Türkiye’nin 21. yüzyılda nereye geldiğini Konyalıların çok iyi bildiğini vurgulayan Başkan Angı, yeni dönemde var olan sorunların çözüleceğinin de altını çizdi.

Yeni dönemin Cumhurbaşkanına, Cumhurbaşkanı Yardımcısına ve tüm kabine üyelerine hayırlı olmasını dileyen AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, kabineden çıkan 4 tane bakanın Konyalı olmasından dolayı çok mutlu olduklarını belirtti. Başkan Angı, “Yeni dönemde görevlerini gerçekleştirecek olan bu 4 tane bakanımız da kendi alanlarında donanımlı ve başarılı insanlar. Bu yüzden çalışmalarını hakkıyla yerine getireceklerine inanıyorum. Cumhurbaşkanlığı seçiminde Sayın Erdoğan’ın diğer partiye karşı sağladığı 2 milyon 330 bin oy farkının 635 binini Konya olarak sağladık. Hemşehrilerimiz, Cumhurbaşkanımıza olan o büyük sevgisini seçimde destekleyerek gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu desteği dikkate alarak Konya’dan 4 tane bakan çıkartıldığını düşünüyorum. Sadece bu yüzden değil, o kişilerin Türkiye Yüzyılı için iyi işler yapacağına inandığı için de onları bu göreve layık gördü” diye konuştu.

3-1-20

TÜRKİYE BARIŞ İÇİN ÇALIŞIYOR!

Türkiye’yi son derece tehlikeli bir sürece sokma anlayışının doğduğunu dile getiren Başkan Angı, “Bir savaştan dolayı geçici koruma altında ülkemize gelen mülteciler için bölgedeki sağlanacak huzurlu bir ortamla güvenli ve gönüllü bir şekilde gitmeleri ile ilgili hükümetin çalışmaları ortada. Cumhurbaşkanımızın diğer ülkelerle yaptığı görüşmeler ateşin durması, bölgelerin terör örgütlerinden soyutlandırılması ve insanların kendi topraklarına geri dönmeleri konusunda yol bulma ile ilgiliydi. Rakamlar sürekli kamuoyuyla paylaşılıyor. “Ne kadar mülteci gelmiş, ne kadarına vatandaşlık verilmiş ve kaç kişi oy kullandı” şeklinde bilgilendirmeler hep yapıldı. Bu rakamları 5’e katlayarak farklı bir algı yaratmaya çalışıyorlar. Bunun üzerinden de siyasetlerini büyüttüklerini zannedenler bu ülkeye büyük zararla veriyorlar. Irkçı bir yaklaşım söz konusu. Bu ülkedeki bir kargaşaya sebep olur. Türkiye ülke içerisinde suç işleyenleri sınır dışı ediyor. Avrupa’nın geri göç anlaşmasının gereğini yapmamasının zorluklarını yaşayan bir ülkeyiz. Sayın Cumhurbaşkanımız da bu durum çözülsün diye görüşmeler yapıyor.’’ ifadelerine yer verdi.

‘TÜRKİYE BÜYÜK PENCEREDEN BAKIYOR’

