Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konya Milletvekili Avukat Barış Bektaş, Konya Yenigün Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Arslan’a nezaket ziyareti gerçekleştirdi.   Türkiye’nin Genel Seçim geçirdiğini ve iktidar tarafından yanıltıcı bir seçim ekonomisi oluşturulduğuna  dikkat çeken Bektaş, “Bizler seçimden önce de söyledik 2023 bütçesinde yine mevcut iktidar mutlu bir azınlığı, dar bir kitleyi esas alan ezilenleri, dar gelirleri, memurları, işçileri, emeklileri görmezden gelen bir bütçe hazırladı. Bu bütçe vatandaşın sırtına bu şekilde yük bindireceği adeta görülen bir gerçekti. Ama yanıltıcı bir şekilde bir seçim ekonomisi oluşturuldu. Hükümet pansuman tarzı geçici çözümler ile seçmenin gözünü boyadı ama bizler vatandaşların ekonomik faturasını bu şekilde ödeyeceğini, tasarruf tedbirlerin kesinlikle saraya ve yandaşlarına vuramayacağını, sadece yurttaşımızı etkileyeceğini   öngörüyorduk. Bunları dile getirdik ve haklı çıktık” dedi.

7-1-32

‘TARIMIN TEŞVİK EDİLMESİ LAZIM’

Konya’nın bir tarım şehri olduğunu ve Konya’da ve ülkemizde tarımın teşvik edilmesine yönelik çalışmalara imza atılması gerektiğine dikkat çeken Bektaş, “   Konya bir tarım şehri. Aynı zamanda sanayi şehri. Bu mana da  sanayisi de tarıma bağlı olarak geliştiği için tarımın teşvik edilmesi gereken bir kent.  Bu manada mecliste aldığımız sözlerde de bunları dile getiriyoruz. Ne yazık ki TMO ürün satmaya çalışan çiftçilerimiz çeşitli zorluklarla karşılaşıyor. Bir tarım ülkesinde bunlar yaşanmamalı ve üretici ürün ekmeye teşvik edilmeli ve üreticinin ürettiği ürünler de kolay bir şekilde alınmalı. Konyalı çiftçiler tüccarlara teslim edildi” İfadelerini kullandı.

7-3-29

'Yonttuğunuz her taş aslında sizi şekillendiriyor' 'Yonttuğunuz her taş aslında sizi şekillendiriyor'

‘KONYALILAR, BİRAZ DAHA ÇEŞİTLİLİĞE İNANMALI’

Konyalıların, biraz daha çeşitliliğe inanması gerektiğine de dikkat çeken Bektaş, “Başka seçeneklere kıymet vermeli. Projeler özelinde konuya yaklaşmaları gerekir. Genel seçimlerde hükümet tarafından bir terör ve güvenlik algısı oluşturuldu. Bu ülkenin yıkılacağı, işgal edileceği söylendi. Seçimi böyle yönettiler. Aynı hataya vatandaşımız düşmesin. Ülkenin yıkılacağı falan yok ama Konya'nın ne halde olduğunu gördük. Konyalılar, iktidara bir ihtar vermekten ısrarla uzak duruyor” diye konuştu.   Konya Yenigün Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Arslan ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek CHP Konya Milletvekili Avukat Barış Bektaş’a çalışmalarında başarılar diledi.

ABDULLAH BAŞYEMENİCİ