Karatay Belediyesi, zamandan, personelden ve ekonomik yönden tasarruf yapabilmenin yanı sıra atıkların daha verimli şekilde toplanabilmesini sağlayan Akıllı Atık Toplama ve Yönetim Sistemi’ne geçti. Karatay Belediyesi, büyük önem verdiği temizlik çalışmalarına teknolojiyi de entegre etti. Bu çerçevede Karatay’da Akıllı Atık Toplama ve Yönetim Sistemi’ne geçildi. Akıllı şehirlerin temelini oluşturan unsurlarından olan yeni sistem sayesinde Karatay Belediyesi, temizlik hizmetlerini teknolojiyle birleştirmiş oldu. Akıllı Atık Toplama ve Yönetim Sistemi çerçevesinde ilçe genelindeki çöp konteynerlerinin sayısını ve türlerini dijital ortama aktardı. Sistemle çöp konteynerinin en son ne zaman, hangi araçla ve hangi vardiyada alındığı gibi daha birçok bilgiye kolayca ulaşılabiliyor. İlçedeki konteynerler, alınma döngüleriyle birlikte çöp toplama hizmetlerinin performansı izlenebiliyor ve duruma göre iyileştirmeler yapılabiliyor.

Bektaş: 'Emeklilikte staj ve çıraklık mağduriyeti giderilmelidir' Bektaş: 'Emeklilikte staj ve çıraklık mağduriyeti giderilmelidir'

15-10-2

SIFIR ATIK İSTİYORUZ”

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, “Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz, ilçemizin tüm mahallelerinde gece gündüz demeden hizmetlerine devam ediyor. Konusunda uzman kadromuz, son teknoloji araçlarımızla yürüttüğümüz temizlik hizmetlerimiz çerçevesinde cadde ve sokaklar, pazar yerleri, ibadethaneler, parklar, sanayi siteleri ve daha birçok alanı rutin olarak temizlenirken, geri dönüşüm faaliyetleri, sıfır atık çalışmalarına da büyük önem veriyoruz. Karatay Belediyesi olarak gelecek nesillere temiz bir çevre, temiz bir Karatay bırakmanın gayreti içerisindeyiz. Tüm bu hizmetlerimizi çağın gereklerine göre de yeniden şekillendirmeyi sürdürüyoruz.” dedi.

ABDULLAH BAŞYEMENCİ