Vakıflar ve dernekler bu yıl ki Kurban Bayramı için yardım çalışmalarına başladı. Her sene ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldüren yardım kuruluşları bu bayram da hayır yarışında bulunacaklar. Bu yıl Kurban fiyatlarında artış sebebiyle vekaleten kurbana ilginin yoğun olması beklenirken, yardım kuruluşları deprem bölgesi başta olmak üzere yurt içi ve yurtdışında yüzleri güldürecek.

2-2-21

İHH TÜRKİYE İLE BİRLİKTE 48 ÜLKEDE MİLYONLARCA İHTİYAÇ SAHİBİNE ULAŞTIRACAK

İHH İnsani Yardım Vakfı, bu Kurban Bayramı’nda Türkiye’de ve diğer kriz coğrafyalarında yaşayan ihtiyaç sahiplerine ulaşacak. İHH’dan yapılan açıklamada, “İHH İnsani Yardım Vakfı, bu Kurban Bayramı’nda Türkiye’de ve diğer kriz coğrafyalarında yaşayan ihtiyaç sahipleri için yola çıkıyor. Vakıf, kurban vekaletlerinizi Türkiye ile birlikte 48 ülkede milyonlarca ihtiyaç sahibine ulaştıracak. Vakıf, Türkiye ile birlikte Ortadoğu, Afrika, Orta Asya ve Kafkasya, Güney Asya, Balkanlar ve Avrupa ülkelerine ulaşacak. Kurbanlarını vekâlet yoluyla vakfa gönderen hayırseverler, kurban bedellerini banka hesap numaralarına EFT/Havale, kredi kartı, posta çeki ile veya vakıf merkezine bizzat gelerek elden; internet üzerinden online bağış veya telefon vasıtasıyla ulaştırır. Kurban hisseleri bağışçıların talebi doğrultusunda, vakıf tarafından kurban çalışması yapılacak ülkelerin ihtiyaç durumuna göre paylaştırılır. Kurbanlıklar İHH görevlileri tarafından çalışma yapılacak ülke ve bölgelerde kurban ibadeti için gerekli kriterlere uygun olarak satın alınır. Kurbanlıkları, Kurban Bayramı’nın birinci günü bayram namazı akabinde İslami usullere göre kesilir. Bayramlaşmanın ardından kesilen kurbanlar paylara bölünerek ihtiyaç sahiplerine dağıtılır. Kurban kesimleri tamamlandıktan sonra vakıf, kurban sahiplerine kısa mesaj yoluyla kurbanın kesildiğine dair geri bildirimde bulunur” ifadelerini kullandı.

2-3-20

DOSTELİ DERNEĞİ İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK

Her Kurban Bayramı’nda olduğu gibi bu Kurban Bayramında da Dosteli Derneği, yurt içi başta olmak üzere yurt dışında yoksul ve mazlum coğrafyalarda kurban kesimleri gerçekleştirecek.  Kurban organizasyonu hakkında Dosteli Derneğinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Dosteli Derneği, 2023 yılı Kurban Bayramı yaklaşırken; kurban çalışmalarını başlatarak yurt içi başta olmak üzere yurt dışında yoksul ve mazlum coğrafyalarda kurban kesimleri gerçekleştirecek. Hayırseverlerin yapmış olduğu Kurban bağışları bu yıl da ağırlıklı olarak yoksulluğun en ileri boyutlarının yaşandığı açlık sınırındaki ülkeler, doğal afet ve sömürge güçlerinin yakıp yıktığı coğrafyalar aynı zamanda yetimi bol imkânları kısıtlı yetimhanelerin hizmet verdiği alanlarda kesilerek dağıtılacak. Kurbanların kesim işlemleri tamamlandıktan sonra bağış yapan vatandaşlara kısa mesaj ile bilgi verilir, bayramdan sonra fotoğraf veya video görüntüsü gönderilir. Kurban kesilecek ülkeler ise şöyledir; Türkiye / Konya, Burkina Faso, Çad, Fildişi Sahili, Mali, Nijer, Zimbabve, Afganistan, Bangladeş, Filipinler / Moro, Gürcistan, Yemen, Suriye, Bosna Hersek, Filistin / Gazze 2023 Yılı Kurban Hisse Bedelleri; yurt dışı: 2.500 TL, yurt içi: 6.500 TL, Suriye: 6.500 TL, Filistin: 7.500 TL şeklinde karşımızı çıkmaktadır”

