Meclis'teki fezleke sayısı 733'e ulaştı Meclis'teki fezleke sayısı 733'e ulaştı

5-2-6Konya’da yaptığı mitingde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Seçimden sonra herkes hakkını alacak, Konya’da hakkını alacak. Bir kişi kaybederken, ülke kazanacak.” dedi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Millet İttifakı’nın seçim çalışmaları kapsamında Konya’ya geldi. Resmi rakamlara göre 10 bin kişinin katıldığı mitingde vatandaşlara seslenen İmamoğlu, “Oy verirken ‘yalanlara ortak olmayın’ çağrısı yapan İmamoğlu, “15 Mayıs’tan sonra memleketi ayağa kaldıracağız. Seçim günü bir kişi kaybedecek 86 milyon kazanacak.” ifadelerini kullandı.

‘KONYA HAKKINI ALACAK’

Erzurum mitinginde karşılaştığı provokatif eylemle ilgili konuşan İmamoğlu, Erzurumluların böyle bir eylem yapmayacağını belirterek, “Atılan taş bana değil; milletimeydi. Milletime taş atanların Erzumlularla zerre ilgisi yoktur. Seçimde de taş atanlar değil, kalp atanlar kazanacak.” dedi. İktidara sitem eden İmamoğlu, milletin huzur istediğini belirterek, “Kaybedecek bir günümüz bile yok. Bitmiş, çürümüş yönetim anlayışıyla mücadelemizi iktidara gelince vereceğiz. Bu sistem memleketi berbat etti. İnşallah kısa sürede bu sistemi iyileştireceğimize inanıyorum. Bu millet huzur istiyor. 15 Mayıs’tan sonra memleketi ayağa kaldıracağız. Mülakatı çöpe atacağız, liyakat gelecek. Ülkeyi yönetenler vatandaşlarına ‘bizden, onlardan’ demeyecek. Konya hakkını alacak. Ben devri bitecek; biz devri başlayacak. 14 mayısa kadar bir kişi kaybedecek, 86 milyon kazanacak.” şeklinde konuştu.

HACER CEYLAN