Yeniden Refah Partisi (YRP) Konya Milletvekili Ali Yüksel, Yenigün Gazetesini ziyaret etti. Ziyarette birtakım açıklamalarda bulunan Yüksel, Konya’daki sıkıntıları Meclis’e taşıyacaklarını ifade etti. Cumhur İttifakı çatısı altında Meclis’te büyük çoğunluğu elde ettiklerini anımsatan Yüksel, sahada gördükleri yoğun ilgi karşısında daha fazla vekil çıkarma beklentisi içerisine girdiklerini ifade etti. Yüksel, bu kapsamda “Necmettin Erbakan hocamız meclise ilk girdiğinde 3 vekille büyük ses getirmişti. İnşallah 5 vekille biz de mecliste o denli ses getireceğimizi düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

‘ERDOĞAN’I TÜM GÜCÜMÜZLE DESTEKLEYECEĞİZ’

İlkeleri doğrultusunda YRP olarak 30 maddelik bir anlaşmayla Cumhur İttifakı’nda bulunduklarını ifade eden Yüksel, bu ittifakta büyük görüş ayrılıklarının olmadığını söyledi. ‘Hayra motor, şerre fren’ olmak istediklerini yineleyen Yüksel, ikinci tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçimiyle de ilgili konuştu. Yüksel, “Biz söz verdik ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğiz. Milletvekilliğinde de müstakil bir listeyle seçime gittik. Yüzde 3 oranında da oy aldık, 5 temsilciyle meclise girdik. Gönül isterdi ki ilk turda cumhurbaşkanımızı seçelim, ikinci tur zahmeti ve zaman kaybı olmasın. Şimdi bütün gücümüzle bize inanan insanlara mesajlarımızı ulaştırıyoruz, ayrıca sahada çalışıyoruz. Cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan’ı bütün gücümüzle destekleyeceğiz. İnanıyoruz ki bu seçimde de Cumhur İttifakı milletimize 5 yıl daha yaptığı güzel hizmetlere devam eder ve hatalarını da daha aza indirir.” diye konuştu.

Yatırım çok, borcu yok! Yatırım çok, borcu yok!

7-5-11

‘BÜYÜK SES GETİRECEĞİMİZİ DÜŞÜNÜYORUZ’

YRP olarak Konya’dan daha fazla oy beklediklerini bildiren Yüksel, sahadaki yoğun ilgi karşısında böyle bir beklentiye girdiklerini ifade etti. Yeni kurulmuş ancak vatandaşların tanıdığı bir parti olduklarına dikkat çeken Yüksel, “Millî Görüş sahada gezerken, gittiğimiz yerlerde Necmettin Erbakan hocamızın o bölgelere en az 2 kez gittiği ifade ediliyor ve hayırla yâd ediliyor. Hocamız meclise ilk girdiğinde 3 vekille büyük ses getirmişti. İnşallah 5 vekille biz de mecliste büyük ses getireceğimizi düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı. İnsanların sandığa gitmeleri noktasında çağrıda bulunan Yüksel, her seçimde bu rehavetin olabileceğine dikkat çekerek bu seçimin daha sıkı tutulması gerektiğini ifade etti. Yurt dışındaki oylamalarda büyük bir katılımın söz konusu olduğunu vurgulayan Yüksel, “Türkiye içerisindeki seçimlerde de yüksek bir katılımın olacağını öngörüyorum. Rehavete kapılmak, başarısızlığa teşne olmak demektir. İnşallah böyle bir şeyin olmayacağını düşünüyoruz.” dedi.

‘MANEVİYATIN DA ÜZERİNDE DURACAĞIZ’

Konya’nın sıkıntıları hakkında da konuşan Yüksel, her bölgenin farklı eksiklikleri olduğunu söyleyerek, “Konya yalnızca tarım şehri değil; aynı zamanda sanayisi de çok gelişmiş bir şehirdir. Bunu birebir sanayileri gezip görmüş biri olarak söyleyebilirim. Ancak her bölgenin ayrı sıkıntıları var, bunları yalnızca dile getirmekle kalmayacağız; üzerinde çalışacağız. Bu tür problemlerin üstesinden gelirken asıl sorunun ahlak ve maneviyatta olduğunu biliyoruz. Maddi yönden ilerlemeler olurken; ahlakı yönden de bozulmalar oldu. Bu, Müslümanların yönünden büyük bir kayıptır. Biz yalnızca dünyevi şeylerin değil, Erbakan Hocamızın da ‘önce ahlak ve maneviyat’ dediği gibi, ahlak ve maneviyatın da üzerinde duracağız.” şeklinde konuştu.

HACER CEYLAN