Meta, son birkaç yıldır tüm uygulamaları üzerinde önemli işler ortaya koyuyor. Halihazırda Facebook ve Instagram için yapılan güncellemeler dikkat çekerken, kısa süre önce yapay zeka odaklı yeni duyurular da yapıldı.

Yeni özelliklere ek olarak Meta, WhatsApp için tasarım üzerinde revizeleri de unutmuyor. Öyle ki yakında Android cihazlar için uygulamanın görünümü bir kez daha değişecek.

WHATSAPP TASARIMI ANDROİD CİHAZLARDA BİR KEZ DAHA DEĞİŞİYOR

WABetaInfo kaynağının paylaştığı görüntülere göre Meta, seçeneklere yönelik üç nokta simgesini ana ekrandan kaldırdı. Bu yüzden kullanıcıların bu işlevlere nasıl erişebilecekleri henüz belli değil.

Telefonlarınızda oluşabilecek yanığa dikkat! Telefonlarınızda oluşabilecek yanığa dikkat!

Öte yandan WhatsApp, güncellemeleri görüntülemek ve sohbet başlatmak için kullanılanlar da dahil olmak üzere birçok simgenin rengini yeniden tasarladı ve değiştirdi.

Tasarımdaki değişikliklerden biri de sohbet penceresi tarafında. Meta, üst çubuğu renksiz hale getirerek ana ekranla aynı tasarımı uyarlamış.

Söz konusu eğişiklik sohbet ekranının temiz ve modern görünmesinin yanı sıra karanlık modda da daha iyi görünmesini sağlıyor. Ayrıca WhatsApp, dosya eklemek ve smiley seçeneklerine erişmek için kullanılan simgeleri de değiştirdi.

Kaynak : WABetainfo