Bakan Kacır Konya'da konuştu Bakan Kacır Konya'da konuştu

Konya, saat 18.06’da Selçuklu merkezli depremle sarsıldı. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, 18.06’da yerin 7.24 kilometre derinliğinde merkez üssü Selçuklu Çandır mahallesi olan 5.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremi hisseden vatandaşlar sokağa dökülürken o anlar paniğe neden oldu.

VALİLİKTEN DEPREM AÇIKLAMASI

Depremin ardından Konya Valiliği, sosyal medya hesabından açıklama yaparak, depremi hisseden Konyalı vatandaşlara ‘geçmiş olsun’ dileklerini iletti. Valilikten yapılan açıklama şu şekilde: “İlimiz Selçuklu İlçesinde saat 18.06 sıralarında 5.0 şiddetinde deprem meydana gelmiş olup, herhangi bir olumsuz ihbar ulaşmamıştır. Saha taraması devam etmektedir. Depremi hisseden hemşehrilerimize geçmiş olsun. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

BAŞKAN ALTAY SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞTI

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, depremin ardından sosyal medyadan açıklama yaptı. Başkan Altay, o anları şu ifadelerle paylaştı: “Şehrimizde deprem hissettik. Ekiplerimizle ilçelerimizin son durumları hakkında iletişim halindeyiz. Hepimize geçmiş olsun. Gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğiz.”

‘HEPİMİZE GEÇMİŞ OLSUN’

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, depremle ilgili yaptığı paylaşımda, “Şehrimizde meydana gelen depremden dolayı tüm hemşehrilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi her türlü afetten muhafaza eylesin.” ifadelerini kullandı. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ise, “Konya'mızda ilk belirlemelere göre 5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Tüm hemşehrilerime geçmiş olsun. Allah beterinden muhafaza etsin.” dedi. Deprem sebebiyle vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Şehrimizde meydana gelen bir deprem hissettik. Tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Rabbim beterinden korusun.” ifadelerini kullandı.

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞTI 

AFAD İl Müdürü Yıldız Tosun ise yaptığı açıklamada, "Şu ana kadar olumsuz bir ihbar ulaşmadı. Saha taraması çalışmalarımız devam ediyor." diye konuştu.

Öte yandan Konya Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezinden yapılan açıklamada da AKOM ekiplerine ulaşan olumsuz bir durumun olmadığı kaydedildi.