31 Mart yerel seçimlerinde Konya'nın Doğanhisar ilçesinde belediye başkanı seçilen Yeniden Refah Partili Ali Öztoklu partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Aldığı kararı sosyal medya hesabından duyuran Öztoklu şu ifadeleri kullandı: Doğanhisar Belediye Başkanı olarak seçilen Ali Öztoklu seçimden önce AK Parti Doğanhisar İlçe Başkanı olarak görev yapıyordu. Seçimden bir süre önce Cumhur İttifakı Doğanhisar'da belediye başkan adayı olarak Savaş Özdemir'i gösterdi. Bu gelişme üzerine bağımsız olarak adaylığını açıklayan Almi Öztoklu daha sonra Yeniden Refah partisi rozeti takarak, 31 Mart Yerel Seçimlerine YRP adayı olarak girmişti.

Öztoklu, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:. "Doğanhisar Belediye Başkanı Ali Öztoklu: Değerli Hemşehrilerim; Sizlerin desteği ile Yeniden Refah Partisi'nden Doğanhisar Belediye Başkanı olarak seçildiğim 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde elde ettiğimiz başarının ardından almış olduğum önemli bir kararı sizlerle paylaşmak istiyorum. Bugünden itibaren Belediye Başkanlık görevime, bağımsız belediye başkanı olarak devam etme kararı almış bulunmaktayım. Bu kararı almamın en önemli sebebi ise; Doğanhisarımızın  kalkınması ve refahı için çıktığım bu yolda, bağımsız bir belediye başkanı olarak daha etkili ve geniş kapsamlı projeleri hayata geçirebileceğime inanıyor olmamdır. Bu sebeple Yeniden Refah Partisinden istifa ettiğimi ve yoluma bağımsız belediye başkanı olarak devam edeceğimi siz değerli hemşehrilerime ve kamuoyuna saygılarımla arz ediyor, destek ve dualarınızı bekliyorum." 

Ali Öztoklu kimdir?

'Onurumuz Gazze'ye bağlı!' 'Onurumuz Gazze'ye bağlı!'

1977'de Doğanhisar'da doğan Ali Öztoklu, iIk ve ortaöğreniminin ardından ticarete atıldı.

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev alan Öztoklu, 2014'ten itibaren iki dönem üst üste AK Parti Doğanhisar İIçe Başkanlığı yaptı.

31 Mart yerel seçimlerinde Yeniden Refah Partisi'nin Konya Doğanhisar ilçesi belediye başkanı adayı olarak seçimleri kazanan Ali Öztoklu belediye başkanlığını sürdürmektedir.

Öztoklu, evli ve dört çocuk babasıdır.

Editör: Birkan Bakay