Kelle paça çorbasının adeta bir şifa deposu olduğunu söyleyen Mehmet Avcı, kış mevsiminin gelmesiyle birlikte vatandaşın göz bebeği olan kelle paçanın doğal antibiyotik özelliğini barındırdığını dile getirdi  Sofraların vazgeçilmez lezzetleri arasında zirvede olan çorba, sağlığa faydalı olması ve direnci yüksek tutmasından dolayı oldukça rağbet görüyor. Küçüklüğünden beri vatandaşa çorba sunan Mehmet Avcı ise işinin baba mesleği olduğunu dile getirerek diğer işletmelere göre çorba fiyatlarının daha ucuz olduğuna dikkat çekiyor.

2-8-86

PANDEMİDEN SONRA ÇORBAYA TALEP ARTTI

Çatlak Usta’nın Yeri olarak bilinen Seçim Lokantası İşletme ortaklarından Mehmet Avcı, soğuk havalarda çorba tüketiminin arttığını ifade ederek kışın insanların sağlıklı ve dirençli kalmaya ihtiyacı olduğunu kaydetti. Bu yüzden her çorbayı vatandaşa tavsiye ettiklerini ama bunların başında özellikle kelle paçanın geldiğini vurgulayan Avcı, “Hatta kelle paça çorbası içmek için dükkanımıza uğrayan sporcular bile oluyor. Zaten geçtiğimiz yıllarda yaşanan pandemi sürecinden sonra çorba tüketimi daha fazla arttı. Dolayısıyla kelle paça çorbası hastaların başvurduğu doğal bir ilaç” şeklinde konuştu.

2-9-78

FAYDALARI SAY SAY BİTMİYOR!

Kelle paça çorbasının faydalarını anlatan Avcı, uzmanların bu çorbanın tüketilmesini tavsiye ettiğini vurguladı. Avcı, “Bünyesindeki kolajen, minarel ve vitaminler ile bağışıklık sistemini güçlü yapan kelle paça, kısa zamanda tüm hastalıkları da vücuttan atar, kemik gelişiminde önemli rolü olduğu kadar kaslara kuvvet verir, kolajen içeriği ile cilt sağlığını destekler ve cildin gençleşmesine katkıda bulunur, kış aylarında grip ve soğuk algınlığından korunmayı sağlar” ifadelerini kullandı.

2-6-99

ÖĞRENCİLERİN BOĞAZINDAN SICAK ÇORBA GEÇMESİNİ SAĞLIYORLAR!

Konya'da bir oda 6 bin 500 lira! Konya'da bir oda 6 bin 500 lira!

Dükkanlarına gelen öğrencilere sık sık ücretsiz olarak çorba sunduklarının altını çizen Avcı, bu mesleği para kaygısıyla yapmadığını anlattı. Bunun yanında kelle paça dışında çeşitli yemeklerin dükkanlarında olduğunu söyleyen Avcı, “Arabaşı, mercimek, işkembe, tandır çorbası gibi çok sayıda çeşidimiz mevcut. Ayrıca, ev sütlüsü, sütlü irmik helvası gibi seçeneklerimiz de var” diye konuştu.

2-7-99

BURADA ÇORBA ÇOK UCUZ!

Diğer işletmelere göre çorba fiyatlarının çok daha uygun olduğunu ifade eden Avcı, son olarak şunları kaydetti: “İşkembe 90 lira, kelle paça 90 lira, tandır 70 lira, mercimek 60 lira, arabaşı 60 lira, yayla 60 lira, ezogelin 60 lira, irmik helvası 35 lira ve ev sütlüsünü 35 liraya satıyoruz. Biz para kaygısı olmadan, her insanın boğazından bir tas sıcak çorba geçsin diye çabalıyoruz. Herkesi dükkanımıza bekliyoruz.”

TUBA KAYA