Konya’da ilçe bazında ‘alanında ilk’ olarak kurulan ve ardından Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED)’na bağlanarak hizmet veren Çatalhöyük Çumra Motorlu Araç Satıcıları Derneği, ilk olmasıyla Konya’da sektöre de öncülük ediyor. 2018 yılında kurulmasının arından faaliyetlere başlayan dernek, 2020 yılında federasyona bağlı bir dernek olarak temsilciliklerine kurumsal kimliği de eklemiş oldu. Dernek Başkanı Edip Batumlu, dernek olarak yaptıkları çalışmalardan bahsetti.

3 1 Edip Batumlu Kopya

İLÇE BAZINDA KONYA’DA ALANININ TEK DERNEĞİ!

Konya’nın yerel markası! Konya’nın yerel markası!

Çumra’daki 80 galericinin üyeliğiyle devam eden dernekte belgesi eksik olan meslektaşlarının yetki belgesi gibi kurumsal kimliklerden faydalanmaları adına dernek olarak sınav açtıklarını belirten Batumlu, bölgesel olarak dernekleşmenin gerçekleşmesi adına teşvikte bulunduklarının da altını çizdi. Batumlu, konuyla ilgili, “Karaman’da bu alanda dernek yok! Karaman’da irtibat halinde olduğumuz arkadaşlarımıza da dernek kurmaları yönünde fikirler sunuyoruz. Konya merkezde de kurulan dernekle irtibatımız sürüyor; bilgi alışverişimiz devam ediyor. Konya’da ilçeler bazında tek olan derneğimiz, Konya’da da bir ilki gerçekleştirmemizi sağladı.” diye konuştu.

K G F K J G J H

FEDERASYON İŞ BİRLİĞİYLE TÜM TÜRKİYE’DE UYGULANIYOR!

Dernek çalışmalarında meslektaşlarına yardımcı olmak amacıyla federasyondaki toplantıları takip eden Dernek Başkanı Batumlu, 2021 yılında da MASFED yönetim kurulunda göreve başladı. Federasyon bünyesinde diğer şehirlerdeki sektör yöneticileriyle birlikte yaptıkları toplantılarda meslektaşlarının yararına olacak projelere imza attıklarını ve sektörün sorunlarını dile getirdiklerini ifade eden Batumlu, federasyon dahilinde Türkiye’de örnek olan bir projenin de hayata geçirildiğini söyleyerek, proje hakkında şu bilgileri paylaştı: “Tüm illerimizdeki olmayan bölgelerde başlatılan ‘otonomi’ adı altında örnek galericiler sitesi yapılanması var. Çumra’da böyle bir yapılanma olduğundan, meslektaşlarımızın zarar görmemesi adına, ilçemizde böyle bir site hayata geçmedi. Ancak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızın teşvikleriyle dernekler ve federasyon aracılığıyla ülke geneli bölgesel galericiler sitesi yapılıyor.”

H G F S H FL G H K L G L G J K

Muhabir: HACER CEYLAN