5 yılda bir gerçekleştirilen yerel seçimler dün yaşandı. Konyalıların çoğu sandık başına giderek vatandaşlık görevini yerine getirdi ve 5 yıl boyunca hizmet verecek yerel yöneticilerini seçtiler. Sadece halk değil, Konyalı siyasiler de sandık başına giderek oylarını kullandılar.

KONYA’DA SEÇİM ATMOSFERİ HİSSEDİLDİ

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Uğur İbrahim Altay, Meram’daki Özcan Saliha Çalıkuşu İlkokulu'na oy kullanmak için geldi. Sandık görevlilerine kolaylıklar dileyen Başkan Altay, oyunu kullandı. Başkan Altay, “Oyumuzu kullandık. Seçim sonuçları şehrimiz, ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olsun. Seçim bölgelerinde, okullarda ve sandık başında görevli tüm hemşehrilerime de kolaylıklar diliyorum” dedi. Karatay Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Hasan Kılca “Oyumuzu kullandık. Şehrimize hayırlı olsun. Hemşehrilerimizin iradesinin sandığa en güzel şekilde yansıması seçimlere katılımın yüksek olmasıyla mümkün. Tüm vatandaşlarımızı bu hassasiyetle oylarını kullanmaya davet ediyorum” dedi. Selçuklu Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Ahmet Pekyatırmacı da Nurcan Akpınar İlkokulu’nda oyunu kullandı. Pekyatırmacı’ya Konya Milletvekili Tahir Akyürek ve ailesi de eşlik etti. Pekyatırmacı, oyunu kullandıktan sonra sandık görevlileriyle sohbet etti. Pekyatırmacı, seçimlerin ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını temenni etti. Meram Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Mustafa Kavuş ise seçimlerin demokrasi şölenleri olduğuna dikkati çekti. Oyunu Niyaz Usta İlkokulu’nda kullanan Kavuş’a AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı ve teşkilat mensupları eşlik etti. Kavuş, “Huzur şehri Konya’mızda her zaman olduğu gibi yine suhulet içerisinde bir seçim atmosferine şahitlik ediyoruz” diye konuştu.

İL BAŞKANLARI DA SANDIKTAYDI

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri için oyunu kullandı. Konyalı hemşehrilerini sandığa davet eden Angı, “Demokrasi şöleni içerisinde gerçekleştireceğimiz seçimlerin şehrimize ve ülkemize hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi. MHP Konya İl Başkanı Remzi Karaarslan 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri için oyunu Karatay İlçesi Akabe İlkokulunda 2123 nolu sandıkta kullandı. Remzi Karaarslan oyunu kullanmak için Akabe İlkokuluna İl Başkan yardımcılarıyla birlikte gitti. Oylarını kullanmak için gelen Konyalıların yoğun ilgi ve teveccühleriyle karşılaştı. Remzi Karaarslan oyunu kullandıktan sonra "Oy vermek bir vatandaşlık görevidir, tüm Konyalı hemşehrilerimizi oylarını kullanmaya davet ediyorum. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin vatanımıza, milletimize ve Konya'mıza hayırlı olmasını temenni ederim." açıklamasını yaptı. CHP Konya İl Başkanı Bekir Yaman, Meram Mehmet Beğen İlköğretim Okulunda 2051 nolu sandıkta oyunu kullandı. Bekir Yaman’a CHP Konya İl Yönetim Kurulu üyeleri, Meram İlçe Başkanı Ahmet Yiğit, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Sonkaya, Meram Belediye Başkan Adayı Bahar Altay Çaçık ve partililer eşlik etti.  Demokrasi şöleninde bir seçim yaşandığını belirten CHP Konya İl Başkanı Bekir Yaman, “Ülkemizde ve şehrimizde demokrasi şöleninde bir seçim havası yaşadık. Hangi siyasi partiden olursa olsun yönetim noktasında iddia koyan, aday olan ve seçmenden oy isteyen herkese başarılar diliyoruz. Birlik ve beraberlik içinde geçen bu seçimde göreve gelecek olanlara şimdiden başarı diliyoruz. Demokrasi gereği sandık milletimizin iradesini ortaya koyacaktır. Artık karar milletimizin ve hepimizin kararıdır. Bu karara da saygı duyacağız. Oy kullanırken eşlik eden herkese çok teşekkür ediyorum. Sonuçlar hayırlı ve uğurlu olsun. Bu seçimin ülkemize ve şehrimize hayırlar getirmesini diliyoruz” şeklinde konuştu. CHP Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Sonkaya da Meram İhsan Özkaşıkçı İlköğretim okulunda, 1178 nolu sandıkta oyunu kullandı. 

SİYASİ GÖRÜŞ NE OLURSA OLSUN, HAYIRLISI OLSUN

AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek, Mahalli İdareler Genel Seçimleri için oyunu Erenköy Mahallesi Nurcan Akpınar İlkokulu’nda 2195 nolu sandıkta kullandı. AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek, “Oyumuzu kullandık. Seçimlerin milletimiz için, memleketimiz için, şehrimiz için ve İslam dünyası için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Tüm Konyalıları sandığa gitmeye davet ediyorum” dedi. Oy kullanırken Akyürek’e Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı da eşlik etti. AK Parti Konya Milletvekili Meryem Göka, Sancak Mahallesi Şehit Osman Demir İlkokulu’nda oyunu kullanarak, “Konya’mıza ve ülkemize hayırlı olsun” diye kaydetti. AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Baykan Selçuklu Adnan Hadiye Sürmegöz İlköğretim okulunda oyunu kullanarak, “Vatandaşlık görevimizi yerine getirdik” dedi.

Küresel şeytanlar estetiğe özendiriyor! Küresel şeytanlar estetiğe özendiriyor!

Barışş

CHP Konya Milletvekili Barış Bektaş pazar günü yapılan yerel seçimlerde, Selçuklu Kemal Rızvanoğlu İlkokulunda, 2097 nolu sandıkta oyunu kullandı. Barış Bektaş’a oyunu kullanırken eşi, CHP Selçuklu İlçe Başkanı Ali Naci Çobanoğlu, Belediye Başkan Adayı Ahmet Ziya Güneş ve partililer eşlik etti. CHP Konya Milletvekili Barış Bektaş, “Yerel seçimlerin hizmet yarışı olarak görülmesi gerekmekteyken, AK Parti iktidarı tarafından bu durum manipüle edilmeye çalışıldı. Adayların projelerinin tartışılmadığı bir iklimde yerel seçimlere girdik. Öyle ki tarafsız olması gereken bakanlar ve hatta cumhurbaşkanı dahi seçim kampanyasının bir ayağı haline geldi. Bütün bu olumsuz koşullara ve anti-demokratik uygulamalara rağmen Cumhuriyet Halk Partisi olarak adaylarımız, bütün kampanya sürecinde projelerini anlattı. Bizler milletvekilleri olarak seçim bölgelerimizdeki sorunların Cumhuriyet Halk Partisi tarafından nasıl çözüleceğini anlattık ve seçim kampanyasının sonuna gelerek oylarımızı kullandık. Her ne siyasi görüşten olursa olsun her yurttaşımızın oylarının hayırlı olmasını temenni ediyor, seçilecek olan kişilere de başarılar diliyorum” diye konuştu.

TUBA KAYA

Editör: Tuba Kaya