Konya’da gayrimenkul sektörünün öncü markalarından Erkan Başar Gayrimenkul hizmetleri ile adından söz ettiriyor. Azim, sabır ve özverili çalışması sayesinde Konya’nın sevilen, güvenilir ve en çok tercih edilen firmalarından biri olmayı başaran Erkan Başar Gayrimenkul’u firma sahibi Erkan Başar ile konuştuk. Erkan Başar müşterileriyle güvene dayalı güçlü ilişkilerinin kurulması ve bu güvenin devam ettirilmesi en önemli gayelerinden biri olduğunu belirterek Garantilerin müşterileri olduğunu belirtti. Erkan Başar çalışanlarının eğitimini de önemsediklerini ifade ederek alanında uzman isimlerden eğitimler aldırdıklarını da belirtti.

Öncelikle bizlere kendinizi tanıtabilir misiniz?

1991 yılında 2 çocuklu bir ailenin 3.çocuğu olarak dünyaya geldim. Üniversite yılları da dahil olmak üzere eğitim hayatımın bütününü Konya’da tamamladım. 15 yaşında ticaret hayatıma başladım, farklı sektörlerde hizmet verdikten sonra 2014 yılında gayrimenkul sektörüne adım attım.

Erkan Başar Gayrimenkul ’un kuruluş sürecinden bahseder misiniz?

2014 yılında tek başıma çıktığım bu yolculukta küçük, mütevazi bir ofiste hizmet vermeye başladım. Titiz ve şeffaf çalışma prensibiyle başladığım gayrimenkul sektöründe bu ilkelerimi koruyarak her zaman için şirketimi bir adım ileriye taşıdım. Bugün ki şirket misyonumuzda marka değerimizi hep daha yükseğe taşımaktır. Bu doğrultuda personellerimizin eğitimini oldukça önemsiyoruz ve düzenli olarak alanında uzman isimlerden personellerimize eğitimler aldırıyoruz. Erkan Başar Gayrimenkul olarak önceliğimiz müşteri memnuniyeti. 2014 yılından bu yana sektörümüzdeki başarımızı verdiğimiz hizmetler ile adımızdan söz ettiriyoruz. Erkan Başar Gayrimenkul olarak Konya’da iki şube ile hizmet veriyoruz. İnşallah hedeflerimiz arasında Konya dışında şubeleşmek.

Et ve et ürünleri için gıda güvenliği şart! Et ve et ürünleri için gıda güvenliği şart!

Müşterilerinize sunmuş olduğunuz hizmetler neler?

Müşterilerimizin satışını veya kiralamasını yapması gereken gayrimenkullerinin profesyonel çekimlerini yapıp kurumsal sayfaların yanı sıra güçlü ekip yapısıyla birlikte sosyal medya hesaplarından gayrimenkullerin reklamları yapılarak geniş müşteri kitlelerine ulaştırılması sağlanmaktadır. Haftalık olarak güncellenen gazete ve dergi reklamlarıyla birlikte sponsorlu reklamlar verilip satış-kiralama süreci hızlandırılmaktadır. Satış-kiralama sürecinde en doğru fiyatın belirlenerek ilerlenebilmesi için ücretsiz ekspertiz hizmeti de müşterilerimiz için yapılmaktadır. Gayrimenkul alım-satım işlemleri sürecinde banka, kredi gibi tüm prosedürler için müşterilerimizin yanında olup tüm bu işlemler titizlikle takip edilmektedir. Tapu devrinin sorunsuz biçimde tamamlanması için tüm tarafların işlemleri tarafımızca yapılıp tapu devri gerçekleştirilmektedir.

Sektörünüze sunmuş olduğunuz yenilikler var mı? Erkan Başar Gayrimenkul firmasını rakiplerinden ayıran özellikleri nelerdir?

Gayrimenkul sektörüne farklı bakış açısı sağlayan kurumsal çalışma yapımız ve müşteriye güven veren prensiplerimizin yanında Konya ilinin her bölgesinde, her bütçeye ve her talebe uygun geniş portföyümüzün olması bizi seçilen gayrimenkul şirketi yapıyor. 15 kişilik her biri alanında uzman ekip arkadaşımız ile her müşteri ile her konuda birebir ilgilenip tüm süreçlerde yanlarında bulunmaktayız. Bu sebeplere bağlı şekilde de en çok tercih edilen şirketler içerisindeyiz. Bizi gayrimenkul sektöründe başarılı kılan faktörlerin en önemlisi de daha öncesinde güveni kırılmış müşterilerimizin güvenini kazanabilmemizdir. Bu güveni kazanabilmemizin sebebi de tamamıyla şeffaf ve dürüst bir çalışma politikası ile yol almamızdır.

Ev alırken ya da satarken insanlar nelere dikkat etmeli?

Doğru fiyat ve doğru satış pazarlama tekniklerini kullanarak etkin satışlar yapılmaktadır. Profesyonel bir firmayla çalışarak süreç en doğru ve hızlı şekilde sonuçlanabilmektedir. Dolayısıyla alanında uzman ve profesyonel ekip yapısına sahip firmalar tercih edilip süreç şeffaflık ilkesi ile birlikte tamamlanmalıdır.

Gelecekteki planlarınız neler?

Sektöre farklı perspektiften bakarak titiz ve şeffaf çalışma prensibiyle çıktığımız bu yolda benimsenen tüm ilkeler korunup, Erkan Başar Gayrimenkul’u mevcut konumdan daima ileriye taşıyarak marka değerimizi her zaman daha da yükseğe taşımak olacaktır.

MUHAMMED ESAD ÇAĞLA