BÖLGEMİZİN YÜKSELEN SESİ

Değerli Konya Yenigün Gazetesi ailesi, Konya’mızın ve bölgemizin yükselen sesi olan gazetenizin kuruluş yıldönümünü tebrik ederim. Konya’mızın değer ve hassasiyetlerini gözeterek, ülkemizi ve milletimizi ilgilendiren her hususta ortaya koyduğunuz milli duruş ve irade ile son derece hassas bir görevi başarıyla yerine getirmektesiniz. 15 yıldır gazetecilik ahlakından taviz vermeden, çağın gereksinimlerine göre kendini yenileyerek yayın hayatına devam eden gazetenizin başarılarının devamını diler; mesai mefhumu gözetmeksizin gayretle çalışan gazete yönetimine ve değerli çalışanlarına vazifelerinde kolaylıklar dilerim.

Uğur İbrahim Altay

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı

SORUMLU YAYINCILIK

Kamuoyunun haber alma hakkı gibi önemli bir görevi yerine getiren basın aynı zamanda belediye hizmetlerinin kamuoyu ile paylaşılmasında önemli bir işlev görüyor. Biz basını "ortak akıl" ile yönetim tarzımızın bir parçası olarak görüyoruz. Bu konuda yapıcı eleştirileri dikkate alıyoruz. Bu çerçevede Konya Basını’nın önemli dinamiklerinden olan ve kurulduğu günden bu yana tarafsız, ilkeli gazetecilik anlayışıyla yayın hayatına devam eden Konya Yenigün Gazetesi’nin 15.yıla ulaşma başarılarını kutluyorum. Yenigün Gazetesi, dinamik, çalışkan, başarılı yönetim ve personeli ile bu başarısını zirveye taşıyacaktır. Medyanın sürdürdüğü yayın politikasının ülkemizin birlik ve beraberliğine katkı sağlaması, kişi hak ve özgürlüklerine saygı göstermesi, eleştirilerinde yapıcı bir tutum sergilemesi de aynı derecede önem arz ediyor bu minvalde Konya Yenigün Gazetesi’nin, geçmişte olduğu gibi bundan sonra da halkın yanında ve basın etiğinden taviz vermeden halka hizmet edeceğine inanıyorum. Bu vesile ile Yenigün Gazetesi’nin 15.yıla ulaşma başarısını kutluyor başarılarının devamını dileyerek, tüm yönetici ve çalışanlarına sağlıklı, mutlu yarınlar diliyorum.

Ahmet Pekyatırmacı

Selçuklu Belediye Başkanı 

Bina çok, içi boş! Bina çok, içi boş!

ÇOK DAHA KIYMETLİ

Sayın Mustafa Arslan ve Konya Yenigün Gazetesi’nin değerli ekibi; Kurulduğu günden bu yana ortaya koyduğu doğru, dürüst, ilkeli, örnek habercilik anlayışı ve liyakatli, özverili ekibiyle sektörün öncü ve örnek kurumlarından biri olan Konya Yenigün Gazetesi’nin yeni yaşını en kalbi duygularımla kutluyorum. Sadece gazetenizle değil kaliteli yayınlarınızla da şehrimizin en güçlü markalarından biri olma başarısını gösterdiniz. Milletimizin değerlerini, istiklal ve istikbalini her şeyin üstünde tutarak onların sesi, yüreği ve vicdanı olmanın yanı sıra hizmet yolunda da bizlere ışık tuttunuz. Bilginin yayılma hızının baş döndürücü şekilde arttığı düşünüldüğünde ortaya koyduğunuz habercilik anlayışı her zamankinden çok daha kıymetli hale gelmiştir.  Kamuoyunun haber alma hakkının karşılanması ve doğru bilgilendirilmesi noktasında medyanın demokrasinin vazgeçilmez bir unsuru olduğu bilinciyle, gösterdiğiniz tüm gayretleri, ilçem ve kurumum adına alkışlıyor, başarılarınızın artarak devam etmesini temenni ediyorum. Fedakarca emek sarfeden tüm ekip arkadaşlarınızı da canı gönülden kutluyorum… Yeni yaşınız kutlu olsun.

Nice yıllara…

Mustafa Kavuş

Meram Belediye Başkanı

DEĞER KATIYOR

Dünyanın dört bir tarafında olduğu gibi ülkemizde de basın-yayın kuruluşları, toplumun doğru ve tarafsız bilgi ile haber alma ihtiyacını en iyi şekilde karşılayan organizasyonlardır. Bu kapsamda tam 15 yıldır Konyalı hemşehrilerimize kaliteli haber ve içerik ulaştıran Yenigün Gazetesi Ailesi’ni tebrik ediyorum.

21 Temmuz 2008 yılında hayatına başlayan Yenigün Gazetesi; dinamik, genç ve tecrübeli kadrosu sayesinde çok yönlü haber perspektifini yayınlarına yansıtıyor ve şehrimiz ile hemşehrilerimizin ihtiyaç duyduğu bilgi edinmesine uzun bir zamandır önemli katkılar sunuyor.  Yüklendiği misyon ve vizyon bakımından oldukça kıymetli gördüğüm Yenigün Gazetesi ailesinin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da görev ve sorumluluk bilinci çerçevesinde şehrimize değer katmaya devam edeceğine, yerel ve ulusal kamuoyunda Konyamızın en iyi şekilde temsil edilmesine katkı sunacağına inanıyorum.  Bu duygu ve düşüncelerle, şehrimizde yerel basının nabzını tutan Yenigün Gazetesi’nin 15. kuruluş yıl dönümünü içtenlikle kutluyor; emeği geçen tüm yönetici ve çalışanlarını bir kez daha tebrik ediyorum.

