14 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin ardından kesin olmayan sonuçlara göre Yeniden Refah Partisi (YRP)’den Konya Milletvekili seçilen Ali Yüksel düzenlediği basın toplantısı ile Konya’da faaliyet gösteren yerel ve ulusal basın temsilcileri ile bir araya geldi. Düzenlenen programda Yeniden Refah Partisi Konya İl Başkanvekili İbrahim Taşdöven de hazır bulundu.

YÜKSEL KONYALILARA TEŞEKKÜR

Yeniden Refah Partisi Konya Milletvekili Adayı Ali Yüksel, Milletvekilli seçimlerinde Konya Milletvekili seçilmesinden ötürü Konyalılara teşekkür ederek, “28. Dönem Milletvekili seçimleri 14 Mayıs'ta yapılmış olup biz de Konya'dan Yeniden Refah Partisi'nden meclise girmiş bulunuyoruz. Türkiye çapında beş tane milli görüş mensubu milletvekilimiz mecliste temsil edilecek.  Bu arada başta teşkilatımızın değerli mensupları ve aday arkadaşlarım olmak üzere bütün Konya halkına desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim.  İnşallah biz Milli Görüş mensubu olarak gaye ve maksadımız sadece koltuk sahibi olmak, milletvekili olmak gibi bir hedeften çok maksadımız, milletimize ve insanlığa hizmet etmektir.  YSK takvimine göre, bir aksama olmaz ise kesin sonuçların ilânı günü olan 19 Mayıs’ta İl Seçim Kurulu’ndan mazbatalarımızı alıyor olacağız, karne sevinci yaşayan gençler, talebeler gibi, şenlik içinde olacağımız bugünde hepinizi bu demokrasi ritüeline davet ediyoruz. TBMM İç Tüzüğüne göre, Genel Kurul, kesin seçim sonuçlarının açıklanmasını takip eden üçüncü gün yani 19 Mayıs’ta kesin sonuçlar ilân edilirse, 22 Mayıs Pazartesi günü 28 inci Dönem olarak açılacak… Yeni dönemin milletvekilleri olarak bizler alfabetik sırayla, seçim çevresi ve isimlerine göre kürsüye gelerek yemin metnini okuyacağız ve  Yeniden Refah Partisi Konya Milletvekili olarak, 2.ci  Refah ve 2 inci Erbakan döneminde Milli Görüş mensupları olarak Meclis’te mesaimize başlamış olacağız inşallah” ifadelerini kullandı.

5-2-9

‘OYUMUZ ERDOĞAN’A BİR DAHA ERDOĞAN’A’

Kılıçdaroğlu yeni MYK'yı topladı Kılıçdaroğlu yeni MYK'yı topladı

Cumhur İttifakı üyeleri arasında nifak tohumu ekmek isteyenlere şanslarını denememelerini şiddetle tavsiye eden Milletvekili Yüksel, “Seçim çalışmalarımız sırasında, seçim kampanyasında oy talebimizdeki mottomuz Sayın Genel Başkanımız tarafından “Bir Oy Erdoğan’a Bir Oy Yeniden Refah’a” olarak belirlenmiştir. Bizler bunu sahada “Bir Oy Erdoğan’a Bir Oy Erbakan’a” olarak ifade ettik. Seçimlerin milletvekili seçimlerine ait kısmı tamamlanmıştır ve sonuçları da kesinleşmek üzeredir. 2. inci tura kalan ve 28 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanı seçiminde tabîdir ki Cumhur İttifakı Adayımız olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a olan desteğimiz sahalarda çalışmalarımız ile karşılık bulacak ve devam edecektir. Bu bağlamda oy talebimizi sahada “Oyumuz Erdoğan’a Bir Daha Erdoğan’a” olarak ifade edeceğiz inşallah. Milli Görüş, ahde ve akde vefalıdır, bu aşamada Cumhur İttifakı üyeleri arasında nifak tohumu ekmek isteyenlere şanslarını denememelerini şiddetle tavsiye ediyoruz. Beyhude çabalara yer de gerek de yoktur” dedi.

YÜKSEL HAKKINDAKİ İDDİALARA DA AÇIKLIK GETİRDİ

Kamuoyunda adaylığı ile birlikte 112 Acil Sağlık Hizmeti İstasyonları yapım işine yönelik iddialara ’da açıklık getiren Yüksel, “5 Aralık ile 25 Aralık 2013 arasında muhtelif medya organlarında gündeme getirilmeye ve gündemde tutulmaya çalışılmıştır. Hepinizce malumdur ki 17-25 Aralık Yargı yoluyla darbe teşebbüsü de aynı döneme rastlamaktadır. FETÖ yargı mensuplarının yoğun bir şekilde okyanus ötesinden talimat alarak organize çalıştıkları bu dönemde, iddialar ile ilgili takipsizlik kararı verilmiştir.  Bilindiği üzere, “Takipsizlik kararı”, bir kişinin kovuşturulmaması kararıdır ve bu karar, kovuşturma sürecinde her an alınabilir. Ancak “takipsizlik kararı” verilemiyorsa kişi hakkında kovuşturma açılır ve suçunun ağırlığına göre cezalandırılabilir. Takipsizlik kararı resmi bir mahkûmiyet veya cezalandırma olmayıp, güvenlik soruşturmasını etkilemez, adli sicil kaydı oluşturmaz.  28. inci dönem milletvekili seçimlerinde aynı zamanda eşimin de memleketi olan Konya’mızdan milletvekili adayı olmamızın ilanını müteakip 10 yıl kadar önce takipsizlik kararı verilmiş iddiaları yeniden gündeme getirmeye çalışanlar olmuştur. Bunlarla ilgili, suç duyurusu ve tazminat davaları dâhil gereği yapılmak üzere, avukatlarımız tarafından hazırlıklar titizlikle yapılmaktadır. FETÖ aparatının kullandığı yöntemlerle, bu tür haberlerin servis edilmesini kamuoyunun vicdanına havale ediyorum. Siyasetçilerin özel hayatlarını kumpaslar ile kasetler ile montajlar ve şantajlar ile milletimiz nezdinde tartışmalı hâle getirmeye çalışmak, klasik FETÖ yöntemidir. Bu yöntemlerden medet umanlar, bu yönde şansını deneyenler, sadece kamu vicdanında değil, adalet sistemimiz karşısında da layıklarını bulmuşlardır, bulacaklardır”

MUHAMMED ESAD ÇAĞLA