Uzun yıllardır kamuda hizmet vermesinin ardından Yenişehir Mah. Gazze Cad. Çarşı Meram Plaza altından kliniğini açan Doç. Dr. Nisa Çetin Kargın hastalarına kliniğinde hizmet veriyor. Türkiye Aile Hekimliği Uzmanlık Derneği (TAHUD) ve Konya Tabip Odası üyesi olan Kargın kliniğinde hastalarına ve danışanlarına bütüncül açıdan yaklaşarak bireye özel fonksiyonel tıp muayenesi, hacamat (kupa), ozon terapi, akupunktur, fitoterapi, ameliyatsız ağrı tedavileri, PRP, serum tedavileri, Anti-aging tedaviler, bütüncül kozmetik işlemler (dolgu, botox, lipoliz vb.), mezoterapiler, sigara bağımlılığı ve zayıflama programları konusunda yardımcı oluyor. 

3 3 Kopya

‘KLİNİĞİMDE HASTALARIMA YARDIMCI OLMAYA DEVAM EDİYORUM’

Fonksiyonel ve tamamlayıcı tıp alanında 16 yılı aşkın süredir hekimlik tecrübelerini açtığı klinik ile sürdürmeye devam ettiğini ifade eden Doç. Dr. Nisa Çetin Kargın, konuşmasını şöyle sürdürdü, “GETAT ve Fonksiyonel Tıp üzerine birçok ulusal ve uluslararası eğitim sertifika programına katılarak geleneksel tıp uygulamalarını en güncel ve bilimsel şekliyle uzun yıllar danışanlarıma uyguladım. GETAT alanında Sağlık Bakanlığı tarafından açılan sertifikasyon kurslarında eğitmen olarak yer aldım. 2023 Ekim ayı itibariyle özellikle modern ve geleneksel tıbbın tedavi seçeneklerindeki deneyimlerimi hastalarımda bütüncül yaklaşarak tedavi etmek amacıyla; ayrıca danışanlarımda hastalık oluşmadan problemlerin çözümüne yönelik uygulanan fonksiyonel tıbbı daha ferah ortamda ve yeterince zaman ayırarak uygulamak amacıyla kendi kliniğimi kurdum.

3 4 Kopya

‘HACAMAT’A İLGİ YOĞUN’

Tasarruf ve dönüşüm şart! Tasarruf ve dönüşüm şart!

Doç. Dr. Nisa Çetin Kargın, uzun yıllardır kullanılan geleneksel bir uygulama olan hacamata ilginin son zamanlarda arttığını ve kliniğinde bu uygulamayı steril şartlarda, bilimsel olarak uygun alanlara yaptığını ifade ederek, yanlış yapılan hacamatın faydadan çok zarar getireceğini ayrıca enfeksiyonlara yol açabileceğini bu nedenle mutlaka sertifikalı hekimlerce yapılması gerektiğinin altını çizdi. Hacamatın temelde vücuttaki kirli kanın dışarı atılması esasına dayandığını ve bu kirli kanla birlikte vücutta birikmiş zararlı ağır metaller ve toksinler de dışarı atıldığını belirtti. Dr. Kargın; ‘’Bu tedavi sayesinde kan dolaşımını iyileşir, vücutta biriken toksinler temizlenir, bağışıklık artar ve sebebi bilinmeyen ağrılar diner. Ayrıca birçok kronik hastalıkların (diyabeti hipertansiyon, romatolojik hastalıklar, alerjik ve psikiyatrik hastalıklar, migren, başağrısı vb.) semptomlarında iyileşme veya gerilemeye yardımcıdır.  Hacamat tek başına bir yöntem olmasına rağmen tarafımdan yapılan muayene sonucunda fonksiyonel hastalığa göre başka uygulamalarla birlikte yapıldığında daha iyi sonuçlar vermektedir.’’ dedi.

ABDULLAH BAŞYEMENİCİ 

Editör: Birkan Bakay