Merhaba sevgili okurlar bugünkü yazımda sizlere Müslümanlık nedir, nasıl anlıyoruz, neresindeyiz hakkında bir şeyler yazmaya çalışacağım.

Malumunuz İslamiyet dinler arasında en güzel olanıdır. Fakat İslamiyet’i ne kadar doğru anlarsak o kadar bu dinin güzelliğini de görmüş oluruz. Zaten sorunun kaynağı da buradadır. Yani yeterince İslamiyet’i anlayamamış olmamızdadır. Malumunuz İslâmiyet manevi müeyyideli bir dindir. Günahı sevabı ahirete bırakılmış. Bu nedenle de İmanı olan insanlara etkili olan bir dindir. İmanı olmayan insanların ise vicdanına kalmış bir durumdur. Bu nedenledir ki etkisi yeterli olmadığından maddi müeyyideli kanunlar ortaya çıkmıştır.

Netice itibariyle maneviyattan, Allah korkusundan, Cehennem azabından hesap gününden günah ve Sevabın ne demek olduğundan uzaklaşmış toplumlar haline dönmekteyiz.

Kul hakkı, öksüz yetim hakkı, yalan, iftira, hırsızlık, cinayet, hakaret kısaca ahiret günü sorulacak soruların ne olduğunu kaç kişi biliyor veya anlamak istiyor.

Ramazan geldi. İnsanların kendine ve çevresine yardım ve destek, Allah'a şükretmek, ibadet etmek istemeleri gereken çok mübarek bereketli bir aya girmiş bulunmaktayız

Fakat gördüğümüz tablo adeta ticari bir gayretten başka bir şey değildir. Uyanın Müslümanlar. Bu dünya geçici fani bir dünyadır. Öbür dünyaya yatırım yapacağınız bir dünyadır. Allah'ın kanunlarından korkmayıp insanların kanunundan korkacak kadar gaflet içinde yaşıyoruz. Allah'ın kanunlarına sahip olursak kulun kanunları ile zaten bir sorun olmaz. Çünkü kulun kanunları da Allah'ın kanunlarının maddi yaptırımlara dönüşmüş halidir.

İnşallah bu mübarek Ramazan ayında yardımlarınızı desteklerimizi ibadetlerimizi sevgi ve şefkatlerimizi Allah'ın da razı olacağı fakire fukaraya ve ihtiyacı olanlara vermeye çalışalım. Sizlere ve bütün İslam alemine hayırlı Ramazanlar diler, sevgi saygı ve muhabbetlerimle selamlarım.