Başkan Angı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Tahıl Koridoruna öncülük ettiğini çünkü her gün açlıktan küçük yaşta hayatını kaybeden yüzbinlerce insanın olduğunu ifade ederek diğer taraftan da Batı’da obeziteyle savaşıldığını söyledi. Başkan Angı, “Amerika obezite hastalığıyla mücadele için programlar yapıyor. Orada da çok yemekten insanlar hayatını kaybediyor. Bir taraf açlıktan ölüyor, diğer taraf tokluktan ölüyor. Böyle bir dünya var. Türkiye bu noktada ihtiyaç sahiplerine buğday ulaştırılması ve onların aç kalmaması için yollar deniyor. Dünya’nın huzurlu olmadığı yerde sizin ülke olarak huzurlu olmanız mümkün değil. Türkiye büyük pencereden bakıyor. Suriye ve Libya’da çıkan gerginliklerden sonra şimdi de Kosova gündemde. Türkiye, dünya barışına katkıda bulunmak için oraya askeri yardım gönderiyor. Türkiye daha adil bir dünya kurmak istiyor. İnsanlar açlıktan ölmesin, savaşlar, kavgalar olmasın istiyor. Biz insani bir dış politika istiyoruz. Türkiye yardımcı olmaya çalışan bir ülke, sömüren değil. Batı yıllarca Afrika’yı sömürdü. Açlıkla baş başa bıraktı. Bu yetmedi. Şu anda iç savaşlarla birbirini öldüren ülkeler var oldu. Hani Batı medeniyetti? Tam tersine insanları sömürdüler. Köle olarak kullandılar. Bugün Türkiye, Avrupa’da hızla yükseliyor ve büyüyor. Mültecilerin vaka sayılarına da gelecek olursak, Türkiye ortalamasının altında. Bunu normal göstermek için söylemiyorum. Zaten dediğim gibi devletimiz suç işleyenlerin cezasını mutlaka veriyor. Cumhurbaşkanımız mülteciler için güvenli bir bölge sağlamaya çalışıyor. Başka bölgelere göndermek çok saçma olurdu. Çünkü bu insanlar sadece bize gelmedi. Birçok ülkeye gittiler. Bu insanlar kaçak yollarla sınırdan geçtiği zaman da, ‘’sınırlar namustur, sınırlar delik deşik’’ gibi söylemlerle çok karşılıyoruz. Hem fiziki hem elektronik olarak bulunan güvenlik sistemi ve askerimizin, emniyetimizin aldığı tedbirler ortada. Bir zamanlar Berlin Duvarında olduğu gibi oradan geçen vurulsun mu yani? Böyle bir şey olamaz. Gönül ister ki Suriye’de tamamen huzur sağlansın. İnsanlar geldikleri yerlerine geri dönebilsinler’’ dedi.

‘DAHA FAZLA OY BEKLERDİM’

Başkan Angı, “2018 seçimlerinde Büyük Birlik Partisi (BBP) kendi listeleriyle değil, AK Parti listesinde yerini almıştı. Bu seçimlerde ise kendi listeleriyle yer aldılar. Yeniden Refah Partisi de bu seçimlerde Cumhur İttifakına katıldı ama kendi listesiyle. Bu iki partinin aldığı oyu AK Parti ile topladığınız zaman 2018’deki oya tekabül ediyor. Bundan dolayı geçen döneme göre 1 vekil kaybımız var. Ekonomik sıkıntılar baş göstermesi ve Konya’daki sığınmacıları bahane gösterip algı yaratıp siyaset yapmaya çalışanlar oldu. Tabi takdir milletin. Ama 2018’den daha fazla oy almamızı isterdim. 15 milletvekilinin tamamının Cumhur İttifakındaki partilerin çıkarmasını da çok isterdim” şeklinde konuştu.

Şeref: Yazmak iyileştiriyor Şeref: Yazmak iyileştiriyor

ÜLKE ZİRVEYE ÇIKACAK

Türkiye’nin 21. yüzyılda nereye geldiğini Konyalıların çok iyi bildiğini vurgulayan Başkan Angı, şunları kaydetti, “28 Mayıs akşamı verdiği destek ile bu çok net görüldü. Ülkemiz ve şehrimiz için daha fazlası tabi ki yapılmalı. Türkiye Yüzyılında daha farklı projeleri hep birlikte yürütmek istiyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere bütün ilçe başkanlarımızla şehrimizi güzelleştirmek için çok çalıştık. Çalışmalarımızın devamı da gelecek. Hep sahadayız. Sayın Murat Kurum ilçelerimizde birçok proje başlattı ve bunların çoğu bitmek üzere. Tek biz değil hükümetimiz de ülkemizdeki sorunların giderilmesi için çalışmalarına devam edecek. Şu an süre gelen bazı sorunların düzeleceğine inanıyorum. Türkiye’nin yapılan çalışmalarla daha çok zirveye çıkacağını düşünüyorum.”

ABDULLAH BAŞYEMENİCİ