31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerine Çatalhüyük Mahallesi Muhtar Adayı olarak katılan Sevim Gedik Koca, 2 Bin 88 oy alarak Mahalle Muhtarı seçilirken Karatay’ın da tek kadın Mahalle Muhtarı oldu. Koca, seçim sürecinde özellikle hemcinslerinden aldığı destekten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek mahallesinden büyük destek aldığını ifade etti. Tüm mahalle sakinlerine teşekkür ederek mahallenin her anlamda iyileşmesi adına çalışacağını söyleyen Koca, Karatay ilçesinin tek kadın muhtarı olmaktan da ayrıca onur duyduğunu belirtti.

Konya tanınıyor, sektör kalkınıyor! Konya tanınıyor, sektör kalkınıyor!

Surda ‘Gedik’ Açtı (2)Surda ‘Gedik’ Açtı (4)

‘DESTEKLERİNİ ESİRGEMEYEN MAHALLE SAKİNLERİMİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM’

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimlerinde desteklerini esirgemeyen mahalle sakinlerine teşekkür eden Çatalhüyük Mahallesi Muhtarı Sevim Gedik Koca, “6 aday olarak seçime girdik. Güzel bir seçim süreci yaşadık. Desteklerini esirgemeyen mahalle sakinlerimize çok teşekkür ediyorum. 31 Mart 2024 Mahalli İdareler   Seçimlerinde mahalleme hizmet etmek adına mahallemizde bulunan mahalle sakinlerimiz ve özellikle kadınların desteği ile Mahalle Muhtarlığına aday oldum. Adaylığım sürecinde mahallemizde bulunan mahalle sakinlerimizden ciddi destek aldık. Yapılan seçimlerinin ardından rabbim Çatalhüyük Mahallesine bizleri muhtar olarak seçilmemizi nasip etti. Bizlerde seçimden sonra mazbatamızı alarak görevimize hızlı bir şekilde başladık. Mahallemizde 10 yıldır esnaflık yapmamız sebebiyle çevremiz de oldukça fazlaydı. Seçimi kazanmamızın ardından Mahalle sakinlerimiz büyük bir sevinç yaşadı.  Mahallemizde yaşayan her bir vatandaşımız muhtarlığımıza gelerek bizlere sorun ve taleplerini gönül rahatlığıyla anlatabilecekler. Bu düsturda hizmetimizi gerçekleştireceğiz. Şu anda Karatay’da bulunan 63 Mahalle içerisinde tek Kadın Muhtar benim. İnşallah önümüzdeki Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Karatay’da kadın mahalle muhtarı sayısı artar.” ifadelerini kullandı.

Surda ‘Gedik’ Açtı (3)

‘KARATAY’IN TEK KADIN MUHTARIYIM’

Karatay’ın tek kadın muhtarı olmasının gururunu yaşamanın gururunu yaşadığını ifade eden Muhtar Koca, “Tarihin, kültürün ve medeniyetlerin beşiği Karatay’da tek kadın muhtarı olmanın haklı gururunu yaşıyorum. İnşallah mahalleme, mahalle sakinlerimiz ile güzel hizmetler yapmayı Rabbim bizlere nasip etsin. Mahallemde ve Karatay’da kadınların hem esnaf olarak hem de muhtarlık gibi alanlarda önünün daha çok açılmasını çok istiyorum. Mahallem için güzel çalışmalar yapacağım. Mahallemize güzel hizmetlerin yapılması adına başta Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca olmak üzere devletimizin diğer ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile işbirliği halinde olarak projelerin ve hizmetlerin güçlü takipçisi olacağım. Özellikle mahallemizin ihtiyacı olan mezarlık alanının kazandırılması konusunda sürecin takipçisi olacağım.” dedi.

Mahallenin Sevgisini Kazandı Karatay'ın Tek Kadın Muhtarı Oldu (8)MUHAMMED ESAD ÇAĞLA

Editör: Muhammed Esad Çağla