri anlatmak değil, kendi yapacağımız iyilikleri anlatmanın daha doğru olacağını düşünüyorum.” diye konuştu.

3 1 Kopya-1

‘İKTİDAR, BASKI POLİTİKASI İZLİYOR!’

İnsanların partilerine olan teveccühünün arttığını belirten Yüksel, vatandaşların ‘değişim’ istediğini vurguladı. Yapılan anket çalışmalarında Yeniden Refah Partisi’nin aldığı oy oranının, sandıkta çıkan oylardan daha az bir orana sahip olduğunu ifade eden Yüksel, bunun sebebini de açıkladı. Yüksel, “2023 yılı genel seçimlerinde Türkiye geneli yapılan anketlerde partimizin alacağı oy oranı en fazla yüzde 1.2 olarak sunuldu ancak yüzde 2.86 oy aldık. Şu anda da yerel seçimlerde Konya’da yapılan anketlerde şehrimizde yüzde 11 ila 20 arası oy alabileceğimiz söyleniliyor ancak ben daha fazlasını ümit ediyorum çünkü iktidar, Türkiye’de bir baskı politikası oluşturarak milleti korkutuyor. O yüzden bizleri destekleyenler de çekinerek bunu dile getiremiyor. Bu yüzden daha yüksek bir oy oranı bekliyoruz. AK Parti kurulduğu yıl iktidar olmuştu, biz neden olmayalım? Partimize teveccüh yüksek, Konyalı vatandaşlarımızın desteklerine güveniyoruz.” ifadelerini kullandı.

Konya Diş Hekimleri Odası seçime gidiyor Konya Diş Hekimleri Odası seçime gidiyor

HACER CEYLAN

Editör: Birkan Bakay