Boşanmalar zirveye tırmanıyor! Boşanmalar zirveye tırmanıyor!

Konya Dişhekimleri Odası 20. Olağan Genel Kurul ve seçimi hafta sonunda gerçekleştirecek. Yapılacak seçimlerde iki aday yarışacak  Konya Dişhekimleri Odası 20. Olağan Genel Kurul ve seçimi hafta sonunda gerçekleştirecek. Yapılacak seçimlerde mevcut oda başkanı Mete Algen  Konya Etik ve Gelişimci Diş Hekimleri Odası Başkan Adayı  olurken Konya Diş Hekimleri Meslekte Birliktelik Grubu Adayı ise Sami Çıkrık başkanlık için yarışacak. Diş Hekimleri Odası Genel Kurulu 20 Nisan Cumartesi günü Anemon Otel’de seçimler ise 21 Nisan Pazar günü oda hizmet binasında gerçekleştirecek.

‘GÜZEL HİZMETLERE İMZA ATTIK’

Konya Diş Hekimleri Odası Başkanı ve Etik ve Gelişimci Diş Hekimleri Grubu Başkan Adayı Dt. Mete Algen, geride bıraktıklarını iki yılda güzel çalışmalara imza attıklarını yeni dönemde de meslektaşları bu görevi kendilerine vermeleri halinde çalışmalarını arttırarak devam edeceklerini belirterek, “Uzun süredir odanın çeşitli organlarında görevde bulundum. Onun ardından da Oda Başkanı olarak meslektaşlarıma hizmetimize devam ediyoruz.  Hafta sonu yapılacak odamızın 20. Olağan Genel Kurul ve seçimlerinde de üyelerimize hizmete devam edebilmek adına yeniden aday oldum. Görev süremiz boyunca gerçekleştirdiğimiz çalışmalar ile odamızı öne çıkardık.  Asrın felaketi olarak literatüre giren 6 Şubat depremlerinde Konya Büyükşehir Belediyesi ile birlikte meslektaşlarımız destekleri ile Hatay’da ciddi çalışmalar yürüttük. Yaklaşık 40 meslektaşımızla 75 gün boyunca 10000 üzerinde depremzedeye Diş Hekimliği hizmeti verdik.  Yine 12 kurs olmak üzere 34 bilimsel faaliyet gerçekleştirdik. Odamıza yeni yerimize taşıyarak meslektaşlarımıza daha iyi hizmet veriyoruz. Üyelerimize yönelik sosyal faaliyetler gerçekleştirdik. Türk Dişhekimleri Birliği’nin düzenlediği programlara katılarak odamızın gücünü gösterdik. Mesleğimiz ile ilgili taleplerimizi ilettik. Sağlık Bakanlığı, TBMM ve YÖK’te mesleğimiz ve meslektaşlarımızın sorunlarını ilettik. İki yıllık süreçte Diş Hekimlerimizin sesi olmaya gayret ettik. Geride bıraktığımız görev sürecinde yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Yeni dönemde de meslektaşlarımıza yönelik eğitim seminerleri ile sosyal ve kültürel faaliyetlerimize devam edeceğiz. Yine yeni dönemde Konya’da büyük bir kongre yapmayı planlıyoruz. Yeni dönemde sosyal faaliyetlerimizi artıracağız. Artan Diş Hekimleri Fakülte sayısının ve kontenjanların azaltılması konusunda çalışmalar gerçekleştireceğiz. Tüm meslektaşlarımızı oy kullanmaya davet  ediyorum” İfadelerini kullandı.

 ‘BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE ODAMIZI YÖNETECEĞİZ’

Konya Diş Hekimleri Meslekte Birliktelik Grubu Adayı ise Dt. Sami Çıkrık göreve gelmeleri halinde yeni klinik açacak meslektaşlarına yol haritası hazırlayıp bu süreçte yanlarında olacaklarını ifade ederek, “ Diş Hekimliği mesleğinin onuruna ve meslek etiğine tam bağlılıkla hareket edeceğiz. Tanıtım ve sosyal medya paylaşımları konusunda günümüze daha uygun olacak şekilde yasa ve yönetmenliklerin düzenlemesi için çaba göstereceğiz. Meslektaşlarımızı kutuplaştırmadan; hep beraber birlik olduğumuzda daha güçlü olacağımızı göstereceğiz. Birlik ve beraberliğimizi artırmak adına sosyal faaliyetler düzenleyeceğiz. Özellikle yeni klinik açacak meslektaşlarımıza yol haritası hazırlayıp bu süreçte yanlarında olacağız. Eğitim konusunda meslektaşlarımızın fikirlerine göre planlamalar yapacağız. Öğrenci arkadaşlarımız aynı zamanda meslektaşlarımız olduğunu unutmadan, fikirlerine saygı duyarak yanlarına olacağız. Yasa ve diğer resmi süreçteki düzenlemeleri ivedilikle tüm meslektaşlarımıza duyurup uygulama aşamaları konusunda gerekirse birebir destek vereceğiz. Güçlü ama bir o kadar da mütevazı ve anlayışlı bir yönetim için el ele verip çalışacağız. Sosyal faaliyetelere ağırlık vermeyi düşünüyoruz. Tüm meslektaşlarımıza hafta sonu gerçekleştirecek Genel Kurul’a ve seçimlere katılmaları konusunda hassas olmlarını rica ediyorum” şeklinde konuştu.

MUHAMMED ESAD ÇAĞLA

Editör: Birkan Bakay