Kış mevsiminin kendini hissettirmesi ve havaların soğumasıyla birlikte vatandaşlar da kışlık mont ve kaban almak için çarşılara akın etti. Alışveriş için Konyalıların en çok tercih ettiği yerlerden birisi de Yeni Mevlâna Çarşısı oldu.  7’den 70’e herkese hitap eden kışlık ürünlerin bulunduğu bu çarşı, kışlık alışveriş için hazır bir şekilde vatandaşı bekliyor.

8-1-9

Konya'da bir oda 6 bin 500 lira! Konya'da bir oda 6 bin 500 lira!

UYGUN ÜRÜN ALAYIM DERKEN PARANIZ BOŞA GİTMESİN

Bayan mont ve kabanlarını satan Yeni Mevlana Çarşısı Kaymak Giyim Mağazası esnafı Şakir Kaymak, mevsimlik ürünlerin 750-bin 300 lira arasında, kışlık olanların da bin 500 liradan başlayıp yaklaşık 3 bin 500 liraya kadar çıktığını söyledi. Şakir Kaymak, özellikle imkanı olan tüketicilerin kaliteli ürün alıp birkaç yıl giymelerini önerdiğini belirterek uygun olan ürünlerde kabarma, bozulma gibi aksiliklerin yaşandığını dile getirdi. Esnaf Kaymak, “Müşterilerin bazıları hem kaliteli hem uygun ürün istiyor. Ama bunun ikisinin bir arada olması imkansız. Ürünlere çok fazla zam geldi ve bunun farkındayız. Açıkçası bu durumdan biz de memnun değiliz. Fakat elimizde olan bir şey yok” şeklinde konuştu.

8-2-10

DÜKKANIMIZIN OLDUĞU BÖLÜM DAHA AÇIK OLABİLİRDİ

Yeni Mevlana Çarşısı esnafları daha önce de dükkanlarında olan bazı olumsuz yanları ve eksiklikleri bildirmişti. Aynı şeylerden tekrardan şikayetçi olduğunu ifade eden esnaf Kaymak, “Çarşının bizim giyim sektörüyle uyumlu olduğunu düşünmüyorum. Çünkü önceden dükkanlar ferahtı ve tente olmadığı için kıyafetleri dışarı koyduğumuzda en ufak bir yağmurda, soğukta ürünler zarar görüyor. Görsel olarak çok güzel ama eksiklikleri var. Bunun yanı sıra dükkanımızın olduğu bölüm vatandaşlar tarafından gözükmüyor. Bu çarşının Aziziye Cami tarafından bir ana girişi vardı. Bu girişi iptal etmişler. Buradaki faaliyet gösteren en az 10 esnaf dış cepheyle kapatılmış gibi, gizlenmişçesine bir yapılaşma olmuş. Vatandaş bizi görmüyor. Buradaki esnaf arkadaşlarla ortak bir toplantı düzenleyip, ‘Çarşının daha kullanışlı olması için neler yapabiliriz’ diye istişare etsek belki daha iyi olur” diye konuştu.

TUBA KAYA