2-4-22

CANSUYU MİLYONLARCA İNSANA DOKUNACAK

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, her yıl düzenlediği çeşitli organizasyonlar ile mağdur ve mazlum coğrafyalara el uzatmaya devam ediyor. Her yıl Kurban Bayramı’nda bağışçıların emanetleri ile alınan kurbanları vekâlet yolu ile kesen ve kesim yaptığı bölgelerde dağıtan Cansuyu, bu sene de Türkiye başta olmak üzere Afrika, Asya ve Ortadoğu ülkelerinde mazlumlar ve muhtaçlar için kurban organizasyonları düzenleyecek.

TÜRKİYE KURBANLARI DEPREM BÖLGESİNDE KESİLECEK

Cansuyu Derneği, geçtiğimiz aylarda ülkemizde yaşanan deprem felaketi nedeniyle bu yıl Türkiye kurbanlarının deprem bölgesinde kesileceğini ve kesilen kurbanların depremzede vatandaşlara dağıtılacağını açıkladı.

BÜTÜN KESİMLER GÖRÜNTÜLÜ KAYIT ALTINA ALINACAK

Cansuyu ekipleri tarafından belirlenen noktalarda kesilen kurbanlar, muhtaçlara et olarak dağıtılacak. Cansuyu derneği kesilen kurbanların görüntü altına alınarak bağışçılara videolarının gönderileceği ifade edildi.

2-7-17

ONLINE BAŞVURU YAPILABİLİR

Cansuyu Derneği tarafından yapılan duyuruda başvuruda bulunmak isteyen ve detaylı bilgi almak isteyen bağışçıların, Cansuyu Derneğinin resmi internet sitesinden (cansuyu.org.tr) ya da irtibat numarasından (4446639) derneğe ulaşabilecek.

CANSUYU KURBAN BEDELLERİ

Afrika: 2000 Türk Lirası, Asya: 2.600 Türk Lirası, Arakan Kampları: 3,500 Türk Lirası, Yemen: 4.100 Türk Lirası, Türkiye – Filistin Kampları: 5.900 Türk Lirası, Gazze: 7.500 Türk Lirası.

Teknoloji gelişti, verimlilik şart oldu! Teknoloji gelişti, verimlilik şart oldu!

RİBAT 2023 KURBAN ORGANİZASYONUNA HAZIR

RİBAT, Her yıl olduğu gibi bu yıl da mağdur ve mazlum coğrafyaların yetim, kimsesiz, yoksul evlatlarına 2023 Kurban Organizasyonu ile sevinçler yaşatmaya hazırlanıyor. RİBAT Eğitim Vakfı, yurt dışı kurban hisse bedelini 2 Bin 300 TL olarak belirlerken, yurt içi kurban bedelini 7 bin TL olarak açıkladı.  RİBAT Kurban Organizasyonu afet bölgelerinde, yetimhanelerde, mülteci kamplarında, Kur’an kurslarında, aşevlerinde keserek ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.

2-5-17

KURBANINI PAYLAŞ

Yardım faaliyetlerini yetimler üzerinde yoğunlaştıran RİDA Uluslararası Yetim ve Muhtaçlara Yardım Derneği de Kurban Bayramı’nda kurbanlık sevincini ihtiyaç sahiplerine birlikte yaşatacak.  ‘Kurbanını Paylaş’ sloganıyla hareket eden RİDA bağışçılarının kurban bağışlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.  RİDA Derneğinden konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Yurtdışı hisse bedeli 3 bin TL - yurt içi kurban bedeli ise 6 bin 500 TL. Afrika Deve Hisse ve Afganistan Büyükbaş Hisse  bedeli ise 3 bin TL.  Yurt İçi Kurban bedeli ise 6 bin 500 TL. “RİBAT’ta bağışlanan kurbanların kesim ve dağıtım videolarını bağışçılara ulaştıracak. 

