Karatay Belediyesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi, Konya İl Sağlık Müdürlüğü ve Türkiye Alzheimer Derneği Konya Şubesinin katkılarıyla '21 Eylül Dünya Alzheimer Günü' temasıyla Türkiye Alzheimer Derneği Konya Şubesinde etkinlik düzenlendi. Açılış konuşmasını yapan Türkiye Alzheimer Derneği Konya Şubesi Başkanı Prof. Dr. Figen Güney, Türkiye Alzheimer Derneği gibi merkezlerin ülkemizde örnek olarak olmaya ve çoğalmaya devam etmesini istediğini belirterek, “2016-2017 yılında açıldık ve 2017 yılında Dünya Sağlık Örgütü tarafından 8 ülke arasında bu merkezimiz 1. olarak seçildi. Tekrar daha iyi projelerde bir arada olmak dileğiyle. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız” dedi.

BAŞKAN KILCA YENİ MÜJDEYİ VERDİ!

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Konya Belediyeleri olarak kamu, kurum ve kuruluşlarla birlikte birçok hizmete imza attıklarını kaydederek, “Benim en önemsediğim hizmetlerden birisi de Türkiye Alzheimer Derneği. Önceki dönem Belediye Başkanımıza böyle bir merkez yapımında emek verdiği için teşekkür ediyorum. Biz de o hizmeti devam ettiriyoruz ve İnşallah önümüzdeki yıl açılışını yapacağımız Engelsiz Yaşam Merkezi Konya'mızın ve Türkiye'nin en büyük engelsiz yaşam merkezi olacak.  Aynı burada olduğu gibi bu merkezimizde de engelli bireylerimizi günübirlik hem rehabilitasyonlarını hem de eğitimleri tamamlanarak evlerine göndermiş olacağız. Dolayısıyla bu şekilde hem hastalarımızın, engellilerimizin hem de ailelerimizin özel yaşamlarına vakit ayırabilme fırsatını vermiş olacağız. Bu şehri sevdiğimiz ve Rabbim bize bu fırsatı verdiği sürece de bizler hizmet etmeye gayret edeceğiz” şeklinde konuştu.

DÜNYA İLE YARIŞIYORUZ

Konya İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç, “Necmettin Erbakan Üniversitemiz, Karatay Belediyemiz, İl Sağlık Müdürlüğümüz ve Figen hocamın belirttiği gibi dünyaya örnek bir projeye hep birlikte imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sağlıkta geldiğimiz noktaya bakınca gerçekten tedavi hizmetlerinde Dünya ile yarışır durumdayız. Konya’mızda da aynı şekilde şu anda bir bakanlık ekibi çalışıyor. Tedavi hizmetlerinin yanında çok kıymetli olan koruyucu sağlık hizmetleri ve sağlık hizmetlerinin sürdürülebilirliği koruyucu sağlık hizmetleri birinci basamak hizmetlerinde de iyi bir mesafedeyiz. Biz sizlere hizmet etmekten mutluyuz ve Rabbim hepimize sağlıklı güzel ömürler versin. Burada verilen hizmetin de en büyük değerini ailelerimiz bilir. Bu ailelerimize Allah sabırlar versin ve çınarlarıyla birlikte mutlu huzurlu günler diliyorum” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE ALZHEİMER DERNEĞİ GİBİ MERKEZLERE ÖNEM VERİLMELİ

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Hakan Özer ise şunları kaydetti, “Alzheimer şu anda dünyada giderek yaygınlaşan bir hastalık ve bununla ilgili sadece hastalarımız değil ailelerimiz de gerçekten çok büyük zorluklar yaşıyor. Dolayısıyla bildiğimiz klasik standart sağlık hizmetlerinin yanında artık değişen Dünya ile beraber bu tarz hastalıklarla ilgili de hem devlet olarak hem belediyelerimiz olarak bu tarz yaşam merkezlerine destek hizmetlerine ihtiyacımız var. Hamdolsun Konyalı Belediyelerimiz bu konuda hassaslar. Hizmetler çok kıymetli, kurumlarımızın iş birliğine şahitlik ediyoruz. Belediyelerimiz, Karatay Belediyemiz, Türkiye Alzheimerlar Derneğinin Konya Şubesi, İl Sağlık Müdürlüğü, Necmettin Erbakan Üniversitemiz güzel birliktelikle siz kıymetli insanlarımıza, yaşlı yakınlarımıza hizmet etmeye devam ediyor. Karatay Belediyemiz ve çalışanları, Derneğimiz Konya Şubesi, Necmettin Erbakan Üniversitemiz ve İl Sağlık Müdürümüz olmak üzere buradaki çalışanlar dahil herkese bir kez daha teşekkür ediyorum.”

Prostat erkeklerin korkulu rüyası olmaktan çıkıyor Prostat erkeklerin korkulu rüyası olmaktan çıkıyor

TUBA KAYA