Dün açılışı gerçekleşen Selçuklu 2. El Pazarında vatandaşların açtığı stantlar, öğrenci stantları ve bir de geri dönüşüm standı yer aldı. İsrafın önlenmesi, kaynakların bilinçli bir şekilde kullanılması ve sıfır atık bilincinin oluşması adına Selçuklu Belediyesi’nin bir projesi olan pazar, ilk gününde vatandaşlar tarafından rağbet gördü. Pazar yerinde 14 okul standı bulunurken toplam 205 stant kapasiteli pazarda yer alan bir vatandaşın gündemi unutmayarak Filistin adına yaptığı satışlar ise görenlere duygu dolu anlar yaşattı.

3-2-84

‘KIYAFETLERİMİN FAZLALIĞINDAN UTANDIM!’

Filistin’de yaşanan olaylardan sonra maddi olarak yaptığı yardımların yanı sıra ‘daha fazla ne yapabilirim’ düşüncesiyle bir arayış içerisine giren Öğretmen Kübra S. Açılan Selçuklu 2. El Pazarı’nı duyarak burada da kendi kıyafetlerini satmaya karar verdiğini söyledi. Filistin’deki Müslümanların yaşadığı zulmü kendi yaşadığı hayatla kıyasladığında gardırobundaki fazla kıyafetlerden utanç duyduğunu dile getiren Kübra S., “Elimizden gelen yardımı yaptık ancak yine de çabalamak istedim. Gardırobuma baktığımda onlar orada aç, susuz, kıyafet bulamazken gardırobumdaki kıyafetlerden utandım. Selçuklu Belediyesi’nin bu projesini görünce de katılmak istedim. Tezgahımda sattığım ürünlerin ücretini Gazze’ye bağışlayacağım.” diye konuştu.

3-3-81

DESTEK OLAN BAŞKA VATANDAŞLAR DA OLDU!

Selçuklu 2. El Pazarı’nın ilk gününde kendi kıyafetlerini satışa çıkaran Kübra S., pazara gelen vatandaşların standa gelerek kendisinden bilgi aldığını söyledi. Bir vatandaşın da çocuk ayakkabısı bırakarak Gazze’ye destek olmak adına bağış yaptığını söyleyen Kübra S., “Pazar kurulduğunda buraya gelerek Gazze’deki kardeşlerimize olan desteğimi böyle sürdürmeye çalışacağım. Bir ablamız, sağ olsun, kendi çocuğunun ayakkabısını da bırakarak destek olmak istedi. Kendi kıyafetlerimi satıyorum ancak destek olmak isteyen olursa onların eşyalarına da stantta yer veririm.” ifadelerini kullandı.

3-4-77

OKULA DESTEK AMAÇLI STANT KURDULAR

Pazar da dikkat çeken diğer bir stant da öğrencilerin kurmuş olduğu stantlardı. Okullarındaki ailelerle birlik olarak giymedikleri kıyafetleri satışa sunarak pazarda yer alan okullardan biri de Yazır Şehit Osman Küçükdillan İlkokulu oldu. Okul adına satış yapmak için pazara gelen Öğrenci Velisi Sultan Filikçi, bu sayede okula destek olmak üzere kullanılmayan eşyalarını satışa çıkardıklarını belirtti.

Hayallerini kahveyle üretti! Hayallerini kahveyle üretti!

HACER CEYLAN