AYDER KURBAN ORGANİZASYONUNDA GERÇEKLEŞTİRECEK

Yeryüzünde iyiliğin hâkim olması için evrensel kardeşlik bilinciyle nerede olursa olsun muhtaç ve mazlum tüm insanlara ihtiyaç duydukları insani yardımı ulaştırarak onurlu bir yaşam sunmak misyonu ile hareket eden AYDER Anadolu İnsani Yardım Derneği bu yıl da kurban organizasyonu gerçekleştirecek. AYDER Türkiye Deprem Bölgesinde 6 Bin TL, Gazze Batı Şeria (deve- sığır hisse) 8 Bin 500 TL, Afganistan 2 bin 500 TL, Ukranya, Balkanlar, Kafkaslar 3 Bin 500 TL ve Afrika 2 Bin TL olarak belirlendi.

PAYLAŞ İYİLİKLER YEŞERSİN

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Konya Şubesi 2023 Kurbanında da Kurban organizasyonu yapılacak. Kurban organizasyonu hakkında AGD Konya Şubesinden yapılan açıklamada, “Paylaş iyilikler yeşersin. Genliğin ihyası ve geleceğin inşası için çalışan hayır kapınız AGD Konya Şubesi canlı kurban, kurban hissesi, kurban derisi ve sakatat bağışları ile her bayram olduğu gibi bu bayramın sevincini ve bereketini sizlerin vesilesi ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. 2023 kurban hisse bedeli   8 Bin TL. Bağışlarınız için; 0332 353 72 68, 0552 753 72 68”

2-6-19

DİYANET KURBAN KESİM BEDELİ

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Türkiye Diyanet Vakfı'nın 2023 yılı vekaletle kurban kesim bedelini yurt içinde 5 bin 950, yurt dışında ise 2 bin 750 TL olarak belirlediklerini açıkladı. Buna göre; Ülkemizde 2023 kurban kesim bedeli 5 bin 960 lira olarak belirlenirken, yurt dışında ise 2 bin 750 lira olarak açıklandı. Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Türkiye Diyanet Vakfı'nın 2023 yılı vekaletle kurban kesim organizasyonuna ilişkin sosyal medya hesaplarından açıklamada bulundu. Erbaş, "Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş. Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı olarak 2023 yılı vekaletle kurban kesim bedelini yurt içinde 5 bin 950 TL, yurt dışında ise 2 bin 750 TL olarak belirledik. Bağışlarınızı başta deprem bölgesi olmak üzere tüm ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırıyoruz" ifadelerini kullandı.

TÜRK KIZILAY KURBAN VEKALET BEDELLERİ

Türk Kızılay'dan yapılan açıklamaya göre, Kurban Bayramı hazırlıkları tamamladı. Bu yıl, "Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye" sloganıyla hayırseverlere seslenen Kızılay, vekalet bedellerini açıkladı. Buna göre, kurban hisse bedeli yurt içi 5 bin 950 lira, yurt dışı 2 bin 650 lira oldu. Yurt dışında yaşayan ve hisse bedelini döviz cinsinden ödemek isteyenler, Türkiye için 1 hisse karşılığı 295 dolar veya 275 avro, diğer ülkeler için 130 dolar veya 120 avro bedel ödeyerek vekalet verebilecek. Türkiye dahil 23 ülkede toplam 128 bin hisselik kurban kesmeyi hedefleyen Kızılay, Et ve Süt Kurumu işbirliğiyle hazırlayacağı kurban paylarının önemli bir bölümünü Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin etkilediği afetzedelere dağıtacak. Kurban paylarından aşevlerinde sıcak yemek de sunacak Kızılay, Et ve Süt Kurumu işbirliğiyle kavurma konservesi de yapacak.

2-8-17

MUHAMMED ESAD ÇAĞLA