Kurban Bayramı’nda kurbanlarını kesen vatandaşlar, bayramın ilk gününden itibaren piknik alanlarının yolunu tuttu. Bazı vatandaşlar ailesiyle güzel bir bayram geçirirken bazıları mangal başında yerini aldı. Kendi aileleriyle güzel havanın tadını çıkaran vatandaşlar eski bayramların kalmadığını da ifade etti.

Üstündağ: Kapılar kalkacak, üretici rahatlayacak Üstündağ: Kapılar kalkacak, üretici rahatlayacak

BAYRAM BİRLİK VE BERABERLİĞİ TEMSİL EDER

Bayramın ilk günü ailesiyle birlikte piknik alanında bulunan Mustafa Türkmen, kestikleri kurbanı piknik alanına getirdiklerini ve burada doğradıklarını anlattı. Türkmen, “Bu güzel havayı değerlendirmek istedik. Ailecek buraya geldik. Zaten Kurban Bayramı birlik ve beraberliktir. Özellikle Müslüman kardeşimiz olan Gazzelilere yapılan zulümleri görünce, birlik ve beraberliğin önemini daha çok anladık. Bu yüzden her sene ailemle kurban kesmeyi ve bağışlamayı ihmal etmeyiz. Kurban kesiminden sonra da güzel bir piknikle günümüzü geçiriyoruz ve bayram ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ama maalesef eski bayramlar kalmadı. Şu an herkes yalnızlaşmaya başladı, hayat da zorlaştı, ekonomi kötüleşti” diye konuştu.

AİLECEK GÜZEL BİR PİKNİK YAPTIK

Mafiret Caner ise şunları dile getirdi: “Kurban Bayramı’nda havanın güzel olmasını fırsat bildik ve piknik alanına geldik. Kurbanımızı kestikten sonra ailecek çok güzel vakit geçirdik. Allah daha nice bayramlara kavuşmamızı nasip etsin. Bütün Müslümanların bayramı kazasız, belasız, savaşsız geçsin. Ama maalesef eskiden olan o bayramları yaşayamıyoruz artık. Birlik, beraberlik yok. Çoğu insan bayramda tatile gidiyor. Bayramı bayram yapan şeyler kalmadı.”

Muhabir: TUBA KAYA