Konya Teknik Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ile Özboyacı Altın A.Ş. arasında Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü imza töreni gerçekleştirildi. İmzaların akabinde Konya Teknik Üniversitesine (KTÜN) kurulan Kuyumculuk ve Takı Tasarım Atölyesinin açılışı yapıldı. Törene; KTÜN Rektörü Prof. Dr. Osman Nuri Çelik, Özboyacı Altın A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Özboyacı ve çok sayıda kişi katıldı.

Milletvekili Ekici'den 19 Mayıs mesajı Milletvekili Ekici'den 19 Mayıs mesajı

YENİ ATÖLYE HAYIRLI OLSUN

Açılış konuşmasını gerçekleştiren KTÜN Rektörü Prof. Dr. Osman Nuri Çelik, takı tasarım atölyesinin üniversiteye hayırlı olmasını dileyerek, “İnşallah bu bölüm başarılı öğrenciler yetiştirecek ve umuyoruz ki ülkeye faydalı bir iş yapmış oluruz. Herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

KATMA DEĞER ÜRETECEK GENÇLERE İHTİYACIMIZ VAR

Özboyacı Altın A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Özboyacı ise şunları dile getirdi: “Konya Teknik Üniversitesinin hazırladığı kuyumculuk takı tasarım atölyesine ufak bir katkımız olduysa ne mutlu bize. Çünkü bizim katma değer üretecek gençlere ihtiyacımız var. Kaliteli ürünler tasarlayacak ustalara ihtiyacımız var. Bu yönüyle sektörümüz neredeyse aç. Dolayısıyla KTÜN’deki kuyumculuk takı tasarım atölyesinin faydalı olacağına ve örnek alınacağına inanıyorum. Atölyemizin hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

Muhabir: TUBA KAYA