Liselerde sınıf tekrarı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre geri geldi. Yürürlüğe giren yönetmelikle, 50 ortalama ile sınıf geçme uygulamasına son verilirken ortalama kararının kaldırılmasıyla birlikte alt sınıf dahil 6'dan fazla dersi başarısız olan öğrencilerin sınıf tekrarı yapacağı açıklandı.

KESİN UYARI!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, yeni dönemde liselerde sınıf tekrarını hayata geçireceklerini, devamsızlık affını da kaldıracaklarını söylerken açık liselerden özel okullara kadar birçok önemli konu hakkında da bilgilendirme yapmıştı.

DEVAMSIZLIK VE SINIF TEKRARI KONUSU CİDDİYE ALINIYOR!

Bakan Tekin, açık liseye geçişleri zorlaştıracaklarını vurgulayarak koronavirüs salgını döneminde elektronik ortamda yapılan açık lise sınavlarını eski haline dönüştürmeyi planladıklarını dile getirmişti. Öğrencilerin devamsızlık durumlarına da değinen Bakan Tekin şunları söylemişti, "Aynı şekilde devamsızlıkla ilgili ben buradan bir kez daha söyleyeyim, bu konuda önümüzdeki eğitim öğretim yılı sonunda çocuklarımız af ya da benzeri beklenti içinde olmasınlar. Devamsızlık ve sınıf tekrarı konusunda çok ciddiyiz. Şimdiden arkadaşlarımızı uyarmış olalım, sonra bir problemle karşılaşmamak adına."

Bakan Bolat'ın acı günü Bakan Bolat'ın acı günü

TUBA KAYA