En güvenilir yatırımlardan olan altın, son zamanlarda yükselmeye devam ediyor. Konya Sarraflar ve Kuyumcular Derneği Başkanı Yusuf Yaşar ise, piyasada altına olan talebin arttığını belirterek altının yakın zamanda bir kere daha yükselişe geçeceğini bilen vatandaşların şu an altın aldığını dile getirdi.7 3-1

2024 ALTIN YILI OLACAK DEMİŞTİK

Altına olan talebin arttığını vurgulayan Yusuf Yaşar, altında fiyatın yılbaşından beri kademe kademe yükseldiğini söyledi. Yaşar, zaten pandemiden sonra bozulan dengelerin yavaş yavaş yerine oturmasının beklendiğini kaydederek, “Daha önceden 2024 altın yılı olacak demiştik. Piyasada altına talep çok. Bu yüzden talebe yetişmek zor oluyor. Talebin çokluğunun yılın sonuna kadar süreceği ön görülüyor. Zaten talep arttıkça altın yükselişe geçiyor” diye konuştu.

7 1

Gülen bir piyon! Gülen bir piyon!

ALTIN KAÇAKÇILIĞI ARTTI!

Fiyatlar yükselince altın kaçakçılığının da arttığına dikkat çeken Yaşar, “Biz Türkiye olarak 2’nci altın ihracatçısıyız ve 75 milyon dolara altın tedarik ediyoruz. Böyle olunca da dünya ile rekabet etmek çok zorlaşıyor ve altın kaçakçıları da fazlalaşıyor. Daha önceden bu kaçakçılık çok fazla meydana gelmiyordu” şeklinde konuştu.

7 4-2

ALTIN EN GÜVENLİ LİMAN

Vatandaşların yatırım amaçlı olarak altın almaları gerektiğinin altını çizen Yaşar, sözlerine son olarak şunları ekledi: “Küçük, orta ya da büyük yatırımcıya kesinlikle altın almalarını öneririm. Yatırım yönünde altın en güvenli liman. Altın her zaman böyleydi. Paralar değer kaybedebilir ama altın asla. Altın, kısa sürelerde kaybettirse bile uzun vadede diğer yatırım araçlarından daha iyi oluyor. Bunun yanında her para birimi her ülkede geçerli olmayabilir veya bilinmeyebilir. Ancak altın Nijerya’ya da gitsen veya Kanada’ya da gitsen aynı ve biliniyor.”

TUBA KAYA

Editör: Birkan Bakay