Savunma, havacılık ve silah imalat sektöründe dikkat çeken çalışmalar yürüten Derya Arms, kendini yenileyen bir anlayışla gelişimini sürdürüyor. 38 bin metrekarelik bir üretim alanıyla sektörde ülke menfaatini gözeterek önemli bir hedef koyan Derya Arms, bu doğrultuda yürüttüğü Ar-Ge çalışmalarıyla farkını ortaya koyuyor. Sektördeki çalışmalarına dair Derya Arms’tan yapılan açıklamada, “Hedefimiz, savunma ve havacılık ile silah imalat sektöründe, tasarım yeteneğimizi toplam kalite anlayışıyla marka gücü oluşturarak, çevreye ve doğaya saygılı bir dünya markası olmaktır” denildi. Derya Arms’ın hedeflerine ve çalışmalarına dönük değerlendirmesi şöyle;

GELİŞİMİMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ

Günümüzün gelişen geliştikçe de değişen dünyasında, bizler kadar yeteneklerimiz ve onun en büyük destekçisi hayallerimiz de gelişmekte, değişmekte. Derya Arms olarak bizler de bu bilinçle çıktığımız yolda 1998 yılından bu yana sürekli gelişim kaydetmekteyiz. Konya’nın Beyşehir ilçesinin Üzümlü Kasabası’nda, atölye üretimi ile sektöre ilk adımımızı attık. 2015 yılında ise burada elde ettiğimiz bilgi ve tecrübemizle daha fazla üretim yapabilmek için Beyşehir Organize Sanayi Bölgesi’nde inşasını tamamladığımız fabrikamıza taşındık. Bugün 28 bin m2’si kapalı toplam 38 bin m2 alan üzerine kurulu bulunan fabrikamızda Ar-Ge, tasarım ve makine merkezli üretime geçmiş durumdayız.

YERLİ VE MİLLİ SAVUNMA SANAYİNE KATKI SUNMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Türkiye’nin en kabiliyetli silah imalat ekosisteminin merkezindeyiz. Yıllardır sahip olduğumuz Ar-Ge ile tasarım yeteneğimiz ve seri üretim gücümüzle; minimum maliyetle, yüksek kaliteye sahip ürünlerimizi sadece yerel tüketicilere değil, dünya ölçeğinde pazarlama gücüne sahibiz. Ayrıca yerli ve milli savunma sanayiimize katkı sağlamak diğer taraftan da uluslararası pazarda rekabet edebilen ürünleri dünya piyasalarına sunmak için hazırız.

Şunu öncelikle belirtmek gerekir ki, birlikte çalıştığımız tedarikçilerimizi teşvik ederek, üretiminde dünya standartlarına uygun ham madde ve malzeme ile kalifiye iş gücünü buluşturarak ortaya çıkan ürünlerimiz, bünyemizdeki en zorlu kalite kontrol testlerinden geçerek ihraç edilmekte ve gönderildikleri ülkelerin her türlü kalite ve standardizasyon testlerinden de başarı ile geçmektedir.

Yönetiminden çalışanlarına, tedarikçilerinden yetkili bayiliklerine kadar toplam kalite anlayışını daha da yükseltmeyi hedefleyen Derya Arms, müşterilerine en iyi ürünü en iyi fiyat politikasıyla sunmayı prensip edinmiştir. Satış sonrası müşteri memnuniyeti ve olumlu geri dönüşler, bizleri daha da motive ederek, yolumuzu aydınlatmakta ve ufkumuzu açmaktadır.

KATMA DEĞER SAĞLIYORUZ

Ayda ortalama 25,000 adet olarak gerçekleşen üretimimizin yüzde 98’i 78’den fazla ülkeye ihraç edilmektedir. Oluşturduğumuz bu marka değeri sayesinde, Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği (SSI) tarafından 2018 Av Tüfeği Ürün Grubu İhracat Birincisi olmamızdan dolayı 2018 İhracat Başarı Ödülü firmamıza verilmiştir. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TIM) Türkiye İlk 1000 İhracatçı listesinde 2020 yılında 588 ci,2021 yılında 728’ci olarak ülkemize katma değer sağlamaktayız.

Cumhurbaşkanlığı kararı ile onaylanan ve Konya Teknoloji Endüstri Bölgesi içerisinde faaliyete geçen ASELSAN Konya Silah Sistemleri tesisine Konya Savunma Sanayi A.Ş. vasıtasıyla, ortaklık elde ettik. Bu yatırımla birlikte Savunma Sektöründe yer alarak katma değeri yüksek yeni ürünlerimiz ZY9 9x19 yivli tabanca ve tüfek, DY9 ve Melik tabanca modellerimiz ile ülkemizin üretim gücüne katkı sağlamaktayız.

‘Ehliyet eğitiminde iyiyiz’ ‘Ehliyet eğitiminde iyiyiz’

ABDULLAH AKİF SOLAK