Karatay Belediyesi Ali Ulvi Kurucu Gençlik Merkezi’ndeki programa; Karatay Belediye Başkan Yardımcısı Osman Ciğer, Karatay Belediyesi Meclis Üyeleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Yeni Şafak Gazetesi İnternet Yazı İşleri Müdürü olan ve yazılarıyla geniş bir kitleyi etkileyen Gazeteci ve Yazar Ersin Çelik’in de konuşmacı olarak katıldığı programda “Medyanın Filistin Davasındaki Etkisi ve Boykot” konusu detaylı bir şekilde işlendi

Karatay Belediye Başkan Yardımcısı Osman Ciğer, programda yaptığı konuşmada Karatay Kent Konseyi Kadim Kudüs Çalışma Grubu’nu organizasyon dolayısıyla tebrik etti.

7-4-60

BOYKOT İLE MARKA ESARETİNE DE SON VEREBİLİRİZ

Uluslararası medya kuruluşlarının İsrail saldırılarıyla ilgili tutumunu eleştiren Ersin Çelik, uluslararası medyanın bu tutumuyla bağımsız olamayacağına vurgu yaptı. Çelik, medyadaki yanıltıcı ve yalan haberlere karşı dikkatli olunması gerektiğini söyleyerek yine sosyal medyadaki algı operasyonlarına karşı vatandaşların uyanık olmasının önemini anlattı. Gazeteci Yazar Ersin Çelik, İsrail’in medya kuruluşları ve sosyal medyayı kullanılarak boykotun etkisini kırmaya çalıştığını da belirtti. Ersin Çelik şöyle devam etti; “Algı operasyonlarını dört koldan yürütüyorlar. Boykotun etkisini kırmaya çalışıyorlar. Bizler bu noktada uyanık olmalıyız. Sermaye ve marka kuşatmasına karşı dikkat olmalıyız. Boykotun simgesi haline gelen markaların ürünlerini almayarak ortaya koyduğumuz irade bizleri harekete geçirir ve böylece marka esaretine de son verebiliriz.”

Dev müsabakada Konya vurgusu Dev müsabakada Konya vurgusu

7-3-57

MUSTAFA ARSLAN