Hasan KILCA

Karatay Belediye Başkanı

ÖZEL HAKLARA SAYGILI

Günümüzde iletişim başta olmak üzere teknolojide yaşanan yeni gelişmelerin hayatımızı doğrudan etkilediği açıkça görülmektedir. Bu dönemde halkı doğru ve tarafsız bilgilendirmenin önemi çok daha değerli hale geldiği açıkça görülmektedir.  Yenigün gazetesinin hukuka uygun tarafsızlık içinde kişi haklarına ve özel haklara saygılı toplumun hassasiyetine özen gösteren bir şekilde görev yapması gazetecilik mesleğinin saygınlığı açısından büyük önem taşıdığı bilinci içinde hizmet vermektedir.  Yenigün gazetemizin sadece Konya merkez değil İlçelerdeki gelişmeleri yakından takip ederek halka duyurması bizler için büyük önem taşımaktadır. Tabi bu ilçeler içerisinde Çumra’mızın ayrı bir yeri olduğunu bizler biliyor be hissediyoruz. Konya Yenigün Gazetesi 15 yıllık hizmet süresi içerisinde genç olmasının yanı sıra tecrübesi ile kendini ispat etmiş bir gazetedir. Çumra olarak yakından takip ettiğimiz güzel çalışmalarından dolayı Konya Yenigün Gazetesi'nin 15 kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyor, hayırlı olmasını dilerim.  Gazetenin başta İmtiyaz Sahibi Sayın Mustafa Arslan olmak üzere tüm çalışanlarını gönülden tebrik ederim.

Recep Candan

Çumra Belediye Başkanı

YENİGÜN BİR OKUL

Kurulduğu ilk günden bu yana Konya’nın ekonomik, kültürel, sosyal ve hatta siyasi dinamiklerini harekete geçirmek için gayret eden Konya Yenigün Gazetesi, başta Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Arslan olmak üzere her biri alanında profesyonel ekibi ile 15 yıldır büyük bir gayretle yayıncılık faaliyetlerini devam ettiriyor.

Günden güne şartları ağırlaşan, başta kağıt olmak üzere girdi maliyetleri artan, buna karşılık ekonomik özgürlük alanı sürekli kısıtlanma eğiliminde olan gazetelerimiz, her geçen gün bir önceki günü arıyor ve yarına ilişkin net bir bakış açısı koyamıyorken, bugün bu işi layığıyla yapabilenler büyük bir takdiri hak ediyor.

Toplumu iyi analiz edip, beklentinin ne olduğunu doğru kavrayabilmek, doğru zamanda doğru hamleler yapabilmek her ne kadar şartlar ağırlaşsa ve yarına ilişkin net bir perspektif ortaya koyulamasa da bugün var olabilmenin en önemli kaideleri arasında yer alıyor. Bu çerçevede Konya Yenigün Gazetesi de hem gazetecilik faaliyetleri anlamında hem de yaptığı ek yayınlar ve dergileri itibariyle beklentiye karşılık verebilmektedir. Habercilikte ilkeli, doğru ve tarafsız bir bakış açısı koyabilen, milli ve manevi değerlere saldırmayan, ülkemizin milli birlik ve bütünlüğüne göz dikmeyen herkes için açık bir platform olan Konya Yenigün Gazetesi, dünden aldığı değerleri yarına aktarabilmenin de çabası içerisindedir. Sektörümüzde çalışan birçok kişi, Konya Yenigün Gazetesi’nden bir nevi mezun olup, burada elde ettiği bilgi, birikim ve tecrübelerle gerek Konya’da gerekse memleketlerinde yahut başka bir şehirde kendilerine yeni yol haritaları çizebilmektedir. Bu açıdan da Konya Yenigün Gazetesi, mesleki tecrübe kazandıran bir okul hüviyetindedir. Ortak paydamız olan Konya’nın çıkar ve menfaatlerini göz önünde bulunduran, bunu yaparken de ilkeli ve kararlı bir duruş ortaya koyan Konya Yenigün Gazetesi’nin kuruluşunun 15. yılını yürekten kutluyor; başarılarla dolu daha nice 15 yıllara ulaşmasını temenni ediyorum.

Sefa ÖZDEMİR

Konya Gazeteciler Cemiyeti

Yönetim Kurulu Başkanı

İLKELİ, TARAFSIZ, SAYGILI

Basın kuruluşlarımızın; hukuka uygun, tarafsızlık içinde, kişi haklarına ve özel haklara saygılı, toplumun hassasiyetine özen gösteren bir şekilde görev yapması, demokrasimizin ve gazetecilik mesleğinin saygınlığı açısından büyük önem taşımaktadır.  Bu ilkeler doğrultusunda toplumun doğru ve tarafsız şekilde bilgilenmesine ve haber almasına katkı sağlayan basınımızın önemli bir üyesi olan Konya Yenigün Gazetesi’nin 15. yıldönümünü kutlar tüm Konya Yenigün ailesine bundan sonraki yayın hayatında da sağlık ve başarılar dilerim.

Engin Dinç

Konya İl Emniyet Müdürü

15. YILINIZ KUTLU OLSUN

Gazetenizin 15. Kuruluş yıldönümünü içtenlikle kutlar, başta zat-ı aliniz olmak üzere emeği geçen tüm çalışanlarınızı şahsınızda tebrik ederim.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı

Konya Bölge Müdürü Tuncay Karabulut

EKİBİ TEBRİK EDİYORUM

Kurulduğu 21 Temmuz 2008 tarihinden itibaren Konya’ya ve ülkemize önemli katkılar sunan Yenigün Gazetesi’nin yıldönümünü kutluyor, tüm çalışanlarına ve idarecilerine sağlıklı ve başarılı yıllar temenni ediyorum.

Ali Aktaş

Konya BİK Müdürü