Medicana Konya Hastanesi 2012 yılından bu yana uzman hekim kadrosu, multidisipliner yaklaşımları ve son teknolojik cihazları ile Konya’da sağlığın nabzını tutuyor.  Medicana Konya Hastanesi, İç Anadolu’da bölgenin en büyük hastanesi olma gururunu yaşıyor. Ayrıca Konya’da, Hoşgörünün Başkentinde sağlık hizmeti veriyor olmanın bilinci ile yoluna emin adımlarla devam ediyor.

 Medicana Konya Hastanesi Başhekimi Dr. Mustafa Argındoğan, Konya’da sağlık sektöründe hizmet vermeyi ve Konyalı olabilmeyi anlattı.

Dr. Mustafa Argındoğan 2

 Dr. Mustafa Argındoğan, Medicana Konya Hastanesinde Başhekim olarak görev almaktadır. Aslen İzmirli olan Başhekim, 1990 yılından bu yana, eğitim hayatı boyunca Konya’da ikamet etmektedir. Selçuklu Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra da Hoşgörünün Başkenti olan Konya ‘da kalmayı tercih etmiştir.  Argındoğan için Konya, kültür ve inanç turizminin başkentidir. Konya’nın kültürel ve manevi yapısı nedeni ile de Konya’da kalmak, Konyalı vatandaşlara sağlık sektöründe hizmet vermek, kendisini bu şehre bağlayan güçlü bir etken olmuştur. Medicana Konya Hastanesi Başhekimi Dr. Mustafa Argındoğan, 33 yıldır Konya’da olmaktan dolayı kendini artık Konyalı olarak görmektedir.  Medicana Sağlık Grubu’nun İç Anadolu’daki gözde hastanelerinden biri olan Medicana Konya Hastanesi; Başhekim Dr. Mustafa Argındoğan için gerek tıbbı anlamda gerekse halkın sağlıktaki nabzını tutan bir sağlık kuruluşu olması nedeniyle özel bir yere sahiptir.  Hastanenin kuruluşundan bugüne kadar vermiş olduğu sağlık hizmetlerinden de detaylı olarak bahseden Dr. Mustafa Argındoğan ile sohbetimizden kısa bir kesit:

Medicana Sağlık Grubu'nun sağlığa bakış açısı nedir?

Medicana Sağlık Grubu, şuan 14 hastane, 85 tıbbı birim ve 1200 hekim ile Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde hizmet vermektedir. İstanbul'da Eylül Ayı’nda Ataköy hastanemiz açıldı şimdi sırada Zincirlikuyu hastanemiz var. Hemen akabinde ise 2024 yılının başında ilk yurt dışı hastanesinin açılışı da planlanmaktadır. Medicana Sağlık Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hüseyin Bozkurt’un her zaman hedefi ileriye doğru emin adımlarla yürümek olmuştur. Bu önemli sağlık çatısı altında açılacak olan yeni hastaneler ile birlikte Medicana Sağlık Grubu içerisinde hastane sayısı 17 olacak.  Açılan her yeni hastanemizde de mevcuttaki hastanelerimizde olduğu gibi multidisipliner yaklaşımların ve son teknolojik cihazların da yardımı ile üst seviyede sağlık hizmeti vermeye devam etmekteyiz.

Konyalı vatanperver! Konyalı vatanperver!

Medicana Konya Bina Kopya

MEDİCANA KONYA HASTANESİ’NİN KURULUŞU VE İÇYAPISINDAN BAHSEDEBİLİR MİSİNİZ?

Medicana Konya Hastanesi olarak, 2012 yılından bu yana Konya halkına dünya standartlarında sağlık hizmeti sunmaktayız. Ayrıca bölgenin en büyük ve en kapsamlı özel hastanesi olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bünyemizde 33 Uzman Hekim, 28 Akademik Kadro, 8 Pratisyen Hekim, 1 Psikolog, 1 Psikiyatrist, 2 Diyetisyen olmak üzere toplam 72 kişilik hekim kadromuz bulunmaktadır.  Yoğun Bakım ve yatak kapasitesi ile 30.000 m2 kapalı alanda en kapsamlı özel hastane konumunda olan Medicana Konya Hastanesi,  yoğun bakım ve yenidoğan yoğun bakım ünitelerinde yüzde 100 doluluk oranları ile tüm bölgenin ihtiyacına cevap vermektedir. 49 yataklı genel yoğun bakım, 7 yataklı kardiyovasküler cerrahi yoğun bakım, 9 yataklı koroner yoğun bakım, 41 yataklı yenidoğan yoğun bakım ünitesi ve 117 servis yatağı ile toplamda 223 yatak kapasitesine de sahiptir.

MEDİCANA KONYA HASTANESİ OLARAK KONYA’DA HİZMET VERMEYİ DEĞERLENDİREBİLİR MİSİNİZ?

11 yıldır Konya’da hizmet vermekteyiz. Konya’da en çok tercih edilen hastaneler arasındayız. Tercih edilme sebeplerimiz ise alanında uzman hekim kadromuz, başarılı yöneticilerimiz ve güler yüzlü, çalışkan personellerimiz ile sağlık sektöründe kalıcı hizmetler veriyor olmamızdır.  Konyalı hemşerilerimizle de onların dilinden sağlığı konuşabiliyor olmak bizi daha da güçlü kılıyor. Birçok Konyalıya dokunup, hastalıklarına şifa oluyoruz. Onlarla gülüp, onlarla ağlıyoruz. Sadece Konya merkez değil civar il ve ilçelerden gelen hastalarımıza da şifa kaynağı olmaya devam ediyoruz.  Konya’nın en büyük manevi değerlerinden Hz. Mevlana Celaleddini Rumi’nin makamının Konya’da olması da şehrimizi Hoşgörünün Başkenti yapmaktadır.  Bu minvalde gerek şehir dışı gerek yurt dışından gelen misafirlerin sağlık hizmeti ihtiyaçlarında da her zaman yanlarında olmaktan mutluluk duyuyoruz. Ayrıca Konyaspor’un sağlık sponsorluğunu da 2012 yılından bu yana profesyonel olarak yürütmekteyiz. Medicana Sağlık Grubu olarak spora ve sporcuya her zaman destek olan sporun her branşının desteklenmesi gerektiğine inanan bir bakış açısına sahibiz.  Son olarak belirtmek isterim ki, Medicana Konya Hastanesi olarak, 11 yıldır olduğu gibi bugün de Konya’da sağlığın nabzını tutmaya devam edeceğimiz için gururluyuz.

Muhabir: HACER CEYLAN