Konya’nın son yıllarda çok fazla göç alması şehri oldukça kalabalıklaştırdı. Bu durum özellikle toplu ulaşım araçlarına yansıdı. Öğrencilerin en fazla yoğunluk oluşturduğu Selçuk Üniversitesinde ise, tramvay seferlerinin artırılması isteniyor. Konya’da önlemler alınmasına rağmen ulaşım seferlerinde sorunlar çıkması da gözden kaçmıyor. 

Vatandaş, ikinci ele yöneliyor Vatandaş, ikinci ele yöneliyor

3-7-73

DAHA ÖNCEDEN SEFERLERİN ARTIRILACAĞI SÖYLENMİŞTİ

Bu yıl üniversitelerin açıldığı ilk zamanlarda öğrencilerin tramvay yolculuklarında zorlanmasının üzerine seferlerin artırılacağı yönünde açıklama yapılmıştı. Ancak son günlerde ulaşımın daha da çok zorlandığını gören Selçuk Üniversitesi öğrencileri, bu durumun artık son bulmasını istediklerini belirterek yetkililere çağrıda bulundu. Öğrenciler, “Bizler tramvayda, özel otomobillerde olduğu gibi o kadar konforlu bir yolculuk beklemiyoruz. Ama en azından şu izdiham ortamı son bulsun” diye konuştu.

KAMPÜS GİRİŞTE DAKİKALARCA BEKLİYORUZ

Tramvay seferlerinin az olmasının yanı sıra tramvayın uzun bir süre gelmediğini ve hareket etmediğini de vurgulayan öğrenciler, “Kampüs girişte tramvayı dakikalarca bekliyoruz. Durak tıklım tıklım dolana kadar bekliyorlar. Sonrasında tramvay geldiğinde içine iğne atsak düşmeyecek konumda olmasına rağmen uzun bir süre hareket etmemeye devam ediyor. Bu durumdan dolayı gideceğimiz çoğu yere geç kalıyoruz. Ayrıca tramvayın taşarcasına dolu olarak hareket edilmesinin de önüne geçilmeli. Çok zorlanıyoruz. Yardım bekliyoruz ve tramvay seferlerinin ısrarla artırılmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

3-6-79

EN ÇOK DA YAŞLILAR VE ENGELİ OLAN VATANDAŞLAR ZORLANIYOR

Gün geçtikçe kalabalıklaşan toplu ulaşım araçlarında en fazla yaşlılar ve fiziksel engeli olan vatandaşlar zorlanıyor. Seferlerin artırılmasıyla vatandaşın rahat bir nefes alacağı belirtilirken insanların işe veya gideceği herhangi bir yere geç kalma sorunu da ortadan kalkacak. Konyalılar sabahları işe giderken ve işten dönerken stresli bir yolculuk geçirmek istemediklerinin altını çizerek sefer sorununun bir an önce çözülmesi gerektiğini dile getirdi.

HABER: TUBA KAYA